МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ пропонує замість "понятій" "думку депутатів", проте не закон

04/24/2009 | cipt.kontakt
БЮТ запропонував нову систему правосуддя, грунтовану на "позиції депутатів" і "думці президента".

Один з основних спікерів БЮТ Андрій Портнов заявив, що у випадку, коли Конституційний суд схвалить рішення про незаконність президентських виборів 25 жовтня, то Верховна Рада знову прийме таке ж рішення і на цей раз Конституційний суд не встигне його відмінити. При цьому А.Портнов висловив сумнів і щодо відміни Конституційним судом першого рішення, оскільки, за його словами, суд мав би орієнтуватися не на двопроцентний рейтинг президента, а "на думку більш ніж 400 народних депутатів".

Відверто і цинічно. Не Конституція і закон, а "думка президента" чи "депутатів" має бути основою рішення суду - це дуже виразне відображення позиції БЮТ щодо системи правосуддя в Україні. В захопленості політичними іграми видатний політик-юрист, очевидно, не зовсім усвідомлює, що його слова можуть сприйняти люди, які не є учасниками цієї політичної гри, а швидше тим ігровим полем, по якому ці політичні гравці топчуться. Але ці люди можуть перестати терпіти те, що вони є ігровим полем для злочинців. Адже саме так можна назвати тих, хто завершує знищення правової системи країни - і ці злочинці можуть опинитися на тому місці, яке призначене для них справжнім правосуддям.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua