МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Microsoft - за контроль в інтернеті

04/23/2009 | Майдан-ІНФОРМ
В корпорації Microsoft упевнені, що без суворого контролю інтернет не зможе успішно розвиватися.

Так, за словами Скотта Чарні, віце-президента і глави відділу безпеки Microsoft, щоб зберегти темпи зростання, інтернет повинен стати захищенішим.

"Анонімність і відсутність всякого контролю в мережі повинні залишитися у минулому. Через те, що в інтернеті не відстежуються дії користувачів і у них є можливість залишитися невпізнанним, кіберпростір все активніше наповнюють злочинці. Сьогодні дуже багато користувачів не знають навіть, яке програмне забезпечення використовується у них на комп`ютері. У таких умовах зловмисникам не дуже складно заразити їх системи. Часто користувачі не знають, з ким вони спілкуються в мережі, чи може електронна пошта від цього адресата містити шкідливі файли. Хоча людина відвідує веб-сайт, але вона не впевнена, що може довіряти цьому ресурсу", - сказав Чарні.

"Тому ми повинні покласти край довірі в мережі", - підкреслив фахівець з безпеки. Раніше таку ж точку зору висловив Крейг Манді, керівник напряму досліджень і стратегії Microsoft.

http://human-rights.unian.net/ukr/detail/190517

sean

Відповіді

 • 2009.04.23 | Микола Гудкович

  І я за контроль в інтернеті


  А точніше — я проти анонімності та за чіткі й прозорі правила інтернет-спілкування. Але не певен, що ми з Майкрософтом тієї самої думки щодо таких правил :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | keymaster

   In world without fences & walls, who needs Gates & Windows?

   Це цілком співзвучне з філософією Майдану.орг, але зовсім не співзвучне з Майкрософтом :)
  • 2009.04.23 | 123

   а я проти будь-якого контролю будь-де

   На контроль урядами за громадянами витрачаються величезні кошти, зароблені цими громадянами. Від цього контролю громадяни мають багато дискомфорту, а уряди отримують більше влади над громадянами (інформацію легко конвертувати у можливість впливу) - і все це за кошт громадян.

   Тенденція збільшення контролю наростає, і це несе реальні загрози та небезпеки.

   Мені, як громадянину, не треба мати інформацію про те, хто і як користується інетом, особливо враховуючи, що цю інформацію мені пропонують купити за гроші - отже це не потрібно і моїй державі.
 • 2009.04.23 | Koala

  Ха!

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > В корпорації Microsoft упевнені, що без суворого контролю інтернет не зможе успішно розвиватися.
  Йой! І як він раніше розвивався?
  > Так, за словами Скотта Чарні, віце-президента і глави відділу безпеки Microsoft, щоб зберегти темпи зростання, інтернет повинен стати захищенішим.
  Нарешті прокинулися! 99% всіх заражених/захоплених комп'ютерів - під ОС їхньої компанії, а вони кажуть про захищеність?
  > "Анонімність і відсутність всякого контролю в мережі повинні залишитися у минулому. Через те, що в інтернеті не відстежуються дії користувачів і у них є можливість залишитися невпізнанним, кіберпростір все активніше наповнюють злочинці.
  Анонімність і відсутність всякого контролю на вулиці теж призводить до того, що там злочинці ходять. А от якби всі були зобов'язані носити при собі ID і мікрофон, що передає одразу все, що чує, в поліцію - оце б був порядок!
  > Сьогодні дуже багато користувачів не знають навіть, яке програмне забезпечення використовується у них на комп`ютері. У таких умовах зловмисникам не дуже складно заразити їх системи.
  І хто ж у цьому винен, як не M$?
  > Часто користувачі не знають, з ким вони спілкуються в мережі, чи може електронна пошта від цього адресата містити шкідливі файли.
  Це каже представник компанії, що створила Outlook?
  > Хоча людина відвідує веб-сайт, але вона не впевнена, що може довіряти цьому ресурсу", - сказав Чарні.
  Хоча людина відвідує різні місця, але вона не впевнена, чи може цьому місцю довіряти. Наприклад, по будмайданчику без каски ліпше не ходити.
  > "Тому ми повинні покласти край довірі в мережі", - підкреслив фахівець з безпеки. Раніше таку ж точку зору висловив Крейг Манді, керівник напряму досліджень і стратегії Microsoft.
  Як на мене, краще покласти край Microsoft.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | Микола Гудкович

   Цікаво — яке в Вас ПЗ? Не клятий Майкрософт, звісно. А яке?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | keymaster

    У мене на роботі Федора-Кембрідж, вдома Дебіян. І нічо,

    надмірної головної болі від цих систем не відчуваю, навпаки. Принаймні майкрософтівських болячок немає, і про віруси я вже забув. Мені навіть якось незвично, коли я на роботі мушу розбиратися з вірусними проблемами колег, які юзають МС. Сьогодні для роботи в неті та з текстами МС є найгіршою системою, просто нарід цього не доганяє. Той, хто має ХР, не може читати файли від Вісти docx (це ж одної родини ОС!) - а я читаю обидва формати в третьому ОО, і зберігаю без проблем. Це тільки штрих, а такого добра МС підсовує юзерам під достатком, годі описувати.
    Ясно, що не ходять потрібні фахівцям Корел, таке инше, але чи багатьом юзерам потрібен цей Корел? Та й головна фотографічна програма відкритого ПЗ є не особливо гірша від фотошопа, принаймні 95% юзерів цю різницю не відчувають. Як на мене, музика в форматі .ogg відтворюється якісніше. І головне - у мене українізована ОС, і я комфортно працюю в цьому середовищі.
   • 2009.04.23 | Koala

    Убунта, а що?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | Микола Гудкович

     Мені подобаються ФФ та ОО. Думаю про іншу ОС замість ХП Хоум.

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.23 | Боббі

      Убунту доволі зручна, вже забув про віруси та інше від Вінди

      Вже тривалий час працюю в убунту і не можу сказати особливо нічого поганого про ОС.

      Віндовоз виглядає програмою з далекого минулого в порівнянні
     • 2009.04.23 | keymaster

      З точки зору продвінутості Федора НМД краща - там завжди

      стоїть саме останнє ядро. З точки зору стабільності, знову ж це моє суб"єктивне враження, Дебіян певніший, але він на крок в ядрі відстає від Федори (сьогодні так приблизно на півроку, в Ленні стоїть ядро 2.6.26, яке було в 9-й федорі, а в мене в 10-й зараз стоїть 2.6.27.21-170.2.56.fc10.i686). Дебіян гірше модернізувати, у нього одну оску в другу апґрейднути не виходить навіть в межах четвертого дебіяна. Але для практичної роботи це в більшості випадків несуттєво. Якщо захочете собі поставити, у них є базова інсталяційна версія Ленні (п"ята), розміром 180 МБайт, легко скачати. Але вона для повної інсталяції вимагає безлімітного нету, щоб доставити все. Повна інсталяція все-все-все там складає 5 ДВД. На практиці досить 4 ГБайт. Федору раджу почекати 11-ту версію, вона вже в стані бета 10.92, ще трохи, і буде офіційна презентація. Про Убунту я чув багато хорошого, але практично не працював, тому нічого радити не буду. По ідеї воно колись заточувалося під лаптопи, але як є зараз - не знаю, просто не маю часу цікавитися. Але є інші доброзичливці, які порадять :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.23 | GreyWraith

       І що, вже навіть Плазма не падає?

       Так коли нарешті настане вєндєкапєц? Я вже про нього років 10 чую, що він от-от буде...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.23 | keymaster

        Плазма не падає, а капєц настане не скоро.

        Просто тому, що переучувати людей на юніксівські ОС - це все-таки докласти невеликі, але зусилля. Перехід на Мак, і то вимагає певного зусилля. А людині від природи властиве лінивство. Оскільки юзерів МС величезна маса, то змінити її орієнтацію все-таки важче, ніж два пальці в дистильованій воді намочити.

        Але це питання вільної людини у вільній країні. Хтось хоче бути вільний від вічних проблем боротьби з вірусами - переходить на юнікс, і з кінцем. Комусь іншому важливіше ганяти на компі модні забавки - тоді на це нема ради. Хоч, як щодо забав, то в відкритих іграх свої приколи - у Вільній Цивілізації є Україна, і один із вождів - Петлюра :); а Веснот, наприклад, дуже цікаво пророблена гра, де учасники війська набувають окремих індивідуальних кваліфікацій, а не ходять шеренгами, а мережеві ігри, так взагалі однаково, з якою Ви ОС. Але це скоріше питання світогляду юзера. Тому МС скоро не вмре.

        :) Зате банківські сервери на цій системі будувати будуть лише самогубці :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.23 | GreyWraith

         Радий за Плазму

         keymaster пише:
         >Просто тому, що переучувати людей на юніксівські ОС - це все-таки >докласти невеликі, але зусилля. Перехід на Мак, і то вимагає певного >зусилля. А людині від природи властиве лінивство. Оскільки юзерів МС >величезна маса, то змінити її орієнтацію все-таки важче, ніж два >пальці в дистильованій воді намочити.
         >
         >Але це питання вільної людини у вільній країні.
         Ну от, пишете про вільних людей у вільній країні, - і збираєтеся докладати зусиль, щоб цих вільних людей загнати на юінкси і макінтоші. :) А, може, декому справді зручніше вирішувати свої задачі на віндовз-платформі? Навіщо цих вільних людей примушувати робити те, що вони не хочуть робити, та й їм не треба? Тому, що адепти лінукс-релігії хочуть викорінити віндовз-єресь? :lol:

         >Хтось хоче бути вільний від вічних проблем боротьби з вірусами - >переходить на юнікс,
         ... або грамотно настроює файрволл із антивірусом і не не бере собі до голови надумані проблеми. :)

         >Комусь іншому важливіше ганяти на компі модні забавки - тоді на це >нема ради.
         Руки закороткі іграшки викорінити? ;) Так чому дорікати, що Мікрософт за якийсь там контроль агітує. (взагалі-то цей контроль і зараз технічно нескладний, а в деяких випадках я і шкодую, що його бракує. Тоді хоча б різні русофільскі і лівацькі наймані брехуни не намагалися б нам мізки компостувати...)

         >Хоч, як щодо забав, то в відкритих іграх свої приколи - у Вільній >Цивілізації є Україна,
         А з якого це дива наша країна стала приколом? :lol:

         >Тому МС скоро не вмре.
         Тому що наробок МС - це в першу чергу матеріалізована величезна кропітка праця.

         >:) Зате банківські сервери на цій системі будувати будуть лише >самогубці :)
         Я працював у банку, у якому частина того, що Ви називаєте банківськими серверами, була тоді ще на NT4. І непогано той банк тоді себе почував, у всякому випадку, його IT-служба...
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.04.23 | keymaster

          Я якраз не збираюсь нікого заганяти на Юнікси і Маки

          Це вільний вибір людини. І я якраз пишу, що МС не скоро помре, хоч політика їхня мені видається не дуже прогресивною, а місцями, як от прокол із docx - просто тупою. Але це теж справа поглядів.
          GreyWraith пише:
          > keymaster пише:
          > >Але це питання вільної людини у вільній країні.
          > Ну от, пишете про вільних людей у вільній країні, - і збираєтеся докладати зусиль, щоб цих вільних людей загнати на юінкси і макінтоші. :) А, може, декому справді зручніше вирішувати свої задачі на віндовз-платформі? Навіщо цих вільних людей примушувати робити те, що вони не хочуть робити, та й їм не треба? Тому, що адепти лінукс-релігії хочуть викорінити віндовз-єресь? :lol:

          Ну я ж пишу, що тим, кому потрібен Корел з фахових причин, лінукси не підходять. Тому примушувати таких людей переходити на юніксівські платформи (крім Мака) просто безглуздо. А Мак - це питання співвідношення ціни і потреб, так що тут диктую не я, а ринок і конкретні потреби конкретного юзера.

          > >Комусь іншому важливіше ганяти на компі модні забавки - тоді на це >нема ради.
          > Руки закороткі іграшки викорінити? ;) Так чому дорікати, що Мікрософт за якийсь там контроль агітує. (взагалі-то цей контроль і зараз технічно нескладний, а в деяких випадках я і шкодую, що його бракує. Тоді хоча б різні русофільскі і лівацькі наймані брехуни не намагалися б нам мізки компостувати...)

          Де Ви взяли, що я збираюсь викорінювати забавки? Це ще складніше, ніж викорінити ширку :) (Тільки не кажіть після цього, що я за легалізацію ширки :) )

          > >Хоч, як щодо забав, то в відкритих іграх свої приколи - у Вільній >Цивілізації є Україна,
          > А з якого це дива наша країна стала приколом? :lol:

          Бо в сідмейєрівській канонічній цивілізації під МС України немає, а Київ є частиною російської імперії :)

          > >Тому МС скоро не вмре.
          > Тому що наробок МС - це в першу чергу матеріалізована величезна кропітка праця.

          Звичайно, я цього не заперечую, і це праця не тільки МС, але й контрагентів і розробників як ігрових, так і виробничих програм.

          Але я й далі вважаю, що той, хто не лінивий, і кому не потрібні спеціяльні програми, які працюють тільки під МС, може легко призвичаїтися до відкритого ПЗ. А от де треба примушувати - це моє переконання, як громадянина - це комп"ютери на столах у бюрократів. Платити гроші громадян за ліцензії МС там, де чиновникові потрібен тільки офіс і інтернет - це щось близьке до корупції. ЄС давно поставив своїм бюрократам в страсбурзі відкрите ПЗ, і зекономив своїм платникам податків сотні мільйонів доларів. Говорити ж в цьому випадку про "вільний вибір" бюрократа цвиндрити гроші громадян - це неправильно. На жаль, в нас в Україні до цього розуміння не дійшли, і дійдуть не скоро :(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.04.23 | GreyWraith

           Re: Я якраз не збираюсь нікого заганяти на Юнікси і Маки (л)

           keymaster пише:
           >Це вільний вибір людини. І я якраз пишу, що МС не скоро помре, хоч >політика їхня мені видається не дуже прогресивною, а місцями, як от >прокол із docx - просто тупою. Але це теж справа поглядів.
           Не відвідували сайту www.joelonsoftware.com ? Там є одна дуже цікава стаття на цю тему, що називається "Як Мікрософт програла битву за API". Джоель Спольський вважає, що саме відмова від принципу зворотньої сумісності врешті-решт колись призведе до втрати МС трону, хоча НМД зараз кількість софта настільки виросла порівняно із часами Він95, що продовжувати цю політику навіть у МС бракує ресурсів. Там же ж не ідіоти працюють...

           >GreyWraith пише:
           >Ну я ж пишу, що тим, кому потрібен Корел з фахових причин, лінукси >не підходять. Тому примушувати таких людей переходити на юніксівські >платформи (крім Мака) просто безглуздо.
           Так я просто сарказм висловлював. Вибачте. Дістають "червоноокі", що бігають із лінуксом як із откровенням. :) Кожен використовує те, що йому підходить, і не варто робити із інструменту культ.

           >А Мак - це питання співвідношення ціни і потреб, так що тут диктую >не я, а ринок і конкретні потреби конкретного юзера.
           Та отож. Добре, що хоч, скажімо, із платформами мобільників священних воєн ніби не виникає. :lol: (до речі, із Маком G4 я колись мав справу і чесно не розумію, чим викликано таке захоплення цією платформою).

           >Де Ви взяли, що я збираюсь викорінювати забавки?
           Так то жарти такі, може, не дуже смішні. Он колись у різних дистрибутивах лінукса була цяцька, у якій треба було мишкою чавити Біла Гейтса, щоб він на всі компи не поставив Windows і не поперетворював цим самим їх у тостери. :lol:

           >Бо в сідмейєрівській канонічній цивілізації під МС України немає, а >Київ є частиною російської імперії :)
           Так коли я в ту першу цивілізацію грав? :) Ще тоді совок не здох, тому все було логічно. А зараз, коли у них такий анахронізм залишився, то можна звернутися до виробників і попросити виправити.

           А у теперішніх, наприклад, RTS Україна є, ще й як. :)

           >А от де треба примушувати - це моє переконання, як громадянина - це >комп"ютери на столах у бюрократів.
           У тій сфері не так важливі конкретні платформи, як грамотно побудовані відкриті формати і стандарти документів та системи документообігу. А вже сумісність хоч з чим організувати буде кому і як...

           >Платити гроші громадян за ліцензії МС там, де чиновникові потрібен >тільки офіс і інтернет - це щось близьке до корупції.
           Дуже часто воно і є корупцією.
  • 2009.04.23 | GreyWraith

   Вєндєкапєц?

   Koala пише:
   >>Сьогодні дуже багато користувачів не знають навіть, яке програмне >>забезпечення використовується у них на комп`ютері. У таких умовах >>зловмисникам не дуже складно заразити їх системи.
   > І хто ж у цьому винен, як не M$?
   Просто цього програмного забезпечення внаслідок бурхливого розвитку стало ДУЖЕ багато. :) Що під Windows, що під різними юніксами. Та й я дуже сумніваюся, що існує набагато більше юніксових користувачів, не адміністраторів, що здатні навести порядок серед різних демонів і прихованих процесів. Не набагато більше ніж серед тих, хто розбирається в службах Windows.

   >>Часто користувачі не знають, з ким вони спілкуються в мережі, чи >>може електронна пошта від цього адресата містити шкідливі файли.
   >Це каже представник компанії, що створила Outlook?
   Outlook не чіпайте, бо якби саме під нього не розробили свого часу компонент XMLHttpRequest, то невідомо, коли б прийшов час для сімейства технологій AJAX... :)

   >Як на мене, краще покласти край Microsoft.
   Вперед, а я подивлюся. :) Хоча відзначу, що ряд альтернативних технологій і середовищ стають все дорослішими і відгризають у чесній конкуренції у Мікрософта шматки пирога. Файрфокс вже, здається, перегнав за числом істаляцій IE, а IDE на базі Eclipse поступово стають стандартом, підриваючись під трон, на якому всялася VisalStudio...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | saha

    Чули дзвін те не знали де він

    > >Як на мене, краще покласти край Microsoft.
    > Вперед, а я подивлюся. :) Хоча відзначу, що ряд альтернативних технологій і середовищ стають все дорослішими і відгризають у чесній конкуренції у Мікрософта шматки пирога. Файрфокс вже, здається, перегнав за числом істаляцій IE,

    Не IE f IE7 IE8- і то в Європі у обох десь по 25% у ФФ 30.
    А всі версії ІЕ десь близько 60 в Європі та 70 в сівіті

    а IDE на базі Eclipse поступово стають стандартом, підриваючись під трон, на якому всялася VisalStudio...
    Довго рити ще будуть. Хоча звісно під лінкус ВС немає.
    Але щастя ще довго не буде ;(.
    Я працював як з МС так і OpenSource технологіями.
    Другі відстають більше ніж на 2-3 роки в розвитку.
    Але уже дуже багато задач можна ними вірішувати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | GreyWraith

     Re: Чули дзвін те не знали де він (л)

     saha пише:
     >Не IE f IE7 IE8- і то в Європі у обох десь по 25% у ФФ 30.
     >А всі версії ІЕ десь близько 60 в Європі та 70 в сівіті
     От приклад статистики:
     http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
     Хоча, звісно, це сайт специфічний.

     >а IDE на базі Eclipse поступово стають стандартом, підриваючись під >трон, на якому всялася VisalStudio...
     >Довго рити ще будуть. Хоча звісно під лінкус ВС немає.
     >Але щастя ще довго не буде ;(.
     VS, звісно, дуже розвинена зараз. Але тільки у світі чисто Win-платформ. А середовища, збудовані на базі Eclipse, просто ширшим фронтом наступають.
   • 2009.04.23 | klepton

    Мікрософт до винахіду XMLHttpRequest не має ніякого відношення

    Куку. Не пишіть чого не знаєте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | GreyWraith

     Наскільки я знаю, вперше XMLHttpRequest...

     ... з'явився саме в Outlook, причому був реалізований як чисто мікрософтовський COM-компонент. Задача була технічною: підвантажувати HTML-контент листів "на ходу", віддаючи потім для рендерингу у спеціальний ActiveX, аналогічний тому, що діє в IE. В ті часи IE вантажив увесь контент за один захід, як і планувалося. А от із об'єктом XMLHttpRequest і доступом до нього через JavaScript у IE виявилося, що можна круто вантажити контент частинами і в IE.

     Ну і писати різні цікаві трояни теж. :)

     Це вже ПОТІМ інші броузери реалізували подібний компонент як внутрішній, також ПОТІМ було реалізований внутрішній об'єкт і в IE...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.23 | klepton

      Ви невірно знаєте

      GreyWraith пише:
      > ... з'явився саме в Outlook, причому був реалізований як чисто мікрософтовський COM-компонент

      Сперше XMLHttpRequest з'явився в мозілі. Потім мікрософт наздоганяючи цей потяг зробило в інтернет експлорере (не в Аутлуці, а саме в експлорері) свій аналог через єктівІкс.
   • 2009.04.24 | Koala

    Re: Вєндєкапєц?

    GreyWraith пише:
    > >Як на мене, краще покласти край Microsoft.
    > Вперед, а я подивлюся. :)
    Та ні, я мав на увазі, що якщо панам з МС нема чим ся зайняти, то можуть і на вєндєкапець попрацювати :)
 • 2009.04.23 | ziggy_freud

  Microsoft - за контроль. А я - за безпеку

  тому ходжу в Сітку з-під Лінукса. Хоч і гуманітарій.

  дрібнософтяча політика - писати найдірявіші в світі операційні системи. А потім скаржитись, що хтось користується тими дірками. Отак їхня Свиста і просвистіла...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.24 | GreyWraith

   Віста цілком придатна до роботи

   Ну, ще одна операційна система, - тільки і всього. Трохи краща за XP. Потрохи продається.

   А Мікрософт плачеться про невдачу, оскільки все ще марить повторенням шаленого успіху 95 та NT4, що чуть не експоненційно зростали РАЗОМ із шаленим зростанням кілкості нових десктопних компів. Але двічі в одну річку не входять, бо зараз ринок вже насичений, - і десктопними компами, і операційними системами для них. І відгризати у конкурентів вже нічого, бо нема конкурентів. :)

   А передній край та потенційно сильно зростаючі ринки вже давно перемістилися у розподілені інтернет-застосування. І там МС сильно пасе задніх порівняно із тим же Гуглем... Вже зараз фактично збулася ідея Марка Андріссена, що Windows - це просто набір драйверів під броузер. Так само, як і Лінукс - набір інших драйверів під той же броузер. Он Eclipse чи солідним RIA без різниці, на якій операційній системі працювати...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua