МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новини культури: Лавра потихеньку руйнується (/)

04/10/2009 | Микола Гудкович
У Києві обвалилася частина підпірної стіни Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що на вулиці Ближньопечерній.

Зокрема, на проїзну частину обвалилася ділянка цегельної стіни завдовжки близько 12 метрів і висотою 2 метри. Стіна є спорудою, побудованою на початку ХХ століття, а її останній капітальний ремонт проводився в 1980-х роках з нагоди святкування 1000-річчя Хрещення Русі.

24 березня відбулося виїзне засідання комісії Київської міської державної адміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій із приводу зазначеної підпірної стіни.

Комісія визначила стан стіни як аварійний, у зв'язку з цим доручила провести обстеження технічного стану мереж і підземних споруд біля неї, а також визначити замовника на виконання ремонтних робіт.

Як відомо, у жовтні 2007 році Києво-Печерський заповідник заявив про знесення пам'ятника архітектури на його території — воріт й огорожі при в'їзді в Нижню лавру.

Після цього Свято-Успенська Києво-Печерська лавра Української православної церкви (Московський патріархат) заявила, що ворота зруйнувалися самі через випадання з них цеглин, а ченці змушені були прибрати завал із проїзду.

Києво-Печерська лавра входить до переліку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

На території лаври розміщені 122 пам'ятники архітектури.

http://kiev.pravda.com.ua/news/49de0aded6a05/


Додам, що всі ці 122 пам'ятники архітектури буде знищено, якщо залишити їх в пітних руках жадних любителів заробляти на релігії. Скільки з них — не з любителів, а з пам'ятників — залишиться вже за рік?

Відповіді

  • 2009.04.10 | Bestt

    Re: не "руйнується" - а цілеспрямовано руйнують

    те було с воротами, те було зі стіною,

    те буде і з Спасом на Берестові.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua