МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яценюк по ставленню до НАТО зрівнявся з Тимошенко

04/07/2009 | Горицвіт
Фрагмент про НАТО з інтерв'ю:
http://www.echo.msk.ru/programs/beseda/583282-echo/

Не відповів на пряме питання про своє ставлення до вступу. Тобто буквально те саме, що каже БЮТ (або Гриценко). Вони намагаються відповідь "тільки по результатах референдуму" видати за свою позицію. Але російські журналісти в цьому випадку не купилися на підміну і кілька раз повторили пряме питання. Там ще є фрагмент про російські військові бази після 2017 року в такому точно стилі. Може, з передвиборчих міркувань він і правильно робить, не знаю, може більше здобуде ніж втратить. Але відмова сказати позицію, м'яко кажучи, насторожує. Хоча насправді пропозиція "отложить" - це і є позиція "проти".


----------
Вы сторонник вступления Украины в НАТО?

А. ЯЦЕНЮК: Это длинная история.

[...] Однако я тогда настоял, и в этом письме [в "листі трьох" про приєднання до ПДЧ] была фраза о том, что решение о вступлении в НАТО мы примем по результатам референдума. И вот когда разразился скандал, то я тогда внес законопроект – и это единственный сегодня закон, а точнее постановление парламента – о том, что вступление в НАТО будет осуществлено именно на основании референдума.

А. ВЕНЕДИКТОВ: Ваша личная позиция, исходя из безопасности, вашего понимания безопасности Украины.

А. ЯЦЕНЮК: Мы не готовы сегодня вступить в НАТО, а НАТО нас не готово принять. Точка.

[...] Е. КИСЕЛЕВ: Арсений Петрович, у меня вот какой вопрос. Понятно, что Украина сейчас не готова вступить в НАТО, а НАТО не готово принять Украину. Украина не готова вступить в НАТО хотя бы потому, что, по данным социологических опросов, большинство украинцев против вступления в НАТО. Разные есть социологические компании, занимающиеся опросами общественного мнения, но в этом они едины, показывают примерно одинаковые результаты. Если вы станете президентом, будете ли вы заниматься большой разъяснительной, пропагандистской работой, для того чтобы переломить общественное мнение в стране в пользу вступления Украины в НАТО? Ведь просто так на референдуме этот вопрос не решается. Или вы, наоборот, будете работать на то, чтобы большинство украинцев по-прежнему были против вступления в НАТО?

А. ЯЦЕНЮК: Я буду работать над тем, чтобы Украина имела объективную информацию: что такое НАТО, что такое Организация Договора о коллективной безопасности, расширение которого нас тоже не может не беспокоить, и мы про это откровенно говорим, я это заявлял еще как министр иностранных дел. А вступление в НАТО произойдет только на одном основании – на основании решения людей, на основании всеукраинского референдума. В другом формате это означает идти против течения (иногда это обязательно надо делать), но безрезультативно. Тебя снесет, ты не достигаешь цели. Ты опять работаешь на внешнюю сторону, а не внутреннюю. Для того чтобы решить проблему объединения страны, ты сегодня должен четко понять: есть часть вопросов, которые надо отложить.

Е. КИСЕЛЕВ: Но если когда-нибудь Украина вступит в НАТО, для вас это будет праздник или для вас это будет день траура?

А. ЯЦЕНЮК: Вот тогда и поговорим.

А. ВЕНЕДИКТОВ: Если референдум будет завтра, вы как будете голосовать по поводу НАТО? Вот завтра объявлен референдум, люди идут голосовать. Вот гражданин Украины Яценюк берет бюллетень, заходит в кабинку и…

А. ЯЦЕНЮК: И пока референдум будет минимум через лет пять. Вот пройдет пять лет, мы посмотрим, какой будет альянс, какая будет стратегия развития альянса. И тогда я вам обязательно отвечу, как будет голосовать Яценюк.

Відповіді

 • 2009.04.07 | Адвокат ...

  (с)Каженний укґАінскій палітєґ хце бути милим Моцькві.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.08 | GreyWraith

   А сенс?

   Я справді не розумію.

   Гроші? У той час, як у самій Росії голодають цілі містечка, вони цілком можуть хабарі іноземним політикам зменшити. Навіть сам Затулін пропонував платити вдвічі менше, ніж ніби-то платять американці. Та й врешті-решт скільки тих грошей людині треба, щоб насититися?

   Розрахунок на те, що російська система зомбування примусить виборців голосувати? Вже менш ніж половину виборців, та й то не факт.

   Погрози? Ну так політика - заняття не для слабких.

   Викривлення мізків?

   Я не знаю, який із цих факторів діє. У кого є які думки?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.09 | Горицвіт

    Re: А сенс?

    GreyWraith пише:
    > Розрахунок на те, що російська система зомбування примусить виборців голосувати? Вже менш ніж половину виборців, та й то не факт.

    Навіть якщо чверть - то це велика частина виборців. Тому пошук лояльності в російських державних медіа - раціональна тактика (тільки треба ж рахувати, скільки ти втратиш в інших трьох чвертях).


    Мабуть, ще робить своє інерція: Москва сприймається як столиця. Якщо не самими політиками, то великою частиною оточення, де є мабуть же "московські політтехнологи", пов'язані з Росією бізнесмени і т.п.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.09 | Адвокат ...

     УґУ(с). Кролєґ,-- савок.

     Не те, що би то було аж такою несподіванкою, але ж...
    • 2009.04.09 | GreyWraith

     Re: А сенс?

     Горицвіт пише:
     >Навіть якщо чверть - то це велика частина виборців. Тому пошук >лояльності в російських державних медіа - раціональна тактика (тільки >треба ж рахувати, скільки ти втратиш в інших трьох чвертях).
     Так я на останнє і звертаю увагу. :) Тим більше, що за ту чверть і так вже гризуться між собою цілі стада російських підстилок, які ще одного конкурента на своєму виборчому полі не дуже хочуть бачити. А от втратити з іншого боку можна дуже багато, якщо не взагалі все. Он і Тимошенко може звернути на цьому шию, і Тернопіль був першим дзвіночком. І някі підмахування відставці Огризка чи бордельному ювілею не допоможуть...

     >Мабуть, ще робить своє інерція: Москва сприймається як столиця.
     Так Яценюк молодший за мене - звідки у нього ця інерція наросла? :)
     Таке мале, а вже турок? ;)

     І характерно, що як тільки питання стосується вибору місць для відпочинку, лікування, марок одягу, автомобілів, або врешті решт валюти - то якось вся інерція зразу "на пси" зводиться. :lol:

     >Якщо не самими політиками, то великою частиною оточення, де є мабуть >же "московські політтехнологи", пов'язані з Росією бізнесмени і т.п.
     Почет робить тільки слабких королів. Коли політик дозволяє крутити собою своїм друзям і знайомим як циган сонцем, то гріш цьому політику ціна, і він не гідний нашої підтримки. Лідер сам повинен мати сильну волю і підпорядковувати їй своє оточення, - на те він і лідер. :)

     Хоча чим далі, тим більше мені видається, що Яценюк - це всього-навсього маріонетка Фірташа, і не більше. Шкода, а виглядав перпективним...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.09 | yes

      Re: А сенс?

      GreyWraith пише:
      >Мабуть, ще робить своє інерція: Москва сприймається як столиця.
      > Так Яценюк молодший за мене - звідки у нього ця інерція наросла? :)
      > Таке мале, а вже турок? ;)
      Я тут вже приводив звідки: батько викладав історію КПСС, а тепер викладає історію Росії. Покликання батьків часто переймається дітьми.

      З Яценюком це той випадок. Він справді "благовєєт" перед Москвою.

      > Хоча чим далі, тим більше мені видається, що Яценюк - це всього-навсього маріонетка Фірташа, і не більше. Шкода, а виглядав перпективним...

      Що тут добавиш...
      Треба завжди дивитися в корінь, бо з кореня бадилля росте.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.09 | Горицвіт

       Re: А сенс?

       yes пише:
       > З Яценюком це той випадок. Він справді "благовєєт" перед Москвою.

       Ну може це перебільшення все-таки.


       > > Хоча чим далі, тим більше мені видається, що Яценюк - це всього-навсього маріонетка Фірташа, і не більше. Шкода, а виглядав перпективним...
       >
       > Що тут добавиш...


       До речі, а чого всі кажуть, що марінетка саме Фірташа? Бо так Юля сказала?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.09 | yes

        Re: Не говорив ніколли, що Яценюк є маріонетка Фірташа

        Він цілком самодостатній. І коли Ющенко його витягнув на світло, то він вже мав ззаді кар"єру. Не важливо, чи був Фірташ за спиною. Тоді він був політиком Ющенка.

        Тепер він самостійний політик і важливо, від кого він залежить, хто його підтримує фінансово і чию політику буде проводити, крім своєї.

        Але політик він ще сирий. Надто скоро він висунувся, надто скоро йому треба говорити прямі відповіді, а він це не може робити, бо не має такої твердої позиції, як Тягнибок.
 • 2009.04.08 | Мартинюк

  Це пташеня з того самого гнізда що і 401 1-квітневий жартун

  Зараз у них всіх велика проблема - їм треба довести виборцям що вони всі різні і чимось відрізняються один від одного.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.08 | yes

   Боїться він західного електорату тому і гнеться перед східняками

   Хоче щось там відколупнути з електорату Януковича.

   От побачите, що найбільшу підтримку він матиме у Харкові та Києві.

   Не здивуюся, якщо він скоро приєднається до хору дятлів, щоб довбати Ющенка.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.08 | Горицвіт

    Київ - це "західний електорат"

    yes пише:
    > Хоче щось там відколупнути з електорату Януковича.

    Не знаю, що він хоче. Туманно якось. А чого він тоді мнеться на питання про бази після 2017? Хіба виборці Януковича сильно хочуть продовження тих баз?


    > От побачите, що найбільшу підтримку він матиме у Харкові та Києві.

    Київ і Харків завжди голосували "протилежно".


    > Не здивуюся, якщо він скоро приєднається до хору дятлів, щоб довбати Ющенка.

    Побачимо. Якщо стратегія в нього - зберігати супер-нейтральність, то не повинен приєднатися.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.08 | Мартинюк

     Дай бог аби "мосвозалежність" у нього була лише "електоральною"

     А не скажімо політично-фінасовою. Наприклад через "друзів" Медведева на Заході.
 • 2009.04.08 | 123

  Ну мабуть не зрівнявся, але не зізнається

  Різниця з Тимошенко в тому, що вона в НАТО дійсно не хоче, а Яценюк в НАТО дійсно хоче :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.09 | Адвокат ...

   Та,-- йой! Себто: I want to believe!!!

 • 2009.04.09 | Illia

  Re: Яценюк по ставленню до НАТО зрівнявся з Тимошенко

  Він же не сказав, що не хоче щоб Україна була в НАТО.
  А лише те, що вона не готова.
  НЕ готовий народ на референдумі це підтримати. НЕ готова армія.
  Це правда.

  Але треба готувати і народ і армію і саме НАТО.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.09 | Горицвіт

   Re: Яценюк по ставленню до НАТО зрівнявся з Тимошенко

   Illia пише:
   > Він же не сказав, що не хоче щоб Україна була в НАТО.
   > А лише те, що вона не готова.
   > НЕ готовий народ на референдумі це підтримати. НЕ готова армія.
   > Це правда.
   >
   > Але треба готувати і народ і армію і саме НАТО.


   Так треба прямо і казати. А не: "от через п'ять років мене і спитайте, як я ставлюся до вступу України в НАТО". Це ж президент і повинен готувати! Як він збирається готувати, якщо він боїться вголос вимовити цю мету.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.09 | 123

    А Ющенко у 2004 вимовляв "я хочу в НАТО"?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.13 | Горицвіт

     не пам'ятаю

     Але ситуація з тих пір змінилася. Появилися нові задачі, більш змістовні; НАТО ввійшло в політику (при Кучмі цього не було).

     Суспільство чекає змісту, а головні кандидати думають, що, як і раніше, їм зміст не вигідний, а вигідно базуватися на лейблочці. Це якось гальмує розвиток, здається. Тактика Яценюка, очевидно, така, щоб мовчати, усміхатися, бо він "молодий", а "старі" всіх задовбали. Може, ця тактика і переможна, не знаю поки що.
 • 2009.04.09 | Semen

  Re: Яценюк по ставленню до НАТО зрівнявся з Тимошенко

  З огляду на електоральні втрати, Тимошенко у новій Верховній Раді представлятиме менше 150 осіб. Відтак у неї більше не буде запасного сценарію – шантажувати саморозпуском парламенту.
 • 2009.04.09 | Бес партийный

  Кот в мешке этот ЯценюкCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua