МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Помста за патріотизм" (/)

04/23/2009 | Sean
Ставлю окремою темою, а не в котрусь з існуючих гілок через окремо значущу інфу про реакцію Юща.

*****
Учора тисячі одеситів проводжали в останню дорогу Максима Чайку. А Віктор Ющенко пообіцяв особисто проконтролювати, щоб злочинці були покарані

Михайло АКСАНЮК

У середу біля будинку №6 на Сегедській вулиці Одеси відбулася багатотисячна громадянська панахида пам’яті студента відділення журналістики Одеського Національного університету імені Мечникова Максима Чайки, загиблого 17 квітня від рук представників проросійської організації «Антифа». Найбільше серед тих, хто вчора проводжав в останню дорогу неформального лідера громадської організації «Січ», зібралося представників студентської молоді міста, зокрема друзів із філологічного факультету «вишу». На знак трауру за загиблим кафедра журналістики університету ухвалила перенести торжества з приводу десятиліття свого заснування.

Завідувач кафедри Олександр Александров заявив журналістам: «Максим був непростим хлопцем, не дуже хорошим студентом. Водночас студенти його поважали, у нього був авторитет». Один із друзів Максима наголосив: «Ми втратили людину, кращу за яку більшість із нас, студентів, не зустрічала. Він умів підтримати у скрутну хвилину. Ті, хто його знав, не може сказати про нього щось таке, що могло б осквернити його славне, добре ім’я». Як мовив на панахиді отець Іоан, «Максим був яскравою особистістю, він мав значний потенціал для того, щоб почати змінювати наше суспільство, наш духовний стан на краще. Але злобні люди завжди намагаються знищувати зі свого шляху таких лідерів, що можуть стати окрасою і гордістю нації і суспільства».

Максима Чайку поховали на Новотаїровсь­кому цвинтарі. А тим часом керівництво одеської «Антифи» оприлюднило в середу заяву, в якій спробувало відмежуватися від будь–яких «зв’язків чи то з Кремлем, чи з Моссадом». У документі, зокрема, говориться: «Ми боремося і в подальшому будемо боротися з нацизмом і расизмом, гнилим змієм, що оповив наше місто! Одеса завжди була і буде містом багатьох національностей і культур. Ніякі нацисти і фашисти різних мастей не зможуть диктувати тут свої порядки, оскверняти пам’ять наших предків, сувати свої слизькі щупальця в громадське життя».

У середу, як повідомила прес–секретар Президента України Ірина Ванникова, Віктор Ющенко «звернувся до Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України з вимогою ретельно розслідувати резонансне вбивство Максима Чайки, скоєне минулого тижня в Одесі». Глава держави також вимагає від силовиків надати звіт про розслідування аналогічних інцидентів, скоєних в Одесі протягом 2008 року. Крім того, Ірина Ванникова зазначила, що СБУ має перевірити інформацію про координацію діяльності організації «Антифа» з боку іноземних організацій антиукраїнського спрямування. «Президент висловив глибоке співчуття родині та близьким Максима Чайки і пообіцяв зробити все, щоб винні в цьому злочині не уникли покарання», — запевнила вона.

Нагадаємо, студент Одеського Національного університету імені І. Мечникова, активіст українського патріотичного молодіжного руху «Січ» М.Чайка (1988 р. н.) загинув 17 квітня внаслідок нападу, за даними обласного об’єднання «Просвіта», групи проросійських екстремістів. Тоді ж ножові поранення також отримав друг загиблого — Андрій Дзебан, який наразі перебуває в лікарні. Як заявила громадська організація «Вільна Одеса», «вбивство сталося під час сутички між молодими українськими патріотами з «Січі» та учасниками так званого руху «Антифа», яким протегує екс–депутат міськради, лідер партії «Родіна» Ігор Марков».

Відповіді

 • 2009.04.23 | GreyWraith

  Зверніть увагу на заяву (анти)фашистів

  Sean пише:


  А тим часом керівництво одеської «Антифи» оприлюднило в середу заяву, в якій спробувало відмежуватися від будь–яких «зв’язків чи то з Кремлем, чи з Моссадом». У документі, зокрема, говориться: «Ми боремося і в подальшому будемо боротися з нацизмом і расизмом, гнилим змієм, що оповив наше місто! Одеса завжди була і буде містом багатьох національностей і культур. Ніякі нацисти і фашисти різних мастей не зможуть диктувати тут свої порядки, оскверняти пам’ять наших предків, сувати свої слизькі щупальця в громадське життя».

  Отже, вони самі признаються, що то був ніякий не самозахист і не побутове вбивство. Я розраховую, що коли стане питання про заборону лівацьких організацій (а воно все наближується), то цей документ матиме дуже вагоме значення.

  Через цю заразу і європейці проходили: "Червоні бригади", "Фракція Червоної армії". Роги лівоті успішно ламали. І зауважу, що хоча у ФРН було скасовано смертну кару, члени "РАФ", що потрапляли до в'язниць, із тих в'язниць як правило виходили вперед ногами...

  Також я вважаю, що Україні слід взяти успішний німецький досвід заборон на фах.

  P.S. І з приводу міцевих гавкунів на користь (анти)фашистів. НМД таке відбілювання вбивць вже є саме по собі кримінальним злочином. І раз Президент обіцяв, то слід СБУ взятися за цих персонажів, - хоч якась користь від фіксації IP-адрес має бути...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | observеr

   "фашисти (анті)" значно переконливіше звучить

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | ziggy_freud

   загалом однаково, які вони (.)фашисти ;-/

   оскільки і червоні, і коричневі радикали схвалюють насильство як метод політичної боротьби.

   ніхто не заважав колишнім функціонерам коммі працювати на Мусоліні і Гітлера. Один Альфред Розенберг чого був вартий. До речі, саме цей колишній латвіський комуніст завідував в наці мірянням черепів.

   Пол Пот був "правильним" лівим, який вчився не в російських більшовиків, а в "цивілізованих" французьких колег, учасників заворушень-1968. Різниця в тому, що він практично втілив їх гасла. Те, що у Франції звучало як полемічне перебільшення і вьюношескій максималізьм, в Кампучії стало державною політикою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | GreyWraith

    Так отож

    ziggy_freud пише:
    >оскільки і червоні, і коричневі радикали схвалюють насильство як >метод політичної боротьби.
    От-от, практика - критерій істини. :)

    А теоретично: ВКП(б) вважала, що у них соціалізм правильний, а от той соціалізм, що побудувала НСДАП, - це єресь. В свою чергу НСДАП вважала, що правильний соціалізм, - це у них, а от єресь робиться у СРСР. Після війни соціалісти продовжили гризтися. От погризся соціаліст і соратник у боротьбі з німцями Броз Тіто із соціалістом Сталіним - вже пропагандистські машини одного та іншого взаємно кидаються какашками із написом "фашист". :) Сталін помер, градус неадеквату спав, - вже із фашистом і катом югославського народу Тіто СРСР так-сяк помирився, і погане слово не вживали. Далі почалася китайська опупея: здається, імперіалістам від радянської пропаганди куди менше діставалося, ніж Мао і його послідовникам. Хоча зауважу, що під час Культурної революції і трохи пізніше китайці дуже полегшували роботу радянських пропагандистів. Важко було прокакати всі полімери крутіше, ніж це робив СРСР, але КНР зуміла (глибокі державні традиції - сила).

    Висновок: як і з ісламом та іншим догматизмом, перемога комунізму у всьому світі не несе мир у всьому світі. У новому прекрасному світі ліві догматики, розібравшись із капіталістами, будуть старанно випилювати одне одного у дискусіях з приводу правильного тлумачення священних текстів основоположників. А народи світу цей фестиваль будуть оплачувати своїми жертвами...

    >Один Альфред Розенберг чого був вартий. До речі, саме цей колишній >латвіський комуніст завідував в наці мірянням черепів.
    Так Гітлер сам воював у Баварській Червоній армії. :)

    >Пол Пот був "правильним" лівим, який вчився не в російських >більшовиків, а в "цивілізованих" французьких колег, учасників >заворушень-1968. Різниця в тому, що він практично втілив їх гасла. >Те, що у Франції звучало як полемічне перебільшення і вьюношескій >максималізьм, в Кампучії стало державною політикою.
    Зверніть увагу, як, досі проклинаючі із піною біля рота Піночета ліваки старанно не помічають згадок про цього піночетового сучасника. Бо персонаж настільки паскудний, що навіть лівацька пропаганда його відмити не здатна. Тому і залишається мовчати...
   • 2009.04.23 | Чучхе

    про Пол Пота загалом згоден

    чувак дійсно реально сприйняв хвантазії паризької лівої богеми

    хоча через рік влади, після спроби перевороту в жовтні 1976, він відкинув західне лівацтво і перейшов до специфічного трайбалізму, де під вихолощеними гаслами вихідці з бідної півночі різали мешканців багатого півдня, всі разом різали в"єтнамців і це під гаслами одночасно маоїстських ідеї і культивованої ненависті до Китаю
  • 2009.04.23 | omela

   +1

  • 2009.04.23 | Чучхе

   Якщо почую що до злочину причетний "біженець" Ганган, не здивуюс

  • 2009.04.23 | yes

   Re: Зверніть увагу на заяву (анти)фашистів

   GreyWraith пише:
   > Через цю заразу і європейці проходили: "Червоні бригади", "Фракція Червоної армії". Роги лівоті успішно ламали. І зауважу, що хоча у ФРН було скасовано смертну кару, члени "РАФ", що потрапляли до в'язниць, із тих в'язниць як правило виходили вперед ногами...
   >
   Не плутайте терористів із антифа.

   Терористи були нечисельними і мали автономне фінансування.

   Антифа виникли по війні і мали добрі успіхи у 60-70 роках, завдяки доброму протестному грунту через арабсько-ізраїльські війни та війну у В"єтнамі. Фінансувалися антифа з Москви.

   цей процес майже заглох, але його по новій розвинула хвиля єврейської еміграції у Європу з радянського союзу з початку 80-х і по нині.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | GreyWraith

    Re: Зверніть увагу на заяву (анти)фашистів

    yes пише:
    >Не плутайте терористів із антифа.
    Розбиратися у різних сортах лайна? Навіщо?

    >Антифа виникли по війні і мали добрі успіхи у 60-70 роках, завдяки >доброму протестному грунту через арабсько-ізраїльські війни та війну >у В"єтнамі.
    Ну, з приводу того, хто був призначений на "вошиздів" у В'єтнамі, я не сумніваюся, - звісно ж, що визволителі Західної Європи від нацизму. :) А от коли "вошиздами" були ще й сіоністи - це кумедна іронія долі.

    >Фінансувалися антифа з Москви.
    У країні соціалізму, що переміг, мої мама і тітка взувалися, щоб іти до школи, через день по черзі. А так ходили босими. :( От одна із причин, чому. Ну що, тепер у цих паскуд переді мною ще й особистий рахунок...

    >цей процес майже заглох, але його по новій розвинула хвиля >єврейської еміграції у Європу з радянського союзу з початку 80-х і >по нині.
    Цікаво, чому: чи то наплив євреїв спровокував "вошиздів", чи то євреї самі у "вошизди" позаписувалися, чи то (анти)фашисти виявилися гарною годівницею для вибраних? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | Odesa

     До теми і до слова.

     До теми: реакція В.Ющенка запізніла і викликана несподівано великим суспільним резонансом одеського вбивства. Первісно було дано команду не роздмухувати галасу (інформація достовірна). Добре, однак, що схаменувся.
     До слова. Постійні згадки про А.Піночета змушують викласти зміст випадкової розмови з інтелігентним чілійцем восени 2008 року. Він за очевидне стверджував, що рівень життя в Чилі відчутно вищий, ніж в будь-якій іншій країні Латинської Америки, проте нижчий, ніж в Західній Європі. Він особисто планував перебиратися до Іспанії. Жодного роздратування Піночет у нього не викликав, людина років 35 сприймала його вже як "історію".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.24 | Jaderko

      Причому тут пости?

      > Тільки Росія та Китай (може щє явісь кореї) переслідують кримінально за пости в інтернеті. Велкам в клюб.
      Не за пости переслідування людини, а перевірити людину на причетність до вбивства. Тільки і всього. Педофілів на Заході також вираховують по IP. Ніхто це обмежнням свободи в інтернеті не вважає.

      Якби людина пропагувала ідеї антифашизму, то не було б ніякої розмови. Натомість людина занадто запопадливо захищала вбивцю. Це дещо підозріло, враховуючи те, що сам вбивця переховується від слідства.
  • 2009.04.23 | oscar

   Вам не до смаку вільний інтернет?

   GreyWraith пише:
   > P.S. І з приводу міцевих гавкунів на користь (анти)фашистів. НМД таке відбілювання вбивць вже є саме по собі кримінальним злочином. І раз Президент обіцяв, то слід СБУ взятися за цих персонажів, - хоч якась користь від фіксації IP-адрес має бути...
   Не маю ще позиції по одеському вбивству, але щодо вашої позиції - маю. Вона ганебна.
   Тільки Росія та Китай (може щє явісь кореї) переслідують кримінально за пости в інтернеті. Велкам в клюб.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | GreyWraith

    Re: Вам не до смаку вільний інтернет?

    oscar пише:
    >Не маю ще позиції по одеському вбивству, але щодо вашої позиції - маю. >Вона ганебна.
    Цікавий у Вас підхід: вбивство для Вас не є ганьбою, покривання вбивства для Вас не є ганьбою, паплюження пам'яті жертви не є ганьбою, - Ви ж не виробили для цього оцінки, чи не так? Зате прагнення встановити рівновагу між волею і відповідальністю - для Вас ганьба.

    >Тільки Росія та Китай (може щє явісь кореї) переслідують кримінально >за пости в інтернеті. Велкам в клюб.
    Вважаєте, що мені має стати соромно? А чому?

    Ці форумні гавкуни, що тут засвітилися, працюють із єдиною метою: прикрити свого злочинця, щоб збільшити його шанси залишитися непокараним. Безкарність заохочує до інших злочинів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | oscar

     Не треба додумувати за мене, я сам вмію.

     GreyWraith пише:
     > oscar пише:
     > >Не маю ще позиції по одеському вбивству, але щодо вашої позиції - маю. >Вона ганебна.
     > Цікавий у Вас підхід: вбивство для Вас не є ганьбою, покривання вбивства для Вас не є ганьбою, паплюження пам'яті жертви не є ганьбою, - Ви ж не виробили для цього оцінки, чи не так? Зате прагнення встановити рівновагу між волею і відповідальністю - для Вас ганьба.
     Самі придумали, самі й засудили...

     Вбивство для мене не "ганьба", шановний, а тяжкий, смертний гріх. І страшний злочин. Як і для кожної нормальної людини. На відміну від слів, з яких складаються ті чи інші постінги. Мріяти про те, щоб карали за слова, тим більш в Мережі - це таки ганебно. Дуже.

     > >Тільки Росія та Китай (може щє явісь кореї) переслідують кримінально >за пости в інтернеті. Велкам в клюб.
     > Вважаєте, що мені має стати соромно? А чому?
     >
     > Ці форумні гавкуни, що тут засвітилися, працюють із єдиною метою: прикрити свого злочинця, щоб збільшити його шанси залишитися непокараним. Безкарність заохочує до інших злочинів.
     Неможливо прикрити злочинця, засмічуючи форуми, не треба нас дурити. Складається враження, що вам бракує аргументів, тому рука й тягнеться до пістолету.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.24 | GreyWraith

      Re: Не треба додумувати за мене, я сам вмію.

      oscar пише:
      >На відміну від слів, з яких складаються ті чи інші постінги.
      Разом із тим деякі слова карним кодексом теж визначені як злочин.
      Плюс нормальні люди звикли відповідати за свої слова. Перед ким-завгодно.

      >Мріяти про те, щоб карали за слова, тим більш в Мережі - це таки >ганебно. Дуже.
      Якщо слова підбурюють до вбивства, то ці слова слід зупинити.

      >Неможливо прикрити злочинця, засмічуючи форуми, не треба нас дурити.
      Ще й як можливо. Засмічення форумів - це один зі способів формування громадської думки у потрібному напрямку. І потім, якщо справа дійде до слідства та суду, організатори вбивства будуть на суд тиснути різними способами, в тому числі і черед підготовлену громадську думку, - щоб або виправдати виконавця вбивства, або якомога зменшити покарання, або хоча б вивести з-під правосуддя підбурювачів і організаторів убивства. І якщо ці спроби будуть успішними, то це цілком може спричинити повторення злочинів, бо потенційні злочинці, яких, можливо, трохи стримує страх перед покаранням, переконаються у своїй майбутній безкарності.

      >Складається враження, що вам бракує аргументів, тому рука й >тягнеться до пістолету.
      Ви вже і мене записали у потенційні вбивці? :) Аргументи у мене є, Ви просто боїтеся із ними знайомитися, аби не похитнути свою точку зору.

      Не знаю, як на рахунок Китаю, але з двома випадками, коли у Росії покарали за писанину на форумах, я ознайомився. І підтримую російську владу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.24 | oscar

       Це добре.

       GreyWraith пише:
       > Плюс нормальні люди звикли відповідати за свої слова. Перед ким-завгодно.
       Ну то у вас є шанс. Людина, яка пропонує ввести в Україні заборону на фах, а також цензуру Інтернету, не може бути невідомою. Я подивився, правила забороняють вимагати відомостей про особу від присутніх на форумі, тому нічого не вимагаю. Лише пропоную почати прозорість Мережі з себе.
       Потім продовжимо.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.24 | GreyWraith

        Звати мене Олександр Павлощук

        За свої слова завжди відповідаю.

        oscar пише:
        >Ну то у вас є шанс.
        Я щось не бачу у Вас повноважень шанси інших визначати. :)

        >Людина, яка пропонує ввести в Україні заборону на фах,
        >а також цензуру Інтернету,
        У Вас є аргументи проти обох пропозицій? Чи погано ... тому що погано?

        Он в сусідній гілці писали, що з дитячою порнографією і педовілією борються в тому числі і за допомогою деанонімізації та цензури. Ви і це вважаєте неправильним?

        >не може бути невідомою.
        Звати мене Олександр Павлощук, народився я в Луцьку 35 років тому, зараз живу у Києві, приватний підприємець.

        >Потім продовжимо.
        А навіщо? Ви хочете мене переконати, що деанонімізація та цензура - це погано? Але ж вбивство і виправдання вбивств - це теж погано. Може, будемо вибирати?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.24 | oscar

         Дуже приємно

         GreyWraith пише:
         > За свої слова завжди відповідаю.
         >
         > oscar пише:
         > >Ну то у вас є шанс.
         > Я щось не бачу у Вас повноважень шанси інших визначати. :)
         Для цього не треба повноважень. Але то таке...

         > >Людина, яка пропонує ввести в Україні заборону на фах,
         > >а також цензуру Інтернету,
         > У Вас є аргументи проти обох пропозицій? Чи погано ... тому що погано?
         Маю дуже велики сумніви, що ви ці аргументи в змозі сприйняти. Наприклад, цього (а може й реального) Майдану б не було, якби Інтернет на початку 2000-х років був неанонімним та цензурувався. Для вас це аргумент?

         > Он в сусідній гілці писали, що з дитячою порнографією і педовілією борються в тому числі і за допомогою деанонімізації та цензури. Ви і це вважаєте неправильним?
         Я вважаю це невдалим прикладом (див. нижче)

         > >Потім продовжимо.
         > А навіщо? Ви хочете мене переконати, що деанонімізація та цензура - це погано? Але ж вбивство і виправдання вбивств - це теж погано. Може, будемо вибирати?
         А чи дійсно вибір є таким? Мені дивно чути від українського підприємця, що надавши українській владі право цензурувати інтернет, та встановлювати анкетні данні авторів форумних постінгів, ми попередимо хоч одне вбивство.
         Зробимо ще один шаг до Великого Брата - так. Вас, як я зрозумів, це не трубує, мене - дуже. Тому ви праві - мені вас не переконати.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.04.27 | GreyWraith

          Re: Дуже приємно

          oscar пише:
          >Наприклад, цього (а може й реального) Майдану б не було, якби >Інтернет на початку 2000-х років був неанонімним та цензурувався. >Для вас це аргумент?
          Було дуже багато майданів по різних країнах до інтернету, який, по суті, є лише інструментом. Суспільство визріло до кроку вперед і зробило цей крок - от що таке Майдан. Так було, так є і, сподіваюся, буде.

          >А чи дійсно вибір є таким?
          Якщо розглядати у хімічно чистому стані - то так.

          >Мені дивно чути від українського підприємця, що надавши українській >владі право цензурувати інтернет, та встановлювати анкетні данні >авторів форумних постінгів, ми попередимо хоч одне вбивство.
          Я вів мову хіба про постцензуру. А встановлювати анкетні дані будь-яка держава в 95% цілком здатна, тільки не робить цього, бо то їй непотрібно.

          А з приводу попереджування - введення до КК статей про розпалювання ворожнечі, особливо зі застосуванням ЗМІ, не на порожньому місці придумали.

          >Зробимо ще один шаг до Великого Брата - так. Вас, як я зрозумів, це >не трубує, мене - дуже. Тому ви праві - мені вас не переконати.
          Великий Брат - лише один із напрямків відліку на осі свободи. На іншому живе анархія із війною всіх проти всіх. Ясно, що стабільне суспільство живе десь посередині. В Одесі, судячи із заяв ліваків, що погрожують вбивати інших людей лише за їхні переконання, показнік пішов до напрямку анархії. Саме тому я пропоную знизити "градус неадеквату".
  • 2009.04.26 | Днепропетровец

   Re: Зверніть увагу на заяву (анти)фашистів

   Гениально придумано! - назвался антифашистом и спокойно иди убивай.
   Если кто будет щемить зразу вой подымут: в Украине нарастает волна фашизма.
 • 2009.04.23 | АБВГ

  Цікава дуга вимальовується - насильство в Кишиневі,Одесі,Львові.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | АБВГ

   "Кто не наш, тот за наци" - новому закону потрібні "фашисти"

   Готують грунт, як і два роки тому,коли, якщо не забули, перед введенням Дня єдінєнія в Росії, несподівано пішли махалівки з поляками в Варшаві і Москві. Дуже вчасні.
   Так і зараз.
   Дуже "вчасні" для нового закону смерті і бійки.

   Кто не наш, тот за наци
   http://www.svobodanews.ru/content/article/1614667.html
   В России может быть принят закон, который установит уголовную ответственность за отрицание роли Советского Союза в победе над нацистами во Второй мировой войне. Законопроект, родившийся в недрах партии "Единая Россия", направлен, прежде всего, против граждан и организаций - не только российских, но и стран бывшего СССР, - ставящих под сомнение освободительную роль Красной армии.

   Авторы законопроекта полагают, что необходимо преследовать всех, кто считает: Советская армия во время второй мировой была не только освободительницей, а противостоящие ей - не только нацистскими пособниками. Именно для этого разработан законопроект, который официально называется "О противодействии реабилитации на территории независимых государств - бывших республик Союза ССР нацизма, нацистских преступников и их пособников".

   Уже подготовлены поправки в российский Уголовный кодекс. По ним предполагается наказывать, например, за публичное искажение приговора Нюрнбергского трибунала - допущенное, как там говорится, "с целью полной или частичной реабилитации нацизма". Караться будет также "объявление преступными действий стран - участниц антигитлеровской коалиции". За такие высказывания инициаторы поправок предлагают давать до трех лет тюрьмы. Если же что-нибудь подобное будет исходить от должностного лица или с использованием СМИ, то срок вырастет до пяти лет плюс штраф от 100 до 500 тысяч рублей.

   О законопроекте в эфире Радио Свобода рассказал один из его авторов - первый заместитель председателя Комитета Госдумы по делам СНГ Константин Затулин:

   - Мы просто вынуждены вернуться к разработке системе профилактических и принудительных мер, которые позволят нам бороться с попытками реабилитировать нацистских преступников и их пособников. В некоторых государствах - например, в Эстонии, Латвии, на Украине - деятельность по реабилитации нацистских пособников стала элементом государственного курса. Как может быть применен закон? Во-первых, мы разделяем разные уровни, на которых проявляются эти попытки реабилитации. На индивидуальном уровне речь идет о гражданах России или других государств; все равно. Следующий уровень - организации, партии, движения, коммерческие структуры. И, наконец, речь идет об органах власти и самих государствах...

   Константин Затулин отдельно отмечает: закон касается именно стран бывшего СССР. Так что отрицателей роли Советского Союза в победе над нацизмом, живущих, например, в Австралии, преследовать не будут. Давние трения Затулина с властями Украины в полной мере нашли свое отражение при подготовке законопроекта, - из чего российский депутат тайны не делает.

   - Официальные власти страны, президент Украины Ющенко в последние годы активно пытаются реабилитировать организации украинских националистов - при том, что на Украине подавляющее большинство людей против этого. Ющенко присвоил одному из лидеров этих организаций - Роману Шухевичу - звание Героя Украины. Мы считаем, что это элемент государственного курса. Речь может идти об определенных санкциях в отношении государства, власти которого предпринимают подобного рода действия. Мы утверждаем, что не было никаких "третьих сил" в годы Второй мировой войны. Логика войны вынуждала встать на чью-то сторону - либо на сторону гитлеровской Германии (и тогда стрелять в советских солдат, бойцов Красной армии), либо на сторону антигитлеровской коалиции...- говорит Затулин.

   При этом в законопроекте есть вещи, для законодательства несколько непривычные. По замыслу авторов, следует сформировать некий общественный трибунал - орган, который будет настоятельно рекомендовать государственным органам России признать такого-то гражданина или такое-то правительство пересматривающими итоги Второй мировой войны. Это может показаться экзотическим даже коллегам Затулина из партии "Единая Россия", один из лидеров которой, Сергей Шойгу, и был автором высказывания, что за отрицание роли СССР в войне надо сажать.

   На московскую инициативу немедленно отреагировали на Украине. Многие депутаты Верховной Рады убеждены: подготовленный их российскими коллегами законопроект о противодействии реабилитации нацизма на постсоветском пространстве направлен, прежде всего, против Украины. С момента обретения независимости под куполом Рады звучат призывы к реабилитации бывших воинов Украинской повстанческой армии, многие из которых в годы Второй мировой войны сотрудничали с немцами.

   Эта тема является внутренним делом самой Украины, и вместо того, чтобы принимать абсурдные законы, России стоило бы разобраться в собственной истории. Так полагает депутат от фракции "Наша Украина - Народная самооборона" Юрий Костенко:

   - Если такой закон будет принят, то Россия будет постепенно возвращать статус, как когда-то говорили, "жандарма Европы", царской России. Россия хочет дважды войти в ту же самую воду, принимая такие законы и даже их рассматривая. Во всем мире преступников действительно привлекают к ответственности, этот процесс идет и сегодня. Но для этого России надо в первую очередь решить свои вопросы - со своими гражданами, которые совершали преступления во время Второй мировой войны. Например, теми же власовцами. Насколько я знаю, Россия этими вопросами не занимается. А вот вмешиваться во внутренние дела других государств - это, к сожалению, стало уже плохой традицией, которая идет еще с имперских времен.

   Фигурирующее в законопроекте "Единой России" наказание в виде лишения свободы - в том числе и для иностранцев, - удивило даже украинскую оппозицию.

   - Есть международное право, - напоминает депутат от Партии регионов Валерий Коновалюк. - Есть определенные межгосударственные соглашения. Очевидно, что с правовой точки зрения это не совсем состоятельная мера.

   Вместе с тем, Партия регионов выступает против сноса советских военных памятников на западе Украины и предлагает Верховной Раде ввести за это уголовную ответственность.

   Впрочем, Константин Затулин, заочно отвечая критикам на Украине, в интервью Радио Свобода заверил: сторонниками реабилитации генерала Власова - и даже поклонниками философа Ивана Ильина - в соответствии с новым законом тоже займутся
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.24 | Isoлято

    Ох, допрыгаюццо...

    Вдумаемся в эту фразу: Караться будет также "объявление преступными действий стран - участниц антигитлеровской коалиции".

    И пусть мне теперь хоть один русофилитик вякнет про "гнусных янки, которые разбомбили Дрезден"!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.27 | GreyWraith

     Re: Ох, допрыгаюццо...

     Isoлято пише:
     >И пусть мне теперь хоть один русофилитик вякнет про "гнусных янки, >которые разбомбили Дрезден"!
     А Хіросіма із Нагасакі теж до розглядуваного часового відрізку відносяться, чи то, на думку русофілів, - вже принципово інше місце та інший час? ;)
  • 2009.04.25 | Сергій Кабуд

   насильство на мексиканскому кордоні, біля Сомалі, біля Грузії,

   замовне 'самогубство' найбільш впливового банкіра в США

   організовані 'наізди' автобусної мразі з протестами проти банкірів і фінансистів в США

   Греція- просто погроми, організовані АНТИФОЮ доречі

   Будапешт- теж було, Прибалтика- теж були

   Вбивство Тенгіза Гудави. З ним мій друг певний час сидів в одній камері(((

   Кілька десятків вбивств в РФ політиків, військових, тощо

   Вбивство діпломата у Будапешті дні 4 тому

   ..
 • 2009.04.24 | Sean

  Чемерис вже дає пресуху (/)

  Прес-конференція на тему: ”Заява президента України 22 квітня - початок переслідування антифашистів в Україні?”

  24 квітня - 10-00 - Прес-конференція на тему: "Заява президента України 22 квітня - початок переслідування антифашистів в Україні?". Учасники: член правління Інституту "Республіка" Владимир Чемерис, представники неформального молодіжного антифашистського руху України (“Інтрефакс-Україна”, вул. Рейтарська, 8/5-А). e-mail unrest404@gmail.com.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.24 | GreyWraith

   Ще один лівак "своїх" вбивць захищає?

   Якби Ющенко справді повкручував хвости фашистам усіх мастей, в тому числі і масті "анти", то було б дуже добре. Тим більше, що із одеського кубла тієї нечисті вже вилізла заява, що вони будуть продовжувати вбивати.
   Але тут пишуть, що справу, схоже, вирішили спустити на гальмах як звичайне побутове вбивство. Так що Чемерису нічого турбуватися - (анти)фашисти відбудуться легким переляком і продовжать вбивства. :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.25 | Сергій Кабуд

    Ющенко не має можливості посадити Жванію який його труїв

    а мав би якби українці його підтримали

    але де ті українці?
  • 2009.04.25 | Сергій Кабуд

   наявність цього Чемериса є вичерпним доказом

   1.руйнівності для України того що воно просує

   2.конкретних і міцних інтересів кремля

   3. ГРЯЗІ

   4. воні гімна від самого чемеріса
 • 2009.04.24 | Мірко

  Re: "Помста за патріотизм" (/)

  Sean пише:

  > А Віктор Ющенко пообіцяв особисто проконтролювати, щоб злочинці були покарані<
  Може десь із пять років пісьля того коли покарають замовників вбивства Ґонґадзе? :sarcastic:
 • 2009.04.24 | Арій.

  Антифа не є проросійською організацією

  хоч і намагається такою виглядати в рамках протистоянння з українцями (для збільшення своєї бази). В усьому світі бренд "антифашизм" давно вже фактично належить іншій нації.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.24 | Max

   Є

   Арій. пише:
   > Антифа не є проросійською організацією
   > хоч і намагається такою виглядати в рамках протистоянння з українцями (для збільшення своєї бази). В усьому світі бренд "антифашизм" давно вже фактично належить іншій нації.
   Шановний пане, а що нас тут може обходити т.зв. "світ"?

   В Україні "антифа" є проросійські. Крапка.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.27 | Арій.

    Ну, раз "крапка", то дискусію завершую

  • 2009.04.24 | Jfk

   Антифа однозначно є просто Російською.

   Антифа однозначно є про-російською. Більш того - просто Російською.

   Бо нідe більшe в світі, окрім Росіяніі, іі існування нe помічeно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.26 | Сергій Кабуд

    я б сказав шо антіфа є гестапівською і антиросійською

  • 2009.04.25 | Sean

   є

   Арій. пише:
   > хоч і намагається такою виглядати в рамках протистоянння з українцями (для збільшення своєї бази).
   от хоча б тому і є
  • 2009.04.25 | Odesa

   Re: Антифа не є проросійською організацією

   Арій. пише:
   > хоч і намагається такою виглядати в рамках протистоянння з українцями (для збільшення своєї бази). В усьому світі бренд "антифашизм" давно вже фактично належить іншій нації.

   Гаразд, назвімо "Антифа" в Україні антиукраїнською організацією й киньмо жонглювати словами!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.26 | Сергій Кабуд

    антіфа- нєлюдь антилюдська, має бути знищена

   • 2009.04.27 | Арій.

    Це не жонглювання, а спроба ясного визначення супротивника

    Ви ще скажіть, що керівник "проросійської" партії "Родына" - Марков э етнічним росіянином.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua