МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Затверджено проект Статуту територіальної громади міста Львова

04/07/2009 | Громадський портал Львова
6 квітня 2009 р. робоча група з розробки проекту Статуту територіальної громади міста Львова завершила перший етап розробки проекту Конституції міста.

Одноголосним рішенням членами робочої групи прийнято за основу проект Статуту та запропоновано надіслати його у наукові установи, юридичні факультети та аналітичні центри для здійснення відповідних фахових експертиз. Проект документу також буде обговорено серед громадськості Львова та постійних комісій Львівської міської ради.

Орієнтовно у червні цього року заплановано проведення громадських слухань із обговорення проекту Статуту та винесення його на затвердження пленарного засідання Львівської міської ради.

Попри численні дискусії серед членів робочої групи, у цьому документі все ж таки вдалось відобразити детальну процедуру проведення громадських слухань і загальних зборів, внесення місцевих ініціатив, звітування міського голови перед територіальною громадою та звіту міського голови про роботу виконавчих органів, звітів депутатів про виконання передвиборчих обіцянок, функціонування інституту місцевого омбудсмана, діяльності консультативно-дорадчих органів, охорони культурної спадщини Львова тощо.

На думку представника Центру „Наше право”, члена робочої групи Ярослава Жукровського, - загалом спільна робота представників виконавчих органів, депутатського корпусу, науковців та громадськості дала позитивний результат. Очевидно, що існують розбіжності щодо окремих механізмів участі членів територіальної громади у прийнятті рішень на місцевому рівні, але більшість пропозицій громадськості враховано у цьому проекті, - зауважив пан Жукровський.

Серед найбільших прогалин Статуту міста є відсутність належного механізму офіційного опублікування актів міської ради, процедура і підстави накладення міським головою вето на прийняті рішення,

Представниками Центру „Наше право” також внесено пропозицію про прийняття Статуту Львова на місцевому референдумі у жовтні 2009 р. паралельно із черговими виборами Президента України та обмеження права особи-депутата здійснювати свої повноваження більше двох строків підряд.

Розпорядженням міського голови Львова Андрія Садового №408 від 4 вересня 2007 року, з метою підготовки Статуту територіальної громади Львова у новій редакції, утворено робочу групу із представників депутатського корпусу та виконавчих органів міської ради, науковців та громадських активістів.

Відповідно до цього розпорядження, робочій групі було доручено підготувати пропозиції щодо нової редакції Статуту територіальної громади Львова для подальшого винесення на розгляд міської ради.

Ознайомитись із проектом Статуту територіальної громади міста Львова можна на Громадському порталі Львова www.gromada.lviv.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua