МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сумська "Свобода" вимагає негайно відновити повноцінний (/)

04/08/2009 | СВОБОДА - назавжди!
залізничний рух через станцію "Ворожба"

З метою недопущення соціального вибуху та значного економічного погіршення життя мешканців міста Ворожба Сумської області, яких керівництво Укрзалізниці фактично позбавило джерел заробітку, сумська "Свобода" вимагає від Мінтрансу врегулювати ситуацію та відновити транзитне залізничне сполучення через місто.

Сумський обласний комітет Всеукраїнського об’єднання "Свобода" вимагає негайно розібратися із ситуацією, що склалася у зв’язку з перекваліфікацією станції "Ворожба" та наміру дирекції Конотопського відділення УЗ демонтувати кілька залізничних колій, що може призвести до погіршення соціально-економічного становища краю.

У заяві обласного комітету зокрема йдеться: "Мешканці міста Ворожба Білопільського району Сумської області готові вийти на залізничну колію та заблокувати рух потягів. Причиною обурення місцевих жителів стала зміна класу станції "Ворожба" з І на ІІ та плани дирекції Конотопського відділення демонтувати кілька залізничних колій.

Через станцію проходить чимало пасажирських потягів та пролягає декілька важливих напрямків руху для товарних поїздів. Сьогодні головним стратегічним підприємством у місті є саме залізнична станція. На ній фактично зав’язана діяльність майже всіх підприємств та зайнятість громадян (близько 7 тис. чол.) населеного пункту. Для більшості із них прямий та опосередкований зв’язок зі станцією є єдиним джерелом доходу. Місцеві мешканці вважають, що влада позбавляє їх можливостей заробітку та ставить далеко за межі бідності, тим самим фактично знищуючи весь населений пункт.

30 березня 2009 року відбулися збори трудового колективу станції, на якій була присутня дирекція Конотопського відділення залізниці, працівники станції та місцеві мешканці. Чиновники поставили людей перед фактом зміни класифікації станції, обіцяли перевести робітників на інші станції в області та забезпечити безкоштовним проїздом до місця роботи. Але практично це питання на даний час не вирішується.

В зв’язку із перекваліфікацією станції з грудня місяця потяги із товаром їздять іншим шляхом. Ця ситуація, не має під собою обґрунтованих підстав. Працівники залізниці навели розрахункові витрати на перевезення вантажу. Вартість перевезень через шлях Красний Лиман (Донецької залізниці) Основа–Смородино–Суми (Західної залізниці)–Гомель (Білоруської залізниці), який є частково електрифікований, коштує 78827,5 грн. Новий шлях потягу Красний Лиман–Слов’янськ (Донецької залізниці)–Лозова (Південної залізниці) Знам’янка–Шевченкове–Цвіткове (Одеської залізниці)–Миронівка–Фастів–Ніжин–Бахмач–Щорс (Південно-Західної залізниці)–Гомель коштує 105569,2 грн. Отже витрати на шлях 1 потягу збільшились на 27,741,7 грн. Посилаючись на факти та цифри, ворожбяни неодноразово зверталися до чиновників різного рівня: голови Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України Ткачова В.М., Генерального директора залізниці В.В.Чорного, Голови Білопільської районної державної адміністрації Дворника С.І., Голови первинної профспілки станції "Ворожба" Г.В.Сидоренко, мера міста Ворожба А.В. Друщенко, начальника відділу кадрів О.М. Дворник. Чиновники дали неконкретні відповіді на звернення ворожбян. На останній сесій районної ради депутати вирішили направити делегацію до Генерального директора Укрзалізниці. Реакції Міністра транспорту та Прем’єр-міністра України чекають досі.

З метою недопущення соціального вибуху та значного економічного погіршення життя мешканців міста Ворожби, сумська "Свобода" вимагає негайного втручання представників влади у ситуацію, що склалася, та відновлення повноцінного транзитного руху товарних потягів через станцію Ворожба. Також, з метою розвитку залізничного вузла Ворожба як економічно вигідного проекту не лише для мешканців регіону, але й української економіки, вимагаємо завершення електрифікації залізничної гілки на відрізку від станції Смородине Південно-західної залізниці до станції Конотоп, Південної залізниці, як було заплановано.

Профспілка залізничників міста Ворожба готова для захисту власних прав та власного міста удатися до найрадикальніших заходів, перекриття колії та блокування залізничного сполучення. У випадку зволікання влади, "Свобода" підтримає акції протесту ворожбян з метою забезпечення прав на працю та гідне життя мешканців краю".

Прес-служба Сумської обласної організації ВО "Свобода"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua