МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд обрізує держзамовлення у вузах

04/20/2009 | Мартинюк
Кабмін зменшує держзамовлення у вузах (перелік спеціальностей)


Кабінет міністрів доручив профільним відомствам під час формування пропозицій щодо обсягів державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році скоротити або суттєво зменшити обсяги прийому за окремими спеціальностями.

Про це йдеться у розпорядженні “Про особливості формування державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році” (№ 416-р від 14 квітня), розміщеному на Урядовому порталі.

Міністерству економіки, Міністерству освіти і науки та іншим центральним органам виконавчої влади, до сфери управління яких належать навчальні заклади та наукові установи, доручено не передбачати державне замовлення на підготовку:

- молодших спеціалістів - за спеціальностями діловодство, організація туристичного обслуговування, перукарське мистецтво та декоративна косметика, декоративно-прикладне мистецтво, художнє фотографування, організація обслуговування у готелях, організація обслуговування у закладах ресторанного господарства і торгівлі, виробництво та експлуатація відео-, аудіотехніки та кіноустановок;

- бакалаврів - за напрямами підготовки документознавство та інформаційна діяльність, туризм, декоративно-прикладне мистецтво, фотомистецтво, готельно-ресторанна справа, реклама і зв’язки з громадськістю (за видами діяльності).

Крім того, доручено забезпечити зменшення обсягу прийому порівняно з 2008 роком: на 50% (крім профільних вищих навчальних закладів, для яких обсяг прийому зменшується на 10 відсотків) - молодших спеціалістів за спеціальностями економіка підприємства, фінанси і кредит, бухгалтерський облік, правознавство; бакалаврів за напрямами підготовки економіка підприємства, фінанси і кредит, облік і аудит, право.

Також не менш як на 10% потрібно зменшити обсяг прийому молодших спеціалістів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів за іншими спеціальностями, напрямами підготовки, галузями знань; не менш як на 50% - до докторантури;

Уряд також доручив Мінекономіки подати у двотижневий строк проект постанови Кабінету міністрів України про державне замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) для державних потреб у 2009 році.

Відповіді

 • 2009.04.20 | Iryna_

  а це добре чи погано?

 • 2009.04.21 | Soft

  С одной стороны правильно. Сейчас куда не плюнь то юрист.

  А вот с той же IT в гос-конторах очень печально.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.21 | Мартинюк

   Чортяка ховаєтья в деталях

   >Також не менш як на 10% потрібно зменшити обсяг прийому молодших спеціалістів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів за іншими спеціальностями, напрямами підготовки, галузями знань; не менш як на 50% - до докторантури;

   Зменшення замовленнь на інших і зменшення фінасування на наукову підготовку.

   Все це би було дуже мило, якби не супроводужуважувалося одночасним ідіотським марнотратством та розкрадання в інши галузях .

   І ще одне - останніми роками я чітко переконався що будь яка інновація Тимошенко зазвичай перслідує лише одну з двох цілей - або піарівський популізм або розкрадання державних фінансів. Як правило і те і те одночасно. Тут очевидно непопулярний хід і вкрасти тут також мало що можна. Тому припускаю що Тимошенко робить це з якихось інших, небувалих ще раніше причин. Наприклад внаслідок тиску МВФ, який 14 кітня продемострував те що він є одним із органів державної влади в Україні - під пильним наглядом представниці МВФ Кабмін прийняв цілий ряд постанов, які не входять до його компетенції, а до компетенції Верховної Ради.

   Якщо це так , то маємо негарну перспективу втсновлення в Україні диктатури МВФ під виглядом скажімо риторики про "антикризове" посилення повноваженнь Кабміну , реально плювання на ті положення Констиції і законодавства , які заважають досягненню цілей МВФ. А ці цілі попри творення "позитивного образу" насправді зводяться до двох позиції - гарантування виплати іноземних приватних позик та інвестицій шляхом переведення їх у держаних борг через позику МВФ та фінасування "потрібних банків". Друга - створення системи жорсткого податковго викачування фінасів для фіна\сування майбутнього повернення боргу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua