МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

5-та колона на марші (/)

04/28/2009 | Sean
БРЮССЕЛЬ, 28 квітня. (Дмитро Шкурко - УКРІНФОРМ). Під егідою соціалістичної фракції Європейського парламенту сьогодні у Брюсселі відбулася дискусія навколо розбудови оновленої системи європейської безпеки. До дискусії були запрошені депутати Держдуми Росії та Верховної Ради України, представники наукових кіл обох держав. У ході дискусії виявилося, що, з точки зору її учасників, саме Україна опинилася в центрі процесів формування системи спільного простору безпеки в Європі, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Обговорення відкрив член Комітету з міжнародних відносин Держдуми Російської Федерації Андрій Клімов. Він наголосив на величезній увазі, з якою європейці зустріли пропозиції президента Дмитра Медведєва щодо формування нової системи безпеки в Європі. Ця ініціатива, за словами російського політика, базується на двох головних принципах: по-перше, безпека має будуватися на безблоковій основі, а, по-друге, безпека однієї країни не може будуватися за рахунок безпеки іншої. У цьому контексті російський депутат висловив традиційну критику на адресу НАТО, зауважив, що після розпаду СРСР Альянс залишається носієм небезпечної блокової психології. І внаслідок цих причин Україна має залишатися позаблоковою країною. "Забезпечити безпеку без НАТО можливо, але всі, в тому числі наші європейські партнери, визнають, що не можливо уявити таку безпеку без Росії",- наголосив депутат Держдуми.

Думку російського політика підтримав член Верховної Ради України Сергій Гриневецький. Він висловив думку, що прагнення України до членства в НАТО підриває політичну стабільність у країні, розколює суспільство та може призвести до нової гонки озброєнь у Європі. На його думку, найкращим внеском у європейську безпеку був би нейтральний статус України. Депутат Верховної Ради зазначив також, що таким же найкращим вчинком було б надання статусу нейтральної країни і для сусідньої з Україною Молдови. Такий нейтральний статус, на думку українського політика, міг би дещо знизити "напругу політичного протистояння". Сергій Гриневецький висловив думку, що у питаннях безпеки Україна має дотримуватися Протоколу про наміри, який був укладений між ядерними державами після ядерного роззброєння України у 1994 році, за яким підписанти гарантують не тільки військову, але й економічну безпеку України.

У свою чергу, генеральний директор українського Центру міжнародних і порівняльних досліджень Анатолій Орел зауважив, що ідея членства України в НАТО не має жодної перспективи, дуже далека від реалізації мети України щодо інтеграції до Європейського Союзу. На його думку, "у нинішній ситуації тривалого внутрішньополітичного протиборства в Україні жодний зовнішній сигнал не стане достатнім стимулом для прискорення реформ".

Анатолій Орел висловив переконання, що Україна спочатку має "дозріти" до рівня, щоб Брюссель був готовий будь-якого моменту розпочати переговори щодо членства України в ЄС без жодних попередніх умов. Він наголосив також, що найгіршим сценарієм для України могло б стати суперництво між Євросоюзом і Росією за сфери впливу у регіоні. Для того, щоб відвернути цю загрозу, на думку українського науковця, Євросоюз і Росія мають "сісти за стіл переговорів та пояснити наміри одне одного у цьому регіоні". У цьому контексті, на думку Анатолія Орла, ініціатива президента Росії Дмитра Медведєва про угоду з колективної безпеки в Європі є "найбільш революційною та далекосяжною пропозицією у цьому сенсі". "Відмовившись де-факто від варіанту членства в НАТО, який різко посилює напругу у відносинах із сусідами, Україна не повинна впасти у спокусу пошуку інших зовнішніх патронатів у сфері безпеки, які могли б зняти відповідальність за прийняття рішень у сфері безпеки з наших плечей. Має бути абсолютно ясно: у сфері безпеки ніхто не буде платити по наших рахунках",- наголосив Анатолій Орел.

Відповіді

 • 2009.04.28 | GreyWraith

  Мені просто смішно стало...

  ... як депутат російської Держдуми, який і вдома є лише маріонеткою, хвацько розписується за європейців.

  А так все прогнозовано.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.28 | Almodovar

   Re: Мені просто смішно стало...

   Стидоба. А, взагалі, дещо мене лякає. Якось дійсно стихли розмови про вступ до НАТО, припинилися розмови про Болонський процес в освіті (саме з приходом Вакарчука!) і вся робота в цьому напрямку, тихо з ЄС, настільки тихо, що Сірожа Лавров був невдоволений сьогодні і напівпаралічною програмою "Східне партнерство". Україна обісралася брати участь в грузинських навчаннях, скасували "Сі Бріз" в Криму,один за одним всі їдуть в Московію, на ТБ знову вилізли політичні трупи Тигіпко і смердючий гівномет і гівноїд Соббачнєг-Тоббачнєг. Якось завоняло бритоголовими на московський манір, а посліха держави розміром з Бесарабський ринок повчає нас, як нам жити.
   Шось воно насувається ??? Ні?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.28 | Kulish

    Так!

    І це вже несмішно...
   • 2009.04.29 | Сергій Кабуд

    держава Ізраіль воює з кремляддю а ви значить на боці ФСБ?

    цікаво, але факти накопичуються
   • 2009.04.29 | Kohoutek

    Не совсем так

    Almodovar пише:
    > Україна обісралася брати участь в грузинських навчаннях, скасували "Сі Бріз" в Криму

    "Си бриз" не отменён, а в грузинских учениях участия украинских военных и не планировалось.
 • 2009.04.28 | Isoлято

  А чи воно не той Орел, який відповідав...

  ...за "внєшнюю паліціку" під час другого пришестя проффесора? Це ж насправді русофілітік гірший від Мудвєдьчюґа - якщо останній просто "на гачку" і за добрий кусень баксів бізпраблєм переорієнтується в "проамериканця", то Орел - "ідзєйний", йому ізвіліни свого часу в розвідшколі відшліфували до повного блиску...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.28 | Адвокат ...

   Тей-тей...

   ... камунізд луб`янського покрою і пошиву.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.29 | Isoлято

    Цікаво, яке у нього в укрпачпорті прізвище: "Орел" чи "Арьол"?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.29 | Сергій Кабуд

     в паспорті в нього 'казьол'

     пропоную громадянську ініціативу: створення громадської СБУ, поки віртуальної: обмін інформацією, самоосвіта в методах знешкодження ворогів, таке інше

     а надалі, коли нас стане скажімо так кілька десят тисяч -

     цих казлів і арлів можна буде БУКВАЛЬНО арештовувати

     Тоді і судова реформа стане реальністтю.

     Піночет знав що робив, а ми творчо переробимо під умови Україна 2009
 • 2009.04.28 | Адвокат ...

  Картіна Рєпіна: "Арьол атлізиваєт анус Мідвєду"

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.29 | Сергій Кабуд

   така ж ідея виходила в статті ДТ за підписом відомого форумного

   ..ну навіть не знаю як це лизало називати тепер

   як назвати його?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.29 | Микола Гудкович

    Ідея дійсно не нова

    Сергій Кабуд пише:
    > ..ну навіть не знаю як це лизало називати тепер
    >
    > як назвати його?

    Ніяк. Все і так зрозуміло :)
 • 2009.04.29 | Kohoutek

  Народ должен знать своих героев (л)

  Дупетат Гриневецкий, оказывается, из Блока Литвина:
  http://gska2.rada.gov.ua/pls/site/p_deputat?d_id=2367
  Помнится, "литвиновец" Зарубинский был активным сторонником вступления в НАТО. Интересно, что он думает сейчас.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.29 | Odesa

   Re: Народ должен знать своих героев (л)

   Депутат Гриневецький - послідовний, ідейний (якщо це слово взагалі доречне стосовно такого циніка) українофоб (з походження - хахол з зачучвереної Великомихайлівки), "герой" Сіверськодонецького шабашу, вихованець ленінського комсомолу, член фракції "Блок Литвина". За посаду, "статус", цей зробить все, щоб знищиту Україну, не моргнувши оком. Десь вичитавши, що його брав до своєї "групи підтримки" А.Гриценко, одразу і назавжди втратив інтерес і до останнього.
  • 2009.04.29 | Тестер

   Щось ты герої більше нагадують сутенерів і представників сексмен

   Як зовні, так і по ділах їхніх. Нехай вибачать справжні геї
   по природі...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua