МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Молдова: революція трьох кольорів?

04/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ

На тлі прорадянської ностальгії та економічної кризи, комуністи видавали себе за гарантів послідовності, чим вигравали голоси бідних молдован, які живуть за рахунок державної допомоги, а також голоси великої маси працівників і бюрократів, середній дохід яких становить трохи більше 100 євро.
Тепер результат виборів, на яких комуністи одержали приблизно 50% голосів, відмовилась визнавати частина опозиції та населення.

У Кишиневі тисячі демонстрантів вийшли на вулиці у понеділок та вівторок, протестуючи проти перебування при владі комуністів. Невеличкі акції протесту пройшли і на сході Румунії, в Яссах та Галац, де навчаються сотні молдовських студентів, стипендіати румунської держави. Вони кажуть, що якщо при владі залишаться комуністи, Кишинів може віддалитися від прагнення вступити до ЄС.

Комунізм із людським обличчям – кажуть вони – призведе лише до ще більшого збіднення населення, 25% якого змушене зараз шукати місце роботи за кордонами країни.
Комуністичний Кишинів лише затягне в часі вирішення Придністровського конфлікту та віддасть Москві ініціативу його врегулювання, в залежності від її геополітичних інтересів. Не востаннє, продовження нинішнього тренду закордонної політики Кишинева збереже похолодання у відносинах з Румунією, сусідньою країною, яка відчуває за собою обов’язок як підтримувати на захищати своїх громадян у Р. Молдова, так і переважну більшість молдовських громадян, які говорять та пишуть румунською мовою.

за матеріалами Radio Romania International


фото з UNIMEDIA

Відповіді

 • 2009.04.08 | Историк

  Ну вот все и разъяснилось!

  "Министерство иностранных дел России заявило, что беспорядки в Молдавии стали результатом прорумынского плана по нарушению суверенитета страны."
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.08 | Torr

   за молдавський суверенітет Росія заплатить валютою.

 • 2009.04.08 | Историк

  Действительно, молдаван сбивают с толку

  Ведь В.В.Путин сказал позавчера в Госдуме, что "нам весь мир завидует!" (типа нам и кризис на пользу). Что же толкает этих смутьсянов прочь от своего счастья? Получается, что в тех краях кроме Смирнова и положиться не на кого. Как, вроде, на Кадырова на Кавказе...
 • 2009.04.08 | ak1001

  бунт, мародерство, вандализм

  если там и были демократы ставившие цель честных выборов, то своей неспособностью организовать мирный протест и недопустить погромов они показали свою полною несостоятельность


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua