МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У БЮТ хочуть або ширку або шир-ширку (/)

04/18/2009 | Sean
Заступник голови Верховної Ради України Микола ТОМЕНКО висловлюється за створення нової коаліції, до якої б входило чотири парламентські фракції.

Як повідомляє прес-служба віце-спікера, про це він сказав в інтерв’ю програмі «Факти тижня» телеканалу ICTV.

За його словами, не дивлячись на не надто продуктивний парламентський пленарний тиждень, створення нової коаліції залишається можливим варіантом розвитку подій.

“Загроза фінансово-економічної кризи, дестабілізація в країні, а, як наслідок, ризики територіальної цілісності, – це складові можливих передумов до створення нової коаліції в парламенті”, - сказав М.ТОМЕНКО.

На думку заступника голови ВР, є два можливі варіанти складу нової коаліції. Першим варіантом, за його словами, є об’єднання чотирьох політичних сил – фракцій БЮТ, “Наша Україна – Народна самооборона”, Блоку Литвина та Партії регіонів, інша альтернатива – коаліція з двох фракцій - Партії регіонів та БЮТ.

М.ТОМЕНКО висловив переконання, що “ефективним інструментом боротьби з кризою є тільки коаліція з чотирьох фракцій, оскільки вона дасть можливість максимально консолідувати парламент та політичну еліту. Відповідно, лише така коаліція зможе забезпечити суспільну підтримку при прийнятті непопулярних рішень”.

Натомість, переконаний віце-спікер, коаліція лише з двох політичних сил - Партії регіонів та БЮТ - буде вразливішою й менш ефективною.

“Особисто я підтримую варіант коаліції чотирьох і проти коаліції з двох учасників», - зазначив М.ТОМЕНКО.

Він висловив думку, що “невирішення питання створення нової коаліції законсервує політичну кризу в Україні і неминуче призведе до необхідності перевиборів і Президента, і парламенту”.

Відповіді

 • 2009.04.18 | Koala

  Що там Плющ ще два роки тому казав?

  Від ТЮлефанів очікується гнівне клеймління Томенка як зрадника ;)
 • 2009.04.18 | Горицвіт

  Яких рішень?

  > Відповідно, лише така коаліція зможе забезпечити суспільну підтримку при прийнятті непопулярних рішень”.


  Мені здається, що зараз важливіше пошук нового (насправді очевидного), а не стабілізація застою. "Мега-ширко-ширки" - це застій, який веде в прірву, особливо в умовах світової фінансової кризи.

  Достатньо згадати, які типи рішень поки що пропонуються урядом. В кращому випадку, це формальне виконання (деяких окремих, мабуть) вимог МВФ.

  Чи буде широоооока коаліція займатися речами, які фундаментально потрібні Україні: (1) покращенням умов бізнесу, (2) покращенням (рятуванням) державного управління, (3) менше красти?

  Які стимули в них цим займатися?

  Чи просто задача зробити "стабільність", щоб не було критики.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua