МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи не час повернути Джурджулешти?

04/08/2009 | karpo
Проблема полягає в тому, що після встановлення кордонів з Молдовою частина дороги у Бесарабію (Маяки(Україна)- Паланка(Молдова) - Удобне (Україна) йде через Молдову. Нашим ліньки було збудувати нову дорогу. І вони з радістю погодились поміняти цей шматочок, на шматок землі на березі Дунаю біля села Джурджулешти. Що з радістю і зробили Кучма - президент і Пустовойтенко - прем'єр. Молдова отримала вихід до Дунаю і відповідно до моря. Вже збудувала і запустила в дію нафтотермінал, продовжує нарощувати потужність порту. Натомість свою частину договору вони не виконали. Земля Україні не відведена, бо парламент не ратифікував цю угоду. А в Кишиневі кілька досить великих громадських організацій і політичних партій виступають про те, щоб не віддавати Україні нікому не потрібні плавні біля Паланки.
Приблизно така от ситуація. Може якісь неточності є, то виправте.

Відповіді

 • 2009.04.08 | Хвізик

  якщо молдавія не виконала зобов‘язань наші політики не мають пра

  права мовчати
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.08 | karpo

   Re: якщо молдавія не виконала зобов‘язань наші політики не мають пра

   Чомусь мовчать. Може не хочуть визнавати, що їх як лохів кинули? А може винна у всьому система коли ніхто ні за що не відповідає.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.08 | Хвізик

    Re: якщо молдавія не виконала зобов‘язань наші політики не мають пра

    karpo пише:
    > Чомусь мовчать. Може не хочуть визнавати, що їх як лохів кинули? А може винна у всьому система коли ніхто ні за що не відповідає.
    україна має купу важелів домогтися від молдавської сторони виконати зобов‘язання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.08 | karpo

     Важелів якраз нема

     Хвізик пише:
     > україна має купу важелів домогтися від молдавської сторони виконати зобов‘язання.
     Усі ці важелі досить ефемерні. У Молдови є свій протеже у ЄС - Румунія.
     З Румунією ми вже один суд програли. Питання по шельфу. Можливо тому ніхто не хоче починати розборки. Але тенденція дуже небезпечна. Чехословаччину свого часу (1938р) також поділили "цивілізованим" європейським судом.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.04.08 | Odesa

  А хто в нас повноважний змінювати кордони?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.08 | Koala

   Якщо не помиляюся, ВР, але це вимагає зміни Конституції

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.08 | Odesa

    В такому разі - повертаймо орендоване "взад"!

    А Кучмині папірці як нелегітимні рекомендуємо сусідній державі здати до архіву. Як варіант (щоб не скиглили стосовно вже вкладених ними грошей) - 10-річна оренда за "грубі гроші", на які потім побудуємо об`їзний шлях. І жодного Зміїного не закортить...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.08 | karpo

     Re: В такому разі - повертаймо орендоване "взад"!

     Нема, як то кажуть, політичної волі. Бо лаятись з Молдовою ніхто не хоче.
  • 2009.04.08 | karpo

   Конституція Re: А хто в нас повноважний змінювати кордони?

   Стаття 73. Виключно всеукраїнським референдумом вирішуються
   питання про зміну території України.
 • 2009.04.08 | Тестер

  А пошукайте в мережі, як створювалась в 20х МАССР на теренах При

  Дністров"я в складі України і в пику Романії Марє...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.08 | karpo

   Мова не про Придністров`я

   Там, звичайно, більш як на "четверть" , а мо більше як наполовину наш народ. Але вони там зовсім щось не тягнуться до України, зараз в усякому разі.
 • 2009.04.08 | ak1001

  я чогось не розумію - без ратифікації угода не дійсна

  тобто по факту Україна в односторонньому порядку передала свою землю?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.08 | karpo

   Re: я чогось не розумію - без ратифікації угода не дійсна

   Не ратифікували у Молдові. І мені щось здається - це були дві різні угоди, тільки так можна пояснити ситуацію. Бо якщо це в одній угоді і вона не має юридичної сили то і нафтотермінал і порт забираємо собі як незаконні забудови на нашій території.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.04.09 | ak1001

  а откуда вы вообще взяли плавни и отведение земель?

  насколько я смог припомнить - а дело было давнее - Украине передана именно дорога длиной 7 километров и сколько то метров

  о каких плавнях речь?
 • 2009.04.09 | ak1001

  ДОГОВІР між Україною і Республікою Молдова про державний кордон

  ДОГОВІР
  між Україною і Республікою Молдова про державний кордон
  Україна і Республіка Молдова, які іменуються далі "Договірні Сторони",
  підтверджуючи свою прихильність до цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, положень Гельсінського Заключного акту та інших документів Організації з безпеки і співробітництва в Європі,

  виходячи із принципів суверенної рівності, територіальної цілісності держав, непорушності державних кордонів й інших загальновизнаних принципів і норм міжнародного права,

  поважаючи прагнення народів України і Республіки Молдова до подальшого розвитку дружніх, добросусідських відносин,

  керуючись положеннями Договору про добросусідство, дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Молдова від 23 жовтня 1992 року;

  виходячи із необхідності встановлення державного кордону між Україною і Республікою Молдова,

  домовились про таке:

  Стаття 1
  Державний кордон між Україною і Республікою Молдова встановлюється відповідно до документів делімітації, які є невід'ємною частиною цього Договору:
  a) протоколу-опису проходження лінії державного кордону між Україною і Республікою Молдова;

  b) альбому топографічних карт державного кордону між Україною і Республікою Молдова, складених в результаті делімітації українсько-молдовського кордону, проведеної у 1995 - 1999 роках.

  Стаття 2
  Державний кордон є лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, які визначають межі територій Договірних Сторін - суші, вод, надр, повітряного простору.
  Стаття 3
  1. Державний кордон на сухопутних ділянках, а також у місцях, де він перетинає стоячі або проточні води, проходить, як правило, по прямій або по характерних лініях рельєфу, природних і штучних контурах місцевості від однієї точки повороту до наступної відповідно до документів, згаданих у статті 1.
  2. Державний кордон на водних ділянках проходить:

  a) на судноплавних річках - по середині головного фарватеру або тальвегу річки;

  b) на несудноплавних річках - по їх середині або по середині головного рукава річки;

  c) на озерах та інших водоймищах - як правило, по прямій лінії, що з'єднує виходи державного кордону до берегів озера або іншого водоймища, чи відповідно до документів, згаданих у статті 1;

  d) на меліоративних каналах - по середині каналу або по одному з берегів, залежно від належності каналів або меліоративної системи.

  3. Державний кордон, що проходить по річці (струмку), озеру чи іншому водоймищу, не переміщається ні при зміні обрису берегів або рівня води, ні при відхиленні русла річки (струмка) в той чи інший бік, якщо Договірні Сторони не домовляться про інше.

  4. На мостах та інших гідротехнічних спорудах, що проходять через прикордонні ділянки річок (струмків), державний кордон проходить по середині цих споруд або по їхній технологічній осі, незалежно від проходження державного кордону по воді.

  5. Острови на прикордонних річках, озерах та інших водоймищах територіально належать тій або іншій Договірній Стороні, залежно від їх розташування відносно державного кордону, і нумеруються в документах делімітації і демаркації Договірних Сторін порядковими номерами по кожній річці, озеру та іншому водоймищу окремо.

  Стаття 4
  Стики державних кордонів України, Республіки Молдова та Румунії визначаються окремою тристоронньою угодою.
  Стаття 5
  1. Державний кордон на місцевості позначається ясно видимими прикордонними знаками:
  a) на стиках державних кордонів України, Республіки Молдова і Румунії - стиковими прикордонними знаками;

  b) у характерних точках лінії державного кордону (точках повороту, місцях перетинання із залізницями, автомобільними дорогами, в ярах та інших точках рельєфу) - двома прикордонними стовпами, встановленими, як правило, на відстані 2,5 м кожний від лінії кордону, і геодезичним (центровим) пунктом, встановленим між цими прикордонними стовпами на самій лінії державного кордону;

  c) у місцях переходу державного кордону з сухопутної ділянки на водну або навпаки - трьома прикордонними стовпами та геодезичним (центровим) пунктом, встановленим на лінії державного кордону на одному з берегів між двома згаданими прикордонними стовпами; третій прикордонний стовп установлюється на протилежному березі річки у створі лінії державного кордону;

  d) на прикордонних річках, озерах та інших водоймищах - двома прикордонними стовпами, встановленими один проти одного на протилежних берегах.

  2. Характеристика кожного прикордонного знака та його розташування щодо лінії державного кордону, а також його форма, розміри, матеріал, нумерація та порядок встановлення визначаються документами демаркації.

  Стаття 6
  Для встановлення прикордонних знаків вздовж державного кордону відводиться смуга місцевості завширшки 10 м (по 5 м по обидві сторони від лінії державного кордону).
  Стаття 7
  1. Для позначення лінії державного кордону на місцевості Договірні Сторони створять Спільну демаркаційну комісію (далі - "Комісія"), до складу якої ввійдуть по п'ять представників від кожної Договірної Сторони.
  2. Комісія здійснює свою діяльність на підставі Положення, яке затверджується урядами Договірних Сторін.

  3. При визначенні проходження лінії державного кордону на місцевості Комісія керується цим Договором, протоколом-описом проходження лінії державного кордону, альбомом топографічних карт масштабу 1:50000, робочими топографічними картами масштабу 1:10000, матеріалами землеустрою.

  4. Витрати, пов'язані з делімітацією і демаркацією державного кордону, Договірні Сторони покривають порівну.

  Стаття 8
  Договірні Сторони зобов'язуються утримувати державний кордон на всій його протяжності таким чином, щоб лінія проходження державного кордону була ясною і видимою. Таким же чином вони зобов'язуються утримувати прикордонні знаки і прикордонні просіки.
  Стаття 9
  Режим державного кордону, а також порядок догляду за прикордонними знаками та прикордонними просіками визначаються Договором між Україною і Республікою Молдова про режим державного кордону.

  Стаття 10
  Договірні Сторони підпишуть додатковий протокол до цього Договору, який є невід'ємною його частиною та регулює питання передачі у власність Україні ділянки автомобільної дороги Одеса - Рені в районі населеного пункту Паланка Республіки Молдова, а також земельної ділянки, по якій вона проходить, і режиму їх експлуатації.


  Стаття 11
  Договірні Сторони обмінюються топографо-геодезичними даними, картографічними та аерофотознімальними матеріалами з грифом "Таємно", необхідними для підготовки документів делімітації, демаркації, перевірки проходження державного кордону, та забезпечують захист цих даних і матеріалів відповідно до чинних між Договірними Сторонами угод.
  Стаття 12
  Цей Договір є безстроковим.
  Цей Договір підлягає ратифікації та набуває чинності на 30-й день з дати обміну ратифікаційними грамотами.

  Вчинено в м. Києві 18 серпня 1999 року у двох примірниках, кожний українською і молдовською мовами, причому обидва тексти є автентичними.


  За Україну За Республіку Молдова  ДОДАТКОВИЙ ПРОТОКОЛ

  до Договору між Україною і Республікою Молдова про державний кордон щодо передачі у власність Україні ділянки автомобільної дороги Одеса - Рені в районі населеного пункту Паланка Республіки Молдова, а також земельної ділянки, по якій вона проходить, і режиму їх експлуатації

  Стаття 1
  1.1. Республіка Молдова передає у власність (володіння, користування і розпорядження) Україні ділянку автомобільної дороги Одеса - Рені в районі населеного пункту Паланка Республіки Молдова, а також земельну ділянку, по якій вона проходить (далі - передана ділянка).
  1.2. Передана ділянка є власністю України на території Республіки Молдова.

  1.3. Технічна характеристика ділянки автомобільної дороги протяжністю 7,77 км II технічної категорії:

  - середня ширина смуги відводу - 23,0 м (при середній висоті насипу 2,0 м та крутості скосу 1:1,5) - відповідно до БН 467-74;

  - ширина земляного полотна - 15,0 м;

  - ширина проїзної частини - 9,0 м;

  - покриття проїзної частини - асфальтобетон;

  - штучні споруди:

  км 54 + 077 труба прямокутна 3 х (2,0 х 2,0) довжиною 18,2 м;

  км 57 + 427 труба кругла перерізом 3 х 1,5 м довжиною 25,6 м;

  км 51 + 920 міст перерізом 13 х 10,7 м довжиною 146,5 м з монолітного залізобетону, що відповідає нормативним навантаженням Н-13 НГ-60.

  1.4. Характеристика земельної ділянки:

  довжина - 7,77 км;

  середня ширина - 23,0м (БН 467-74);

  площа - 18,0 га.

  1.5. Межі переданої ділянки будуть визначені на місцевості компетентними органами України і Республіки Молдова з урахуванням вимог, що пред'являються до експлуатації та обслуговування автомобільної дороги, в місячний строк з дня набуття цим Протоколом чинності і закріплені двостороннім актом.

  Стаття 2
  2.1. Експлуатація та обслуговування автомобільної дороги та усіх необхідних для цього споруд на переданій ділянці здійснюються Україною.
  2.2. Республіка Молдова має право безоплатного користування зазначеною ділянкою автомобільної дороги.

  Стаття 3
  3.1. На переданій ділянці Україна має право будувати технічні та інші споруди, необхідні для експлуатації та обслуговування цієї ділянки та автомобільної дороги, проводити ремонтні та інші роботи на них, а також встановлювати лінії зв'язку та користуватися ними, не порушуючи при цьому екологію прилеглої місцевості.
  3.2. У випадку якщо вищезазначені роботи порушують режим землекористування або пересування місцевого населення, українська сторона буде повідомляти про характер, порядок і строки таких видів робіт місцеві публічні органи влади Республіки Молдова.

  Стаття 4
  4.1. Пропуск мешканців населеного пункту Паланка, які прямують на транспортних засобах на територію, що прилягає до переданої ділянки, здійснюється по дорозі-виїзді на вказану ділянку на км 57 + 400.
  Всі інші існуючі дороги-виїзди на передану ділянку зі сторони населеного пункту Паланка будуть закриті з дня набуття чинності цим Протоколом.

  4.2. На переданій ділянці Україна здійснює дорожньо-транспортний контроль.

  На переданій ділянці не буде здійснюватись прикордонний, митний та інші види контролю, які здійснюються при перетинанні державного кордону.

  Стаття 5
  Та на супроводження підакцизних товарів України, які прямують з і до міжнародного пункту пропуску Маяки - Паланка - Удобне, здійснюються відповідними підрозділами компетентних органів України.
  Стаття 6
  6.1. На переданій ділянці діє юрисдикція України.
  6.2. Всі особи, які скоїли правопорушення на цій ділянці, несуть відповідальність згідно з національним законодавством України.

  Стаття 7
  У разі виникнення на території України або Республіки Молдова загрози розповсюдження особливо небезпечних для людей або тварин інфекційних захворювань, Договірні Сторони можуть за взаємною згодою тимчасово обмежити або припинити пересування по переданій ділянці дороги осіб та транспортних засобів, що прямують за кордон, або встановити для людей і тварин, які перетинають державний кордон, карантинні пости.
  Стаття 8
  Перевезення по переданій ділянці боєприпасів, радіоактивних речовин та хіміко-біологічних матеріалів здійснюється тільки після інформування компетентних органів Республіки Молдова.
  Стаття 9
  За взаємною згодою Договірних Сторін до тексту цього Протоколу можуть вноситись зміни та доповнення.
  Стаття 10
  Цей Протокол є невід'ємною частиною Договору між Республікою Молдова і Україною про державний кордон та набуває чинності з дати набуття чинності цим Договором.
  Вчинено у м. Києві 18 серпня 1999 року у двох примірниках, кожний - українською та молдовською мовами, при цьому, обидва тексти є автентичними.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.09 | ak1001

   і про ратифікацію (/)

   http://svit.ukrinform.ua/Moldova/moldova.php?menu=attitudes
   ...

   12 липня 2001 року парламент Республіки Молдова ратифікував Договір між Україною та Республікою Молдова про державний кордон і Додатковий протокол до нього від 18 серпня 1999 року. Цього ж дня Верховна Рада України ратифікувала Угоду між урядом України та урядом Республіки Молдова про взаємне визнання і регулювання відносин власності, поклавши тим самим край довготривалому процесу ратифікації парламентами сторін важливих для обох держав документів.
   18 жовтня 2001 року під час робочого візиту Прем'єр-міністра України А.К.Кінаха до Республіки Молдова відбувся обмін ратифікаційними грамотами та підписання відповідних Протоколів щодо набрання чинності цими договорами, а також підписано Угоду про культурне співробітництво.

   ...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.09 | karpo

    Щось ви неуважно читали

    http://dialogs.org.ua/print.php?part=issue&m_id=10979
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.09 | ak1001

     що саме ?

     1 karpo:
     Земля Україні не відведена, бо парламент не ратифікував цю угоду


     2 http://svit.ukrinform.ua/Moldova/moldova.php?menu=attitudes
     ...

     12 липня 2001 року парламент Республіки Молдова ратифікував Договір між Україною та Республікою Молдова про державний кордон і Додатковий протокол до нього від 18 серпня 1999 року. Цього ж дня Верховна Рада України ратифікувала Угоду між урядом України та урядом Республіки Молдова про взаємне визнання і регулювання відносин власності, поклавши тим самим край довготривалому процесу ратифікації парламентами сторін важливих для обох держав документів.
     18 жовтня 2001 року під час робочого візиту Прем'єр-міністра України А.К.Кінаха до Республіки Молдова відбувся обмін ратифікаційними грамотами та підписання відповідних Протоколів щодо набрання чинності цими договорами, а також підписано Угоду про культурне співробітництво.

     ------------------


     хтось з вас двоїх бреше, залишилось визначити хто саме
    • 2009.04.09 | karpo

     Особливо зверніть увагу

     на посилання про повну відповідь українського МЗС у самому кінці тексту.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.09 | ak1001

      звернув

      що саме не виконано в повному обсязі там не написано


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua