МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Лучше бить ізнасілованой, чєм украінізірованой!"

04/23/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Верховна Рада Криму закликає народних депутатів України не підтримувати ухвалення законопроектів ”Про Концепцію державної мовної політики України” і ”Про державну мову і мови національних меншин в Україні”.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у схваленому сьогодні на пленарному засіданні Верховної Ради Криму зверненні до депутатів українського парламенту.

Кримські депутати підкреслюють, що законопроекти істотно звужують права громадян на використання і розвиток національних мов порівняно з діючою редакцією закону УРСР ”Про мови в Українській РСР”.

Так, державна мова фактично визначена як обов`язковий засіб спілкування в усіх сферах суспільних відносин.

”Законопроектами створюється основа для здійснення переходу виключно на державну мову в сферах освіти, культури, у діяльності правоохоронних органів, судочинстві, нотаріаті, фармакології, торгівлі, рекламній діяльності, на радіо, телебаченні і в інших засобах масової інформації, в топонімії”, - наголошується у зверненні. Це, зазначається у документі, є порушенням ряду статей Конституції країни і вимог міжнародних договорів України, що є частиною національного законодавства.

Крім того, вважають у парламенті автономії, норми законопроектів ігнорують положення статті 10 Конституції Криму, якою передбачено, що в автономії разом із державною мовою забезпечується функціонування, розвиток і використання російської, кримськотатарської й інших національних мов.

Відповіді

 • 2009.04.23 | sova_ukr

  Re: "Лучше бить ізнасілованой, чєм украінізірованой!"

  Прочитайте, як ставляться до рідної для декількох мільйонів татарів мови у паРаші ! http://obkom.net.ua/articles/2009-04/22.1552.shtml
  :benetton:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.24 | Историк

   У ОБСЕ неполноценный мандат

   "Кнут Воллебек сообщил, что в ближайшее время будут готовы результаты исследований об обеспечении прав украинцев в Москве"

   У московской Библиотеки украинской литературы в ее прежнем - нормальном - состоянии было не так мало читателей-неукраинцев. Библиотеку "перепрофилировали" вполне советско-чекистским способом, явно по политическим мотивам. Были проигнорированы протесты не только украинцев, но и многих других. С этим - как?
 • 2009.04.24 | Sychovyk

  Re: "Лучше бить ізнасілованой, чєм украінізірованой!"

  Російськоюзучниє-їзичниє ви ще не відповіли за мордування своїм
  юзуком наших батьків,нас і наших дітей.Після Світового Трибуналу
  будемо говорити про ваші права.А зараз- чимодан,вокзал,росія!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua