МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про природу гаплика (/)

04/19/2009 | Shooter
До болю знайоме, чи не так?

http://www.dt.ua/2000/2040/65959/

Починаючи з 2001 року всі уряди Угорщини здійснювали недосконалу макроекономічну політику. До мене жоден уряд не дослухався.

Насамперед був значний фіскальний дефіцит. У 2002—2006 роках, що були роками тотальних виборів, він перевищував 10% ВВП. Через ці вибори уряд спрямував справжній грошовий «душ» на населення. На жаль, це стало можливим через те, що Угорщина є частиною ЄС, і уряд мав змогу позичати гроші.

Нині Угорщина має найбільший борг на душу населення серед країн, які щойно стали членами ЄС, він становить 70% ВВП. Відомо, що за одним із маастріхтських критеріїв він не повинен перевищувати 60% ВВП. Інші країни регіону, такі як Словаччина, Польща, Чехія, виконують цей критерій.

Чому так сталося? У 2001 році уряд збільшив на 50% заробітну плату державним службовцям, але, незважаючи на це, програв вибори. А новий уряд пообіцяв збільшити всі зарплати в державному секторі. І не лише пообіцяв, а й зробив. Окрім того, пообіцяли тринадцяту зарплату й пенсію, а на наступних виборах уже йшлося про чотирнадцяту зарплату…

Одне слово, це повна фіскальна безвідповідальність, коли внутрішнє споживання повністю фінансується за рахунок зовнішніх запозичень. Врешті-решт, це повинно було скінчитися, і це сталося.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua