МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Канаді Україну вважають "критичною державою" для стабільності

04/22/2009 | keymaster
Україна є критичною державою для стабільності у Східній Європі, заявила в інтерв’ю газеті "День" генерал-губернатор Канади Мікаель Жан, яка сьогодні прибуває до України з державним візитом.

"Канада вітає прагнення України приєднатися до НАТО, а також у майбутньому вступити до Європейського Союзу. Ми вважаємо, що Україна є критичною для стабільності у Східній Європі. Ми підтримуємо українські кроки на шляху приєднання до НАТО і членства в ЄС. Ми вважаємо, що Україна є важливим союзником", - сказала Жан, додавши, що Канада завжди з відповідальністю відгукувалася на прохання України про надання підтримки.

"Ми справді стоїмо поруч з Україною і дуже швидко реагуємо на її прохання. Ми були першою західною країною, яка визнала незалежність України 1991 року. Ми зв’язані дуже сильними двосторонніми домовленостями. Я вважаю, що співпраця Канади та України є міцною і залишатиметься такою надалі. Для нас це важливо", - наголосила генерал-губернатор.

Жан також зауважила, що така налаштованість на співпрацю з Україною підтримується усіма канадцями і, звичайно ж, громадою канадських українців, яка нараховує понад мільйон осіб і започаткувала своє коріння у Канаді наприкінці XIX століття.

"І Канада співпрацює з Україною, намагаючись бути поруч з нею в ці складні моменти. Навіть якщо ситуація залишатиметься дуже критичною для країни, Канада й надалі підтримуватиме вашу країну. Це дуже важливо. Я відвідую вашу країну з метою продемонструвати відданість Канади Україні та українцям", - сказала Жан.

Варто зазначити, що в Канаді досить велика українська діаспора. Україна співпрацює з Канадою в культурній галузі: законодавча асамблея провінції Онтаріо (Канада) 9 квітня визнала Голодомор 1932-33 років в Україні актом геноциду й одностайно ухвалила закон про встановлення Дня пам'яті жертв Голодомору.

Крім цього, Канада також є однією з країн, запрошених до участі в україно-американських військових навчаннях "Сі Бриз-2008", що відбулися минулого року в Одесі.

newsru.ua/ukraine

Відповіді

 • 2009.04.22 | xantim

  А от США, вслід за Європою, готові тупо здати Україну Росії

  keymaster пише:
  > "Канада вітає прагнення України приєднатися до НАТО, а також у майбутньому вступити до Європейського Союзу. Ми вважаємо, що Україна є критичною для стабільності у Східній Європі. Ми підтримуємо українські кроки на шляху приєднання до НАТО і членства в ЄС.


  Обамі радять догоджати Росії і не брати Україну до НАТО

  17.03.2009
  Сергій Драчук
  Прага – Президент США Барак Обама мав би припинити підтримувати прагнення України і Грузії вступити до Північноатлантичного союзу, щоб поліпшити відносини з Росією, мовиться в звіті громадської комісії з представників обох головних політичних партій США, який має назву «Правильний напрямок політики США щодо Росії». Та, на думку спостерігачів, наявність цієї пропозиції ще не означає, що її виконають.

  Теми розширення НАТО на схід стосується одна з 19 оприлюднених у понеділок рекомендацій неурядової Комісії в справах політики США щодо Росії на чолі з колишніми сенаторами, демократом Ґері Гартом і республіканцем Чаком Гейґелом.

  «Визнайте, що ні Україна, ні Грузія не готові до членства в НАТО, і тісно співпрацюйте з союзниками США над тим, щоб розробити інші варіанти, як без членства в НАТО засвідчити підтримку суверенітету» цих країн, радять Баракові Обамі автори доповіді.

  «Спеціальні відносини з НАТО, які не передбачали б членства, можуть відіграти таку саму роль, як і членство, і стати добрим способом не розчарувати тих в Україні і Грузії, хто хоче членства в НАТО», – мовиться в звіті.

  Його автори, щоправда, вважають, що таки необхідно чинити спротив намаганням Росії відновити свою сферу впливу на теренах колишнього СРСР.

  Чака Гейґела і Ґері Гарта минулого тижня прийняв президент Росії Дмитро Медведєв, і обидва колишні сенатори назвали цю зустріч дуже позитивною і продуктивною.

  Юрій Щербак, Надзвичайний і Повноважний посол України, який у 1990-х роках був послом України у США, в інтерв’ю Радіо Свобода коментує появу звіту так: «Я думаю, що це, звичайно, сигнал для того, щоб створити для президента Обами можливість проведення торгу з Росією».

  Сполученим Штатам потрібна допомога Росії, зокрема, для забезпечення тилових операцій і постачання американських військ в Афганістані; дві країни також ведуть переговори про скорочення ядерних і звичайних озброєнь, нагадує Юрій Щербак.

  При цьому він звертає увагу: «Але далеко не відомо, чи Обама погодиться з цим». Крім того, додає посол, Німеччина і Франція виступають нині настільки енергійно проти вступу України і Грузії до НАТО, що реалізувати цей вступ наразі все одно немає можливості.

  «І тому не виключено, що там будуть якісь компроміси, якісь переговори з Медведєвим щодо певних ситуацій, пов’язаних із безпекою і Грузії, і України», – каже Юрій Щербак і додає: «Єдине, у що я не можу повірити і не думаю, що так буде, – що Сполучені Штати повністю погодяться з тим, щоб Україна ввійшла до сфери впливів Росії».

  Зміни в принципах США не буде

  Тим часом якраз перед тим, як у США оприлюднили згадану доповідь, в Україні посол США Вільям Тейлор в інтерв’ю Радіо Свобода в понеділок запевнив, що й за нової адміністрації підтримка Сполученими Штатами України, її незалежності, суверенітету й територіальної цілісності залишається незмінною. За його словами, він сам переконався в цьому, беручи участь у засіданнях нової адміністрації на високому рівні.

  Посол нагадав позицію США, що бажання поліпшити тон відносин із Росією в жодному разі не підірве два важливі принципи. Перший із них – що США не визнають якихось спеціальних чи привілейованих сфер впливу; з такою позицією Вашингтон не погодиться і не примириться, сказав Вільям Тейлор.

  «Другий принцип, який теж важливий у справі з Україною і Грузією, – що суверенні країни, такі, як Україна і Грузія, мають право вирішувати, до яких союзів, до яких організацій їм вступати. І якщо вони зроблять свій вибір, то, звичайно, американці поважатимуть його. І ми очікуємо, що й інші держави теж поважатимуть цей вибір», – наголосив посол США.

  За його словами, ці принципи для Вашингтона важливіші, ніж шляхи постачання американських операцій в Афганістані чи деінде, і припущення, що США можуть «обміняти» такі шляхи на ці принципи, хибне.

  Проблема в самій Україні

  А інший американський діяч, відомий прихильник розширення НАТО, керівник американського Проекту перехідних демократій і член неурядової Ради закордонних відносин США Брюс Джексон вважає, що найперша проблема для України в її відносинах із НАТО – не в Північноатлантичному союзі, його членах чи в Росії, а в самій Україні.

  Виступаючи днями в Празі на заходах із нагоди 10-річного ювілею великого розширення Північноатлантичного союзу на низку країн Східної Європи, він висловив думку, що саме Україна не дала НАТО можливості зблизитися по-справжньому, а тепер має думати про інше.

  «Я б був радий, якби союз НАТО досяг більшого за останні десять років, але, відверто кажучи, Україна зробила це непростою справою. Мені здається, що на сьогодні для України найважливіше говорити не з НАТО, а з МВФ. Якщо ви не зможете отримати ці кошти на умовах Міжнародного валютного фонду, то не буде сенсу й думати про розмови з НАТО», – наголосив Брюс Джексон.

  Доповідь пропонує й інші поступки Росії

  Згадана доповідь неурядового комітету вимагає від адміністрації Барака Обами не тільки відмовитися від прийняття України і Грузії до НАТО, а й «по-новому поглянути на розташування протиракетної оборони в Польщі і Чехії».

  Натомість у звіті закликано докласти «щирих зусиль, щоб досягти співпраці в підході до спільної загрози від іранських чи інших ракет».

  Із економічного боку в звіті радять, щоб Вашингтон сприяв вступові Москви до Світової організації торгівлі і якнайшвидше скасував так звану «поправку Джексона-Веніка», яка створює певну перешкоду двосторонній торгівлі.

  Як сказав на прес-конференції з нагоди оприлюднення доповіді один із її авторів Чак Гейґел, звіт вручили радникові президента США з національної безпеки Джимові Джонзу і віце-президентові США Джо Байденові.

  Глибокі розбіжності

  Росія має зі Сполученими Штатами чимало глибоких розбіжностей, які значно загострилися за попереднього президента США Джорджа Буша.

  Серед найбільших із них – категоричні заперечення Росії проти можливого вступу до НАТО України і Грузії, а також проти планів розташувати нову американську систему протиракетної оборони, яка мала б захищати від можливого ракетного нападу з боку Ірану, в Польщі і Чехії. Москва заявляє, що всі ці плани становлять загрозу її безпеці.

  Нинішній президент США Барак Обама й його адміністрація значно прихильніше ставляться до Росії й заявляють про потребу «перезавантажити» відносини двох країн.

  На початку наступного місяця президенти США й Росії мають зустрітися особисто під час міжнародного економічного саміту в Лондоні.
  ***********

  Невже для вас не зрозуміло, що НІКОМУ СИЛЬНА Україна не потрібна, окрім тих, хто в ній живе?

  Невже хтось думає, що політичне прогинання під Молдавію, Росію, Європу (це коли свій газ качали їм під час вимкнення з Росії) дасть якоїсь позитивної фори Україні у просуванні СВОЇХ інтересів?

  Невже ми вже всі забули, як Європа ВЖЕ ТУПО ЗДАВАЛА Україну за газ на відкуп Росії.
  Нам мало? Вже забули? Ну, так Ось Обама нам нагадає - хто ми.

  Заберуть все, плюнуть в лице, а потім будуть довго сміятися.
  В кінці, підкорять і викреслять з підручників, що взагалі така країна була.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua