МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Генконсул РФ у Львові просить не допустити демонтажу пам’ятників

04/07/2009 | keymaster
Генеральний консул Російської федерації у Львові Євгеній Гузєєв звернувся до голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника та до депутатів ЛОР із проханням не дозволити прийняти рішення про демонтаж пам’ятників солдатам радянської армії.

Як зазначено у листі, розміщеному на офіційному сайті Генконсульства РФ у Львові, Є.Гузєєв звертається до обласних обранців із проханням подумати над тим, який документ планується розглянути 9 квітня на сесії ЛОР й наскільки він відповідає Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 рр..».

«9 квітня 2009 р. ви розглянете проект рішення про перепоховання останків воїнів Радянської Армії та демонтаж пам`ятників воїнам, загиблим за визволення Галичини та України в боротьбі проти нацистської Німеччини та її фашистських країн-сателітів. Звертаюся до вас із проханням подумати, який документ ви будете приймати», – йдеться у листі.

«Чи будете ви голосувати за документ, що суперечить міжнародним зобов`язанням України як держави-переможниці у Другій світовій війні, як держави - засновника Організації Об`єднаних націй? Чи підтримаєте ви документ, що йде врозріз Статуту ООН і резолюції 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН? Чи піддастеся ви тиску нечисленної групи ваших колег, які сповідують ідеологію інтегрального націоналізму?», – запитує генконсул.

«У слов`ян завжди шанували пам`ять воїнів, що віддали свої життя за свободу і незалежність Батьківщини. Але, на жаль, у Львові немає навіть згадок про ті 800 тисяч людей, які були закатовані нацистами і фашистами в трьох концтаборах для військовополонених, що знаходилися в межах міста, зникли пам`ятники добре відомому львів`янам солдату А. Марченко. Невже ви вирішите ліквідувати нечисленні пам`ятники солдатам, що звільняли Україну від тих сил, які хотіли перетворити українців, росіян, білорусів у своїх рабів? Називаючи у проекті свого рішення радянських воїнів «окупантами» ваші колеги праворадикального характеру хоч-не-хоч підштовхують вас на прийняття документа, який сприяє вашому переходу в ряди сил, які поділяють неонацистську і неофашистську ідеологію.

Хотів би нагадати про те, що той, хто вбиває минуле, відмовляє собі в майбутньому. Наші народи заплатили занадто велику ціну в найбільш руйнівній війні 20-го століття, щоб залишати без уваги такі нетерпимості для сучасного світу дії.

Знаючи багатьох з вас особисто, сподіваюся, що ви приймете розумне рішення, що відповідає міжнародним зобов`язанням України та загальнолюдським цінностям», – зазначає у зверненні Є.Гузєєв.

До сказаного російським консулом, Майдан може додати лише одне: п. Гузєєв купився на "агентурну" інформацію, яка не зовсім (або й зовсім не) відповідає стану підготовки наступного сесійного засідання львівської облради в четвер. Адже проекти рішень не публікувалися на сайті обласної ради, просто окремі політичні сили та депутати в процесі обговорення в комісіях пропонували свої варіанти рішення, які російський консул вирішив "засвітити" як проекти, винесені на сесію. Проект, підготований робочою групою для сесії, журналістам ще не презентувався, і тому розмови про нього, так само, як і про депутатів, які сповідують "інтегральний" чи "диференціальний" націоналізми безпредметні

Відповіді

 • 2009.04.07 | Историк

  А стиль, стиль-то каков! Воистину, Гоголь - наш...

 • 2009.04.07 | Микола Гудкович

  Геббельс: «Не чіпайте пам'ятників Гітлеру!»

 • 2009.04.07 | GreyWraith

  Re: Генконсул РФ у Львові просить не допустити демонтажу пам’ятників

  keymaster пише:
  >Як зазначено у листі, розміщеному на офіційному сайті Генконсульства >РФ у Львові, Є.Гузєєв звертається до обласних обранців із проханням >подумати над тим, який документ планується розглянути 9 квітня на >сесії ЛОР й наскільки він відповідає Конституції України, Закону >України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про >увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 рр..».
  А це що, у нас тепер генконсул РФ замість судової влади, що вирішує, наскільки ті чи інші рішення українських органів влади відповідають українському законодавству? :angry: От і прямі наслідки дебільного рішення ВР про відставку Огризка - тепер на похиле дерево і кози скачуть. Я пропоную всіх поголовно депутатам, хто за цей маразм голосував, а також їхнім найближчим родичам довічно заборонити обиратися у представницькі органи влади, а також займати посади у державній владі.

  >Галичини та України
  Ги, то вже Галичина - не Україна? :)

  >Звертаюся до вас із проханням подумати, який документ ви будете >приймати», – йдеться у листі.
  Це типу погроза?

  >Чи піддастеся ви тиску нечисленної групи ваших колег, які сповідують >ідеологію інтегрального націоналізму?», – запитує генконсул.
  Виходить, натомість треба піддатися тиску Росії?

  >«У слов`ян завжди шанували пам`ять воїнів, що віддали свої життя за >свободу і незалежність Батьківщини.
  Ключові слова - свобода і незалежність. Здобула Україна внаслідок тієї війни свободу і незалежність? Ні. Чи воювали ці загиблі за свободу і незалежність України? Ні. Так що вибачте, але шанувати особливо нічого. Дядько Джо поклав мільйони своїх рабів-українців у землю, воюючи за свої інтереси - це велика трагедія, навіть геноцид. Але справді шанують тільки тих, хто загинув за волю.

  >Але, на жаль, у Львові немає навіть згадок про ті 800 тисяч людей, >які були закатовані нацистами і фашистами в трьох концтаборах для >військовополонених, що знаходилися в межах міста,
  Це число "600 тисяч" я чую не вперше. Коли пропагандистській машині СРСР треба було терміново гасити скандал, пов'язаний із убивством Бандери, то саме таку кількість замордованих українськими націоналістами львівських євреїв було тоді видумано. Але тут пропагандисти переборщили, бо брехня не лізла навіть у ліву пресу, тому швиденько забули. А тепер росіяни, схоже, вирішили, що і цей мотлох згодиться, і перейменували заднім числом євреїв у радянських військовополонених. :) Я вже мовчу про те, як собі уявляє консул концтабір на 600000 в'язнів, і де його розмістити у взагалі-то невеликому місті. Але ладно, віськовополонені? - так вони ж мусять відноситися до якихось з'єднань. Цікаво, яких саме? Якихось мехкорпусів, що втікали із Пермишлянського виступу? Яких саме? Я чув тільки про 4МК під командуванням генерал-майора Власова (того самого). Він на початку війни продирався через Львів з боєм на схід, бо націоналісти підняли повстання - справді за свободу і незалежність...

  >Невже ви вирішите ліквідувати нечисленні пам`ятники солдатам, що >звільняли Україну від тих сил, які хотіли перетворити українців, >росіян, білорусів у своїх рабів?
  Ги, а при Сталіні ким були ті, хто мав нещастя жити в СРСР? :) Невже вільними людьми? Деякі стали не тільки рабами - а масово від голоду ще й покійниками... Чи консул намагається переконати, що російський вторинний продукт смачніший, ніж німецький?

  >Називаючи у проекті свого рішення радянських воїнів «окупантами» >ваші колеги праворадикального характеру хоч-не-хоч підштовхують вас >на прийняття документа, який сприяє вашому переходу в ряди сил, які >поділяють неонацистську і неофашистську ідеологію.
  А це не консулячого розуму справа. Врешті-решт, вказуючи депутатам органу місцевого самоврядування чужої країни, що їм робити, цей консул веде себе як 100%-окупант.

  >Наші народи заплатили занадто велику ціну в найбільш руйнівній війні >20-го століття,
  А хто спровокував цю саму війну? І чи довго платити такі занадто великі ціни разом із Росією?

  >Знаючи багатьох з вас особисто, сподіваюся, що ви приймете розумне >рішення, що відповідає міжнародним зобов`язанням України та >загальнолюдським цінностям», – зазначає у зверненні Є.Гузєєв.
  Розумне рішення: покійників перепоховати на кладовищі. Із воєнними почестями.

  >До сказаного російським консулом, Майдан може додати лише одне: п. Гузєєв купився на "агентурну" інформацію, яка не зовсім (або й зовсім не) відповідає стану підготовки наступного сесійного засідання львівської облради в четвер. Адже проекти рішень не публікувалися на сайті обласної ради, просто окремі політичні сили та депутати в процесі обговорення в комісіях пропонували свої варіанти рішення, які російський консул вирішив "засвітити" як проекти, винесені на сесію. Проект, підготований робочою групою для сесії, журналістам ще не презентувався, і тому розмови про нього, так само, як і про депутатів, які сповідують "інтегральний" чи "диференціальний" націоналізми безпредметні
  А це типу превентивний удар.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.07 | Историк

   "От і прямі наслідки дебільного рішення про відставку Огризка"

 • 2009.04.07 | klekit

  Проект рішення Львівської облради (оперативна інформація)

  ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

  XXXVII сесія Львівської обласної ради
  V демократичного скликання
  9 квітня 2009 року


  ПРОЕКТ РІШЕННЯ

  Про гуманітарну та правову оцінку комуністичного режиму в Україні як злочинного

  На виконання рішення Львівської обласної ради від 09.12.2008 р. № 777 "Про організацію підготовки звернення до Верховної Ради України щодо проекту Закону України "Про заборону комуністичної ідеології", керуючись ч. 2 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та враховуючи висновок тимчасової комісії з підготовки питання "Про звернення до Верховної Ради України щодо проекту Закону України "Про заборону комуністичної ідеології", створеної відповідно до розпорядження голови обласної ради від 17.12.2008 р. № 2613, Львівська обласна рада

  ВИРІШИЛА:

  1. Звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, обласних рад щодо гуманітарної та правової оцінки комуністичного режиму в Україні як злочинного (звернення додається).
  2. Звернутися до Управління СБУ у Львівській області (С.Курман) з проханням, відповідно до Указу Президента України від 23.01.2009 р. № 37/2009 "Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні", розсекретити інформацію про діяльність та оприлюднити прізвища працівників Львівського обласного відділу 2-Н, які до сьогоднішнього дня проживають на території м. Львова та Львівської області.
  3. Підтримати прийняття Закону України "Про заборону комуністичної ідеології"".
  4. Районним радам, міським радам міст обласного значення:
  4.1. Забезпечити демонтаж символіки комуністичного тоталітарною режиму.
  4.2. Здійснити перепоховання останків учасників Другої світової війни на кладовищах згідно з нормами християнської моралі.
  4.3. Демонтувати пам'ятники, які є символами комуністичного окупаційного режиму, що не містять людських захоронень.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради М.Сеника.

  Голова обласної ради Мирослав Сеник


  ЗВЕРНЕННЯ
  Львівської обласної ради
  до Президента України, Голови Верховної Ради України, обласних рад щодо гуманітарної та правової оцінки комуністичного режиму в Україні як злочинного

  Це звернення є виявом прагнення до вшанування пам'яті мільйонів невинних жертв, які загинули внаслідок діяльності комуністичного режиму на українських землях.
  Зі встановленням радянської влади репресії набрали методичного, масового характеру згідно з комуністичною ідеологією та ленінсько-сталінською доктриною розгортання класової боротьби. Варто лише згадати, що за 68 років московсько-більшовицької окупації знищено десятки мільйонів українців.
  Апогеєм трагедії став голодомор 1932 - 1933 років. Це антилюдське явище знайшло належне визначення у статті першій Закону України № 376-У "Про Голодомор 1932 - 1933 років в Україні", де записано: "Голодомор є геноцидом українського народу".
  Проте у названому Законі не знайшли належної правової оцінки комуністична ідеологія і більшовицька практика масових злочинів проти людства і людяності, що проявилися в організації голодоморів 1921 - 1923, 1932 - 1933, 1946 - 1947 років, масових репресіях, висланнях і засланнях членів сімей, родичів учасників визвольного руху. Не визначена міра відповідальності сучасної Комуністичної партії України як спадкоємиці КПРС, яка була носієм злочинної марксистсько-ленінсько-сталінської ідеології, втіленням практики масового політичного терору.
  Злочини Комуністичного режиму в Україні виявилися безпосереднім наслідком втілення комуністичної ідеології, форми їх здійснення належать до військових злочинів та злочинів проти людства і не можуть мати термін) давності.
  Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради України з вимогою скликати позачергову сесію з метою:
  - поширити поняття "протиправності" щодо публічного заперечення Голодомору для застосування його як норми Кримінального кодексу України;
  - дати політично-правову оцінку діяльності Комуністичної партії України як правонаступниці Компартії УРСР, визначити її відповідальність, зокрема за антиукраїнську ксенофобію, з подальшим законодавчим усуненням її з політичного поля України;
  - заборонити в судовому порядку діяльність політичних партій та об'єднань громадян, що сповідують злочинну комуністичну ідеологію;
  - звернутися за підтримкою до парламентів народів світу, які постраждали від комуністичного режиму, щоб спільними зусиллями розпочати підготовку до Міжнародного суду над злочинами комуністичного режиму.
  Ми звертаємося також до демократичної громадськості України, до всіх людей доброї волі, аби запобігти безпам'яттю і зупинити інерцію страху і безвідповідальності у суспільстві. Закликаємо громадські організації та органи місцевого самоврядування всіх рівнів рішуче підтримати дух нашого Звернення і вжити належних заходів щодо увічнення пам'яті про трагічні сторінки комуністичного народовбивства та притягнення до правової відповідальності носіїв ідеології злочинного комуністичного режиму.

  Прийнято на XXXVII сесії Львівської обласної ради V демократичного скликання 9 квітня 2009 року


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua