МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Горбулін про Майдан, ядерну зброю та політичну ситуацію (л)

04/09/2009 | Сахаров
"Люди вышли на Майдан не ради Ющенко или Тимошенко, они пришли отстаивать собственные интересы. И поверили «оранжевым» лидерам, потому что это была единственная безальтернативная опора.

Понимаете, в сотнях тысяч людей после многих лет довольно непростой жизни всколыхнулось чувство правды и справедливости. Это и показало зрелость украинского общества, которое не захотело мириться с тем, что его оболванивают по результатам выборов. Этого могло бы и не произойти, если бы по другому выстроили всю систему передачи власти от Леонида Кучмы к возможному преемнику – я не говорю ни о Викторе Януковиче, ни о Викторе Ющенко.

То есть, возможно, и не было бы Майдана как такового. Но была бы какая-то другая площадь – Европейская. Она бы была обязательно. В нашем обществе к тому времени созрел очень мощный протестный момент"

http://new-most.info/stories/leftside/12292/12603.htm

Як на мій погляд, компетентно і професійно. Жаль що Горбулін зараз не при ділі.

Відповіді

 • 2009.04.09 | Співавтор

  Re: Горбулін про Майдан, ядерну зброю та політичну ситуацію (л)

  Сахаров пише:
  > >
  > Як на мій погляд, компетентно і професійно. Жаль що Горбулін зараз не при ділі.

  А хіба він не має посади у РНБОУ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.09 | Сахаров

   Посаду має але не ключову.

   Зараз він очолює Інститут проблем національної безпеки. Посада скоріше радника ніж активного гравця. Чи я помиляюсь?
 • 2009.04.10 | rais

  Горбулін про...

  Як і всі профі, він разом із кучмами, кравчукоами та іншими як раз
  " при деле". Особливо, як що оглянути наслідки іх еволюції і трансформації в Україні. Академіки і аналітики безпеки, радники і консультанти - граблі старої злочинної системи...
 • 2009.04.10 | ziggy_freud

  статтю варто читати повністю. Там ще є цікаві моменти

  ну хоча б:
  __________________
  Самой большой бедой стали кадровые решения. Они не имели под собой никакого профессионального основания, нравственной основы, о которой постоянно заявляли. Они привели на высшие посты людей, которые считали для себя возможным занять любую должность – от премьер-министра до министра, во всех силовых структурах, в промышленности. Сначала победителям отдали все, как в древние и средние века, когда завоеватели сначала отдавали город на разграбление, а потом думали, что же с этим городом делать. Затем проявилась другая украинская беда – мы начали засорять серьезные фрагменты государственного управленческого аппарата по партийному признаку.

  ___________________
  Щодо ядерної зброї я скоріше погоджусь з п.Горбуліним. І навіть якщо тоді можна було зробити інакше, її відсутність вже доконаний факт...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.10 | Isoлято

   Так це він пише про начебто "після 2004 року"...

   ...хоча все сказане цілком і повністю можна віднести і до q-чмівської "Уркаїни", і до пізнього СССР. "Вікно можливостей" було під час раннього Кравчука (1992 - початок 93-го), але Q-чмо приперлося в прем'єри і швидко його закрило. І Кравчук, як мені здається, дуже йому в тому допоміг.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.10 | ziggy_freud

    про "вікно можливостей" ;-/

    Isoлято пише:
    > "Вікно можливостей" було під час раннього Кравчука (1992 - початок 93-го), але Q-чмо

    воно було і підчас раннього Кучми, і підчас раннього Ющенка. Кучма десь до 1998го теж був скоріше реформатором, ніж реакціонером. Я би не став робити демона з якоїсь однієї особи, а решту виставляти жертвами.

    Відповідальність за те, що ми маємо зараз, якоюсь мірою несуть всі, хто приймав рішення. І сам Горбулін теж. Але він один з адекватних. На відміну від Тоббачьнєґа, Черновецького чи Кушнарьова...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.10 | Isoлято

     З моє тодішньої точки зору, навіть при "ранньому" Q-чмі...

     ...критична кількість керівних посад вже була зайнята "компартєйнай намінклатурай", і сколупнути ту масу було вже куди як важче. Це я, з моїми більш ніж обмеженими "связямі", не маючи (тоді) Інтернету, встиг помітити всього за рік - до літа 95-го. Після цього я 7 років в Україні був відсутній, тільки приїздив час від часу "в гості додому", але - мав у розпорядженні Інтернет, і інформація звідти моїх попередніх вражень не спростувала.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.10 | ziggy_freud

      щодо "сколупнути"...

      Isoлято пише:
      > ...критична кількість керівних посад вже була зайнята "компартєйнай намінклатурай", і сколупнути ту масу було вже куди як важче.

      так. Створення АП і масове працевлаштування туди номенклатури було одним з регресивних кроків. Потрібний країні Литвин до 93го працював сторожем. І хай би там далі лишався.

      а щодо "сколупнути", це треба було робити в 91му. Починаючи з 19го серпня. І до 92го закінчити.

      > Це я, з моїми більш ніж обмеженими "связямі", не маючи (тоді) Інтернету, встиг помітити всього за рік - до літа 95-го.

      але загалом якоїсь різкої зміни політики від Кравчука до Кучми не було. Хіба що трохи успішніше латання очевидних дірок...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.10 | rais

       Re: щодо "сколупнути"...

       Як ви хлопці лагідно розповідаєте про п'яту колону, яка залишена і працює в Україні. Безпокарано і по всіх напрямкам працює ця злочинна система. Саме подібна толерантність прищеплена українцям і дозволяє комунобандитам нищити українську державність. Рівняти резидентів рівня Горбуліна і Кравчука з кучмами, медведчуками, а то ще чорновецького приплели... Про які кадри говоримо взагалі, коли весь червоний директорат і колгоспний баронат із своїми родичами це успішні нац виробники за рахунок державного ресурсу. То і дозволили їм бути успішними більш нікому. Що казати про кадри РНБО, СБУ, МЗС, коли там досі крючкови, пристайки, скіпальські... Україна зараз пронизана ворожою інфраструкторою. Банки, представництва, в депах російсько піддані, військова російська розвідка в Криму, ... Ніякої протидії всі 18 років. Академіки проти скорочення інститутів стратегічного дослідження? А на кого працюють ці інститути і академіки? І головне, хто дозволяє ім це робити далі?
       "Найкраща агентура всередині України була відома перш за все Москві й у будь-якому випадку залишилася під контролем Москви. На чому тримався комунізм? На страхові. А страх стояв на стукачах. А всі стукачі, зрештою, були під контролем Москви. І коли все це звалилося, агентура – коріння цієї влади – опинилася під контролем Луб’янки. І вся та центрова агентура, яка була в Києві, Одесі, Севастополі – вона вся залишилася під контролем Москви." - О.Суворов. Доречі він не єдиний, хто реально оцінює небезпеку з боку уламків комбандитської системи.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.10 | ziggy_freud

        лагідно чи реально ;-/

        rais пише:
        > Як ви хлопці лагідно розповідаєте про п'яту колону, яка залишена і працює в Україні. Безпокарано і по всіх напрямкам працює ця злочинна система. Саме подібна толерантність прищеплена українцям і дозволяє комунобандитам нищити українську державність.

        почнемо з того, що укр. державність-91 засновано консенсусом комуняк з дисидентами і відсидентами. А не ліворуцією дисидентів проти комуняк.

        Говорити, як воно могло бути, це вже галузь альтернативної історії. Реально комуністи з комсомольцями, трохи розбавлені технократами і мафіозі, виявились сильнішими претендентами на владу, ніж Лук*яненко і Чорновіл-ст. з колєгами. Хоча б тому що (с) вони не захотіли, чи не змогли, залучити на свій бік значну частину потенційної контреліти.

        в вас є
        - чіткі критерії, кого вважати комунякою
        - прозора процедура вішання комуняки на гілляку
        - чіткий плян, що робити після вішання

        якщо так, прошу розповісти...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.10 | rais

         І лагідно, і реально

         Перед комунобандою з 17 року не стояло питання щодо визначення кого знищувати. І за останні 18 років ця тансформована ком"еліта" має ті самі

         - чіткі критерії, кого вважати своїми ворогами в Україні
         - прозору процедуру вішання незгодних з режимом на гілляку
         - чіткий плян, що робити після вішання,


         якщо не так, прошу розповісти де поділися 52 мільйони українців?
         А розповідати казки про проФФ-аналів з колишньої партноменклатури, що покаялися і вболювають за нацбезпеку незалежної України не треба.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.04.11 | ziggy_freud

          пан надто гарної думки про номенклатуру

          rais пише:
          > - чіткі критерії, кого вважати своїми ворогами в Україні

          критеріїв нема. Суцільне "классовоє чутьё", яке їх дуже часто підводить.

          > - прозору процедуру вішання незгодних з режимом на гілляку

          процедура непрозора і з багатьма дірками.
          От вас же не повісили. І мене теж.

          > - чіткий плян, що робити після вішання,

          нема в них плану далі ніж на післязавтра. І той провалять.

          Пан надто гарної думки про номенклатуру. Вони нераціонально організовані, переважно некомпетентні і лишаються при владі тільки завдяки слабкості опонентів. Які ще гірше організовані, місцями трохи компетентніші, але позбавлені мотивації йти у владу. Краще поговоримо на форумі про люстрацію, так?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.04.11 | Сергій Кабуд

           все написали ви з точністтю навпаки

           гебешна влада в РФ-Україні(за винятком команди Президента)

           лише підсилилася в останні роки: народ дезорієнтований, країна пограблена, криза її може в кінецє зруйнувати, а там і окупація

           гебешна влада має бабло, близєко міліону агентури, ще міліонів 10 йолопів осовячених які за них 'голосоватимуть'

           не бачу я тут слабкості чи поганого плану

           бачу безнадійність для України: маємо визнати щомаємо і кардинально змінити підходи в тому числі несерьозне відношення до ворога
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.04.11 | ziggy_freud

            важливий негативний нюанс ;-/

            те, що ви пишете про агентів іноземного впливу, правда принамні частково. Казати про неорганізованість іноземних спецслужб я не стану. "Рука Маскви" тут дійсно є, але допомагають їм в першу чергу зазначені властивості локальної номенклатури. Без їхньої самозгубної поведінки в кремлінів ніц не вийде. Як без націонал-комуністів в 1918му. А далі - "у нас нєзамєнімих людєй нєт" (с) Сталін.

            і в другу - несистемність опозиції. Одні (КПSS + ЛенінЮґенд) уявляють своє життя тільки біля керма, з яким не знають що робити; інші, принаймні на словах знають як правильно, а до керма не хочуть...

            почитати декого в цій гілці, ми давно мали стати наддержавою. І шо ж такоє? Синдром поганих танцюристів...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.04.11 | Сергій Кабуд

             нам відомо що існує жорстка координація світового марксизму

             яка йде далеко за межі України

             Україна в схемі ворога сьогодні займає центральне місце і ось чому:

             візьмемо за скобки плани атаки по США для легкості розуміння ситуації

             отже:
             ---------------------------------
             плани на повернення ссср і атаки по європі- реальність.
             Звідси вереск проти ПРО, ГТС, тощо.

             Україна захищає Європу, бо це додаткові 1000 км до ворога.

             Україна має ГТС і наклади нафти і газу які потенційно можуть повністтю закрити потреби Європи і РФ йде лісом

             Україна у випадку очистки хоч би й на ровні як в Грузії означатиме крах кремляді, бо брати в РФ заздрітимутє і візємуть гебню на віли, якщо конешно гебня не знищуватиме власний народ геноцидом

             З урахуванням їх досвіду, розгалуженої системи підривної діяльності
             можемо розуміти причини так званої української 'слабкості' та 'дурості':

             це все лише маскіровка.

             Іллюстрації до тез:

             -отруєння Ющенка(цікаво вчитатися в рапорт Червоненка)

             -операція вбивства Кравченка з оперативним залученням Луценка і Турчинова

             -премєрство тимошенко і весь бют з трьома генералами гестапо в штабі

             -стан ЗМІ

             -злочинний анклав в Одесі(порт, нафтотермінал, вихід до моря, тощо)

             -несподіваний успіх нацистів на вибора в тернополі

             -кабальні угоди з газпромом

             -катастрофічний стан здоровя украінців, епідемії, які неможна пояснити 'умовами' чи 'дурісттю', тут явно задіяні 'препарати' чи інші системні заходи

             -операція УБК на знищення НАТО і руйнацію авторитета президента

             --------------
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2009.04.11 | Сергій Кабуд

              зацініть як сформульовані нац інтереси України на сайті НАТО(л)

              http://www.nato.int/acad/fellow/94-96/lupiy/02.htm

              цікаво що тут згадані Клаузевіц, Маккіавелі

              The notion of "national interest" has deep historical and theological roots. It considers to be linked with pessimistic realism of XVth century and to a large extend represents a disavowal of earlier Western sources in Helehic Idealism and Judeo-Christian morality, as well as the ideas of some medieval churchmen, such as Thomas Aquinas.(107) Latter, the philosophical background of the concept was largely crystallized by the teaching of Machiavelly and
              Clausevits.(108)

              переклад

              Поняття "національні інтереси" має глибокі історичні та теологічні коріння.

              Він вважає, повинна бути пов'язана з песимістичного реалізму XVth століття і значною мірою являє собою заперечення колишніх західних джерел, в Helehic Идеализм і іудейської-християнської моралі, а також ідеї деяких середньовічних churchmen, як, наприклад, Фоми Аквінського.

              Останнє, філософські тлі концепція була в основному кристалізуються з викладання Machiavelly і Clausevits.


              Ukraine's national interests

              Importance
              Vital
              Economic Self-Sufficiency;
              Integration into the international economic fora

              Secondary
              Political relations with non-European CIS states.

              Duration
              Temporary
              Participation in the UN peace-keeping operations in former Yugoslavia

              Permanent
              Friendly relations with Russia

              Specifity

              Specific
              Development of Energetic basis

              General
              Non-Nuclear Status of Ukraine

              Compatibility

              Complementary

              Russian peace-keeping in the former USSR area

              Conflicting

              Russian Black Sea Fleet units in Ukraine
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.04.11 | ziggy_freud

               зацінив. Зокрема, звернув увагу на дату.

               Сергій Кабуд пише:
               > http://www.nato.int/acad/fellow/94-96/lupiy/02.htm
               > цікаво що тут згадані Клаузевіц, Маккіавелі

               цікаво, але чи завжди доречно? Хтось тут стібав марксистів за передозування теоріями минулого сторічча. А тут Макіавелі. Тітани доби Відродження. Зносини славетним способом Мікелянжело...

               мені останніми часом по роботі багато трапляється написаного про Україну школярами та феловз. Не скажу, що завжди адекватного.

               > Complementary
               > Russian peace-keeping in the former USSR area
               >
               > Conflicting
               > Russian Black Sea Fleet units in Ukraine

               у кого тут конфлікт - в України з РФ, чи в автора з логікою?
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2009.04.11 | Сергій Кабуд

                ну це сайт НАТО

                Клаузевіц- це класіка стратегії.
                Два інші кита стратегії кремля- Маркс і Мистецтво Війни

                Коли формулювався план постсталінської політики, у сер. 50х

                ці три напрямки представляли
                Ніколай Міронов(кгб), маршал Соколовский(армія), від кпсс наче був Брежнєв, але я вточню
        • 2009.04.10 | Max

         На мій погляд

         ziggy_freud пише:
         > в вас є
         > - чіткі критерії, кого вважати комунякою
         > - прозора процедура вішання комуняки на гілляку
         > - чіткий плян, що робити після вішання
         > якщо так, прошу розповісти...
         Зрозуміло, запитання були адресовані Rais-ові, але не можу ся стримати аби не докинути свої 3 гроші (ну дуже вже відповіді очевидні ;)

         Отже:

         - комуняка то є кожен колишнній фукціонер КПСС або кейсомолу (десь від інструктора райкому і далі вгору).

         - процедура "вішання": Berufsverbotten, довічно (щодо державних посад довільного рівня).

         - плян роботи на після: не перешкоджати людям жити (лібералізація всього, господарки першочергово).

         Все так просто!
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.04.11 | Isoлято

          Згоден по всіх трьох пунктах!

          Може, з невеликими уточненнями по третьому (що торкаються неминучої еколоґічної шкоди від "занадто лібералізованої" промисловості).
         • 2009.04.11 | ziggy_freud

          відповідь конструктивна, але неповна.

          Max пише:
          > - комуняка то є кожен колишнній фукціонер КПСС або кейсомолу (десь від інструктора райкому і далі вгору).

          це тільки партія і комсомол. Тобто всі, хто працював в КПSS і ЛенінЮгенді на повну ставку.
          А ще були "міцні господарники". Директори підприємств, голови колгоспів. Як з ними бути? За аналогією з інструкторами, тут має починатись з начальника сектора. І це вже дурня виходить.

          > - процедура "вішання": Berufsverbotten, довічно (щодо державних посад довільного рівня).

          тобто за взірець - денацифікація Німеччини. Нагадаю, що на Сході (НДР) вона теж відбувалась. Але велась іншими людьми та з прямо протилежним результатом.

          > - плян роботи на після: не перешкоджати людям жити (лібералізація всього, господарки першочергово).

          я теж є прибічником мінімізації функцій держави. Але в держапараті таких явна меншість. Це робиться тільки через зміну Конституції. Бо зараз вона у нас надто "соціальна", тобто побудована під перманентне розпилювання грошей...
       • 2009.04.10 | Hadjibei

        Це абсолютно

        точно сказано.
 • 2009.04.11 | Сергій Кабуд

  насторожує недоговореність п Горбуліна якого я дуже поважаю, але

  > Любые военные действия в Украине перерастут
  >в прецедент мировой войны.

  --- Пан Горбулін каже вірно а ле лише на 10% правди.

  Він свідомо замовчує те, про що ДОБРЕ знає:

  1. кремль працює над збільшенням і поверненням контролю за теріторіями ссср, з метою:

  2. наблизити танки до кордонів Європи, а пізніше:

  3. саме розпочати війну проти США і зруйнувати штати як серьозну перешкоду на шляху кремлівської світової домінації

  В цьому матеріалі насторожує недоговореність.

  Наче пан Горбулін знає про загрозу, але не хоче щоб про це знали українці.

  ЧОМУ?


  Не думаю, що намагається особисто собі забеспечити імунітет..

  >Мне представляется, что в Москве это понимают.
  >Они ведь тоже о себе думают.

  Саме так. Відсижуватися під час удару штатів по Москві будуть в таємних бункерах в Зах Європі.

  Пану Горбуліну : ЗАУВАЖЕННЯ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.11 | Хвізик

   Re: насторожує недоговореність п Горбуліна якого я дуже поважаю, але

   Сергій Кабуд пише:
   > > Любые военные действия в Украине перерастут
   > >в прецедент мировой войны.
   >
   > --- Пан Горбулін каже вірно а ле лише на 10% правди.
   боїться, що шок суспільства переросте у паніку
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.11 | Сергій Кабуд

    боятися це погано, це шлях в могилу. тре мати мужність

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.11 | rais

     Сморід ворога душить Україну.

     І не важливо, Сергію, робишь ти йому зауваження чі "поважаєшь" - він залишається ворогом, тому що його аналітика і прогнозування не відповідають дійсності. Не відповідають національним інтересам України. 18 років фінансування структур, які відповідають за комплексне забеспечення національної безпеки України, виявилося марним. Горбуліни, крючкови, кравчуки в стратегічному значенні безумовно нанесли нацбезпеці більше шкоди ніж кучми, маркови, вітренки... Але ворог будь якого калібру забруднює екологію державотворення України своєю тактикою. За його сморідом вже не видно національної ідеї, розмита військова доктрина, дискридитується сама можливість самостійно без Росії розбудувати державу. До керма держави допущені відверті злочинці, зрадники та безхребетні словоблуди. В Україні за 18 років штучно створені умови які призвели до масового порушення прав людини і далі ведуть до межи соціального вибуху. Не бачити цього "академіки" не могли. Вартість помилки, Сергію, це на хвилиночку, втрата держави. А ви робите Горбуліну лише зауваження. Сморід ворога душить Україну.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.11 | Сахаров

      Re: Сморід ворога душить Україну.

      rais пише:
      > І не важливо, Сергію, робишь ти йому зауваження чі "поважаєшь" - він залишається ворогом, тому що його аналітика і прогнозування не відповідають дійсності. Не відповідають національним інтересам України. 18 років фінансування структур, які відповідають за комплексне забеспечення національної безпеки України, виявилося марним. Горбуліни, крючкови, кравчуки в стратегічному значенні безумовно нанесли нацбезпеці більше шкоди ніж кучми, маркови, вітренки... Але ворог будь якого калібру забруднює екологію державотворення України своєю тактикою. За його сморідом вже не видно національної ідеї, розмита військова доктрина, дискридитується сама можливість самостійно без Росії розбудувати державу. До керма держави допущені відверті злочинці, зрадники та безхребетні словоблуди. В Україні за 18 років штучно створені умови які призвели до масового порушення прав людини і далі ведуть до межи соціального вибуху. Не бачити цього "академіки" не могли. Вартість помилки, Сергію, це на хвилиночку, втрата держави. А ви робите Горбуліну лише зауваження. Сморід ворога душить Україну.

      Раісе, Ви аж такий радикальний що клепки зриває. Вороги, порушення "прав людини", зрадники... Якась паранойя. Чим Вам Горбулін не догодив? Розумна людина, розумний аналіз. Охолоньте і роздивіться навкруги. Хто за Вами піде сорочку на грудях рвати? (До речі - рвати сорочку на собі це по московському, українці здебільшого люди виважені, хоч, як видно, не усі).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.11 | rais

       100% відсотків.

       А Кравчук не розумна людина? Виважений аналіз? То скажіть, як з такими "розумними" всі 18 років наполегливо пролонгований геноцид проти укаїнців називають еволюцією і ніяких заходів щодо недопущення
       загроз національній безпеці? Чому дозволяється безпокарана експансія розгалуженої російської інфрструктури в Україні? Горбуліни не студенти розумники, які пишуть курсові по аналітиці, а фахівці спеціального призначення.

       Бездіяльність всього ресурсу, який мав унеможливити негаразди і загрози сьогодення - є злочин проти України. І чим розумніше люди, які цей розвиток подій пропустили і забезпечили тим небезпечніше для незалежної України.
      • 2009.04.11 | Сергій Кабуд

       він подібні тєлєгі жене роками. суть: просує нездійснене

       всі тези раіса очевидні як 2 на 2= 4

       втім жодної практичної дії чи пропозиції дії


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua