МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Свинячий грип у питаннях та відповідях (/)

04/28/2009 | Микола Гудкович
Я думаю, буде корисно знати дещо про свинячий грип, хоча «в Україні його не буде»©.

Питання: Що таке свинячий грип (СГ)?
Відповідь: Це поширене респіраторне захворювання свиней, яке не дуже часто передається людям. Від 1-го до 4-х відсотків свиней, хворих на СГ, здихають (дані ВООЗ). Люди, як правило, заражаються, якщо вони безпосередньо контактують із хворими тваринами.


Питання: Чим цей вірус відрізняється від попередніх?
Відповідь: Цей штам, за даними ВООЗ, є досі невідомою модифікацією вірусу. На відміну від інших, він передається від людини до людини.


Питання: Як відбувається зараження?
Відповідь: Наприклад, через кашель, бо хвороба передається повітряно-краплевим шляхом. Ви також можете заразитися, доторкнувшися спочатку поверхні, на яку потрапили краплі слини хворого, а потім занесши заразу до рота чи очей. Людина, хвора на СГ, стає заразною раніше, ніж в неї з'являються симптоми, але найбльша ймовірність рознести хворобу має кашель хворого.

Питання: Чи є свині переносником хвороби?
Відповідь: Точніше буде сказати, що свині є своєрідними лабораторіями з розвитку цього вірусу.
Птахи не можуть передавати вірус людям, але свині дуже вразливі до грипу, що його розносять птахи. Фахівці довго хвилювалися, що свиня може заразитися СГ від птаха, а далі вірус змутує в різновид, який зможе передаватися іншим ссавцям. Це, можливо, і сталося цього разу. Також, свині можуть одночасно захворіти на різні види грипу, що дозволить вірусам обмінюватися генами, утворюючи більш стійки штами.

Питання: Чи можна заразитися через споживання свинини?
Відповідь: Згідно ВООЗ, ні. Свиней перевіряють перед тим, як забити, і м'ясо хворих тварин не має потрапляти до споживачів. Крім того, вірус знищується при термічній обробці. Втім, люди, які працюють із свиньми, можуть заразитися.

Питання: Які симптоми має СГ?
Відповідь: Серед найпоширеніших — жар, втома, брак апетиту, кашель. В деяких людей також може спостерігатися нежить, запалення горла (фарингіт), блювання та пронос.

Питання: Що робити людині, в якої є такі симптоми?
Відповідь: Залишатися вдома, щоби убезпечити інших людей від зараження; викликати лікаря, але не їхати до лікарні самому, не повідомивши заздалегідь.
Якщо симптоми є в когось з ваших домівників, то краще бути заздалегідь попросити відгул або перейти на режим роботи вдома.

Пийте багато рідини, в разі нестерпного болю вживайте анальгетики. Часто мийте руки і носіть маску, принаймні прикривайтеся підчас кашлю.

Питання: Як захиститися?
Відповідь: Як завжди, перше — часто мити руки. Друге — використовувати маску в місцях скупчення людей.

Питання: Який в СГ інкубаційний період?
Відповідь: В більшості випадків — від 1-го до 4-х днів.

Питання: Чи є сенс турбуватися тим, хто нещодавно відвідав Мексику?
Відповідь: Тільки якщо в них є такі симптоми СГ, як жар, кашель, невралгія, або блювання. Якщо ви повернулися з Мексики більше тижня тому, то можете розслабитися.


Питання: В якому випадку викликати лікаря?
Відповідь: Якщо ви захворіли, щойно повернувшися з Мексики, або нещодавно спілкувавшися з кимось, хто звідти повернувся, викличте лікаря, щоби проконсультуватися.

Питання: В якому випадку слід вдягати захисну маску?
Відповідь: По-перше, є два види масок: ті, що захищають оточуючих; і ті, що захищають саму людину. По-друге, вони не гарантують захисту, якщо тільки не вдягнуті дуже щільно, так, що стає важко дихати вільно.
В будь-якому випадку, носіння масок може стати необхідним за наявності великої кількості підтверджених випадків захворювання.

Питання: Чи існує вакцина проти СГ?
Відповідь: Ні. В США, наприклад, працюють над її створенням, і сподіваються досягти успіху дуже скоро.
Існуюча вакцина, базована на іншому штамі, захисту не гарантує.

Питання: Чи є антивірусні ліки ефективними проти СГ?
Відповідь: Так, здається, що цей штам є вразливим до деяких противірусних препаратів, таких як Relenza або Tamiflu (та їх аналогів), але не таких, як амантадин, ремантадин, Symmetrel, або Flumadine (та їх аналоги).
За звичайного грипу, противірусні препарати можуть прискорити одужання на день чи два, якщо почати приймати їх протягом 48 годин від появлення симптомів.
Лікарі можуть приписувати противірусні препарати членам сімей хворих з профілактичною метою.

http://www.usatoday.com/news/health/2009-04-26-swine-flu-questions-answers_N.htm

* * *

Додатково: мапа розповсюдження/підозрюваних випадків СГ — http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&t=p&msa=0&msid=106484775090296685271.0004681a37b713f6b5950&ll=36.031332,-95.625&spn=42.156578,87.890625&z=3&source=embed

Відповіді

 • 2009.04.28 | OlalaZhm

  Re: Свинячий грип у питаннях та відповідях (/)

  Смертельний вірус A/H1N1 так званого "свинячого грипу" з'явився не в Мексиці, а в Євразії, цитує у вівторок китайська газета "China Daily" заяву посла Мексики в Китаї Хорхе Гуахардо.
  http://life.pravda.com.ua/problem/49f6bc71a1699/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.28 | Микола Гудкович

   Євразія велика. Де саме?

   Ох, Хорхе… Точність — ввічливість і послів теж :)

   OlalaZhm пише:
   > Смертельний вірус A/H1N1 так званого "свинячого грипу" з'явився не в Мексиці, а в Євразії, цитує у вівторок китайська газета "China Daily" заяву посла Мексики в Китаї Хорхе Гуахардо.

   Доречі, ізраїльтяни не вподобали назву «свинячий грип», і натомість вживають «мексиканський грип».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua