МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КМХ поскаржився на УП Комісії з журналістської етики (/)

04/28/2009 | Микола Гудкович

Керівники київських комунальних ЗМІ звернулися до Комісії з журналістської етики з приводу передруку інтернет-виданнями «ТаблоID» і «Українська правда» матеріалу британської газети The Daily Mirror про педофілів, у якому використане фото Леоніда Чернівецького з детектором брехні.

На думку представників так званого «Київського медіахолдингу», передрук є класичною політичною провокацією, а УП використала прийоми «зливного сайту». Вони просять Комісію з журналістської етики проаналізувати дії «Української правди» на предмет участі у політичній провокації, дати свій висновок щодо викладених фактів і моральну та юридично-експертну оцінку виданням і особисто головному редактору Олені Притулі, ухвалити рішення у вигляді заяви — публічного суду, а також дати рекомендацію УП прибрати матеріал.

Під заявою підписалися в.о. головного редактора газети «Вечірній Київ» Роман Костриця, в.о. головного редактора газети «Хрещатик» Денис Жарких і в.о. головного редактора газети «Українська столиця» Петро Щербина.


За їхніми даними, «ТаблоID» не веде постійного моніторингу газети The Daily Mirror, про що свідчить усього лише одне згадування цієї газети за 15 грудня 2008 — з посиланням на інше агентство. «Отже, помітити цю статтю редактор у результаті системної роботи не міг. Хтось мав би йому її показати та роз'яснити, як пов'язані між собою фотографії та текст. Таким чином, керівництво "Української правди" (Олена Притула) говорить неправду про те, що матеріал на сайті "ТаблоID" та на сайті УП носить виключно комічний характер», — ідеться в заяві.

Автори звернення до Комісії з журналістської етики пов'язують дату появи передруку (23 квітня) з часом виходу Леоніда Черновецького з відпустки (24 квітня). Оригінальне фото в The Daily Mirror, нагадаємо, вийшло 6 квітня, але після передруку на УП публікація зникла з англійського сайту.

Олена Притула повідомила «Телекритиці», що «ТаблоID» справді не проводить постійного моніторингу публікацій The Daily Mirror. «Це фото нам переслав один товариш із-за кордону — після його тривалого обговорення в зарубіжних блогах. Це не є таємницею. І я, правду кажучи, не знала, коли мер виходить з відпустки. Тому я б не стала на місці колег із медіахолдингу Черновецького шукати підтекст, якого в публікації немає. Мені шкода Комісію з журналістської етики, якій доведеться розглядати цю справу», — сказала головний редактор УП.

«Телекритика» (http://www.telekritika.ua/news/2009-04-27/45291)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua