МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Коли мінкультури займеться виконанням власних обов’язків?

04/25/2009 | Майдан-ІНФОРМ


Запрошення

до участі в Круглому столі


29 квітня 2009 року у приміщенні Центру національного відродження ім. С. Бандери (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9). о 14 годині відбудеться Круглий стіл.


Темою обговорення буде художній фільм Володимира Бортка «Тарас Бульба» (за повістю Миколи Гоголя) та резонанс, який він викликав у середовищі національно свідомого українства.


Специфічне трактування української історії режисером, використання для сценарію відцензурованого в 1842 році на замовлення московської влади, без участі Миколи Гоголя, варіанту повісті, русофільські настрої «головних героїв», перетворили героїку козацької боротьби з одного з етапів становлення Української Держави на хай і високохудожню, але рекламу... «Російської землі».

Виникають запитання:

 1. Доки чужинці дозволятимуть собі вільно трактувати українську історію з волі чужих-таки політиків та телеканалів?

 2. Доки в українському інформаційному полі з’являтимуться такі яскраві приклади спотворення нашої історії та класичної літератури?

 3. Чому знову в українському прокаті йде фільм недержавною мовою?

 4. Врешті-решт, коли міністерство культури займеться виконанням власних обов’язків, себто підтримкою продукування якісного українського культурного продукту, а зокрема кінематографічного?


Відповіді на ці, та інші запитання, які можуть виникнути під час дискусії, очікуємо почути на круглому століОргкомітет Круглого столу

Тел. 2798201, 2344943

24 квітня 2009 року
Відповіді

 • 2009.04.26 | dytyna

  Re: Коли мінкультури займеться виконанням власних обов’язків?

  "Альтернативою" до фільму Бортка є "Дума про Тараса Бульбу"... Як можна було взагалі знімати цей фільм - в голову не вкладається. Колись це називалося "шкідництвом" і можна було отримати за таку роботу кулю в чоло. У Бортка козаки по-москальськи патякають і про руську землю кричать, Бульба царя з руської землі похваляє - але вони б’ються, вони знають що роблять. А у Березняка показана зграя алкоголіків, в яких голови від віку замакітрені...
  Та чи спроможетесь ви колись хоча б на один ФІЛЬМ????
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.27 | Sean

   а Ви від нього того якось вимагали?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua