МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За свій наїзд на заробітчан уряд заплатить рейтингом

04/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Прагнення уряду подолати кризу коштом українських заробітчан, оподатковуючи їх явочним порядком, викликало хвилю обурення серед цього чисельного прошарку громадян України та їхніх родичів.

Першими у цьому змогли пересвідчились мешканці Тернопільщини, які нещодавно на виборах до обласної ради висловили недовіру про урядовим політичним силам. Як відомо, в цій області чимало громадян перебуває на заробітках за кордоном та залежить від цих заробітків родичів.

Тому, мабуть, невипадково саме тут, на місцевому каналі ТБ 4, відбувся прямий ефір щодо подолання соціальних проблем, які породили явище трудової нелегальної міграції та еміграції за роки незалежності України, проблем заробітчанства й бездіяльності уряду. В програмі разом з представниками Тернопільської обласної державної адміністрації взяв учать член Президії Міжнародного громадського об’єднання «Четверта Хвиля», лідер Загальноукраїнського трудового руху «Солідарність» Віктор Горобчик, який наголосив, що за 18 років незалежності українська влада так і не спромоглася вивести Україну у формат європейських демократичних стандартів. Зокрема, що ганебне явище нелегального заробітчанства, яке сягнуло масштабів демографічної катастрофи, стало свідченням відсутності розуміння в чинних сьогодні політичних сил завдань і функцій влади в побудові сильної демократичної Української держави.

На думку гостя телеефіру, «сьогоднішня влада, захопивши багатства за рахунок пограбування українського народу, й далі намагається дерти з народу «три шкури». Лицемірству урядовців нема меж. Замість того, щоб виводити українську економіку з тіні, посадити «бандитів у тюрми», навести в державі лад задля подолання, спричиненої олігархічно-клановими політичними угрупуваннями економічної й політичної кризи в державі, повернути з офшорів украдені олігархами в народу гроші, уряд Тимошенко не додумався до іншого, як залізти в кишеню до тих же заробітчан, які й так є соціальними жертвами економічної війни влади проти власного народу».

«Виникає питання, – наголосив Віктор Горобчук, – а чи є в Україні українська влада. Адже за кількістю витиснутих за межі України трудових мігрантів, які стали «четвертою хвилею» трудової міграції, ця влада нічим не відрізняється від тих окупаційних режимів, які у свій час були причиною перших трьох хвиль трудових ізгоїв, які пішли в чужину заради пошуків шматка хліба».

Віктор Горобчук закликав не мовчати і не терпіти усіх тих, хто має стосунок до заробітчанства й має родичів, які вимушено працюють за кордоном, а дати рішучу відсіч наступу на права українських громадян. Він заявив, що Загальноукраїнський трудовий рух «Солідарність» ініціюватиме збір підписів під Зверненням щодо скасування згаданої постанови, яка є ганебною й аморальною за своєю суттю, суперечить інтересам українського народу.

87% учасників інтерактивного опитування під час програми підтримали позицію лідера Загальноукраїнського трудового руху «Солідарність» Віктора Горобчука.

У прямому ефірі також було оприлюднене Звернення Загальноукраїнського трудового руху «Солідарність» від імені українських заробітчан і їхніх родин в Україні до Президента, Уряду і Верховної Ради України:

Ми, громадяни України, члени родин українських заробітчан, об’єднані ідеєю трудової солідарності, на підставі своїх природних та конституційних прав звертаємося передусім до тих представників влади, в яких ще живе душа, совість і почуття патріотизму!

5 травня 2009 року була прийнята постанова щодо оподаткування українських заробітчан за кордоном. Одним розчерком пера чиновника мільйони українських громадян перетворились у потенційних порушників податкового законодавства. Тим часом таке рішення не відповідає ні юридично-правовим нормам українського законодавства, законодавства країн перебування українських заробітчан та двостороннім конвенціям про уникнення подвійного оподаткування, які уклала Україна з більшістю країн ЄС, із РФ та країнами СНД.

Злочинність і аморальність цієї постанови полягає ще й у тому, що українські заробітчани фактично позбавленні найменшого забезпечення своїх соціальних і трудових прав, передбачених Конституцією України. Тим часом, влада замість того, щоб прийняти Державну програму повернення українців в Україну, замість того, щоб виводити українську економіку з тіні й примусити українських олігархів повернути вкрадене в народу і держави в бюджет України, вишукує механізми правового переслідування власних громадян на територіях чужих держав. А це фактично і є перший крок до економічних репресій народу з боку тих, хто своєю антинародною політикою перетворив мільйони українських заробітчан в ізгоїв у власній державі.

Вважаємо такі дії Уряду непрофесійними, безвідповідальними й антинародними.

Вимагаємо:

1. Скасувати згадану постанову як таку, що суперечить конституційним правам українським громадян щодо права на працю, освіту, медицину, достойне життя у власній державі.
2. Негайно приступити до розробки й прийняття Державної програми, яка забезпечить економічні й соціальні передумови для повернення українських громадян на батьківщину.
3. Негайно скасувати політреформу як таку, що не відповідає Конституції України й фактично породила повну безвідповідальність влади за свої протиправні, антинародні рішення.

Якщо Уряд і Верховна Рада не відреагують на наші вимоги, ми залишаємо за собою право масових акцій протесту як в Україні так і в країнах перебування з вимогою забезпечити наші соціальні й економічні права згідно з Конституцією й законами України.

Відповіді

 • 2009.04.21 | abc

  Re: За свій наїзд на заробітчан уряд заплатить рейтингом

  Tak, tak, vono by odrazu i pidtrymaty otake os' oburennia. Ale a "ale":
  po-pershe, yaka ce postanova vid 5 travnia 2009 roku, yakszo maemo poky sz0 kviten'? Dribnycia? A ne kazhit': nedbal'stvo povahy ne vyklykae, osoblyvo v takych vazhlyvych zvernenniach. Odrazu vynykae pytannia: a czy bula taka postanova vzahali.
  po-druhe, neobchidno vkazaty ne til'ky tocznu datu, ale j nomer, za yakym postanova (czy ukaz, czy yaka tam e oficijna nazva dokumenta) zareestrovani. Bez cych elementarnych danych vse oburennia avtoriv znecinuet'sia.
 • 2009.04.21 | omela

  у повідомленні бракує живого посилання на згадану постанову

 • 2009.04.22 | bacheb

  Re: За свій наїзд на заробітчан уряд заплатить рейтингом

  Shukav, shukav cu POSTANOVU na web-sajti Kabminuhttp://www.kmu.gov.ua/control/npd/search - ne znajshov! Hto zh tak statti pyshe? Treba z posylannjamy, z nomeramy i datamy. A to tak - napolohaly, napolohaly ta j use.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua