МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент просить прем'єра переглянути рішення

04/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України Віктор Ющенко просить Прем'єр-міністра України ретельно переглянути і доопрацювати рішення уряду, що приймалися з метою забезпечення одержання чергового траншу позики МВФ, та зберегти дію лише тих, які пов'язані з цим питанням.

Про це йдеться у листі Глави держави до Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко.

В. Ющенко підкреслює, що схвально сприйняв інформацію щодо прийняття урядом ряду рішень, необхідних для одержання чергового траншу позики Міжнародного валютного фонду.

Однак у прийнятому Кабінетом Міністрів України 14 квітня 2009 року пакеті постанов є низка актів, які зовсім не стосуються питань, що потребують урегулювання в рамках співпраці з цією організацією, та водночас мають ряд суттєвих недоліків.

Так, Президент звертає увагу, що, зокрема, прийнято п'ять постанов уряду, якими запроваджуються додаткові платні послуги, що можуть надаватися бюджетними установами та зачіпають такі чутливі сфери суспільної діяльності, як ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, пожежна охорона, робота правоохоронних органів, а також соціально-культурне обслуговування населення.

Також не має ніякого відношення до рекомендацій МВФ намагання через механізм благодійних внесків забезпечити виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, закладів освіти, охорони здоров'я, культури, науки, спорту та фізичного виховання.

В.Ющенко переконаний, що прийняття Кабінетом Міністрів України рішень, які безпосередньо не стосуються пропозицій Міжнародного валютного фонду, а лише впроваджують незрозумілі схеми фінансового забезпечення сектору державного управління, матиме драматичні наслідки як для суспільного, так і економічного життя країни.

Також неоднозначний ефект може мати рішення про випуски казначейських зобов'язань у прийнятій урядом редакції. З одного боку, воно спрямоване на зменшення розбалансованості бюджету шляхом залучення коштів населення, з іншого – через анонімність механізму продажу казначейських зобов'язань може спрацювати як інструмент відмивання брудних грошей та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом.

http://www.president.gov.ua/news/13572.html

sean

Відповіді

  • 2009.04.21 | Мартинюк

    Ющенко пропонує Тимошенко відділити МВФ від мух та котлет.

    Але це непрямим чином підтверджує існування якихось законодавчих актів, які визначають "привілейований" та "державний" статус МВФ тв Україні , який Тимошенко використовує як відмазку для пояснення своїх вульгарно неконституційних дій. Фактично це узурпація влади.

    Раджу до речі звернути увагу на цікаві доповнення до закону про наздвичайний стан, які у грудні-січні були протягнуті черз парламент силами БЮТ,литвинівців та КПУ.
    І взагалі з огляду на це все раджу почитати історію багатьох країн Латинської Америки другої половини 20 століття. Боюсь що це може для нас виявитися зовсім не історією, а суворою реальністю.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua