МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Балога: Тимошенко і ВРУ уникають відповіді (/)

04/08/2009 | Sean
На сьогодні ні Кабінет Міністрів, ні Верховна Рада не сформулювали чіткої відповіді на пропозицію Президента Віктора Ющенка про одночасні дострокові вибори Глави держави та парламенту. Коментарі на цю тему окремих урядовців і народних депутатів не можна вважати позицією уряду та ВР, незрозумілою залишається ставлення до президентської ініціативи Юлії Тимошенко та Володимира Литвина. Таку оцінку сьогодні висловив Глава Секретаріату Президента Віктор Балога.

За його словами, пройшло п'ять днів відтоді, як В.Ющенко заявив про свою готовність піти на дочасні президентські і парламентські вибори, щоб одномоментно оновити всю конфігурацію влади для подолання політичної та економічної кризи. Враховуючи, що кризові процеси в державі щодня лише посилюються, дві державні інституції - Кабмін і Верховна Рада - мали б оперативно відреагувати на таку пропозицію.

«Президент запросив уряд і парламент, у тому числі всі фракції, до предметного діалогу, якого чекає все суспільство. Поки ж тільки В.Ющенко чітко окреслив шляхи виходу з кризи через якісне оновлення влади. Питання поставлено руба, однак із вулиці Грушевського чути лише розрізнений хор, проте єдиного мотиву немає. Складається враження, що і Прем'єр-міністр, і Голова Верховної Ради всіляко обминають цю тему».

В.Балога припустив, що Ю.Тимошенко і В.Литвин спробують змістити акценти на парламентську постанову про призначення виборів Президента на 25 жовтня. Однак така тактика не дасть бажаного результату. Насамперед, через те, що це рішення Верховної Ради, яке суперечить Основному Закону, ще має бути підтверджене Конституційним Судом. По-друге, все суспільство хоче рішучого і глибокого оновлення влади як інструменту подолання кризи. Люди добре розуміють, що виконати це завдання лише переобранням Глави держави не можна.

«Постанова про вибори Президента 25 жовтня, окрім її явної невідповідності Конституції, насправді зберігає діючу неефективну владу. Адже залишаються і недокоаліційна Верховна Рада, і Кабінет Міністрів, який працює без підтримки парламентської більшості. Тобто нічого у владі не зміниться: Ю.Тимошенко і далі керуватиме непрофесійним урядом, а в Раді залишатиметься недієздатна коаліція, яка без комуністів чи ситуативних домовленостей із опозицією не може прийняти жодного закону. Суспільству така розхитана, абсурдна по суті влада не потрібна».

Глава Секретаріату звертає увагу, що після ініціативи Президента про одночасні вибори в Раді знову заговорили про імовірні нові формати коаліції, зокрема, між БЮТ і Партією регіонів. Однак плани створити таку більшість малореальні, оскільки з тієї якості політичних сил, які зараз представлені у парламенті, навряд чи вийде міцна, стабільна і дієздатна конструкція.

«Як не крути, а за нинішньої ситуації у Верховній Раді вихід один - дострокові вибори. Не варто складати «Лего» з матеріалу, який не підходить один до одного ні за кольором, ні за призначенням, ні за кріпленнями. Тому парламент і уряд мають пристати на пропозицію Президента і спільно почати працювати над політичним і юридичним оформленням одночасних виборів», - наголосив В.Балога.

Відповіді

 • 2009.04.08 | samopal

  "Парламент і уряд" Балозі нічого не "мають".

  А на достроково-конституційні намагання президентові відповіли 401 голосом.

  Sean пише:
  > парламент і уряд мають пристати на пропозицію Президента і спільно почати працювати над політичним і юридичним оформленням одночасних виборів», - наголосив В.Балога.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.08 | Адвокат ...

   ТЮля,-- ФФпірот!!! "Вава",-- за нею!!!

   Ґамнюк-оФФічь,-- Ваш президент!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.13 | Woodstock generation

    ФФпірот!!! На виход. С вєщамі.

  • 2009.04.12 | Мартинюк

   Блок комуністів, комсомльців і кейсомольців

 • 2009.04.12 | саша_нічна варта

  Відповідь ВАЮ та сантехнікам люди вже дали на виборах 2006р

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.13 | Sean

   Неправда, сантехники не балотувалися

   - ні партії такої, ні блоку
  • 2009.04.13 | Koala

   Відповідь ПРУ - у 2004-му, відповідь БЮТ - в Тернополі

   Як називаються ті, з ким прощаєшся, а вони не йдуть?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua