МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яценюк вважає помилкою лист про намір вступити до НАТО (/)

04/29/2009 | Sean


Депутат від НУ-НС Арсеній Яценюк вважає помилкою підписання у 2008 році керівництвом України листа до Генсека НАТО про бажання України приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі.

"Я відверто скажу, що, приміром щодо питання НАТО ми втратили дуже багато, починаючи ще з підписання листа до НАТО. На мою думку, перед тим, як надсилати такого листа, ми мали провести консультації не лише з українськими партнерами по альянсу, але насамперед з тими, хто впливає на рішення, серед інших і з Німеччиною", - сказав Яценюк в інтерв’ю BBC.

"Я не хотів, щоб вийшло так, ніби ми оголосили весілля, а наречена про це нічого не знає. Але саме так і сталося", - додав він.

На питання, чому ж тоді він, будучи тоді спікером парламенту, підписав такий документ, Яценюк відповів:

"Так, я підписав його. Цей документ не мав бути офіційною заявою. Він мав бути лише свідченням нашої спільної позиції. Ми мали намір подивитися на реакцію партнерів. Принаймні так робиться в МЗС. Це - звичайна процедура, коли узгоджений документ надсилається неофіційними каналами. Він також не оприлюднюється, поки не стає зрозумілою позиція партнерів".

"Так сталося, що ми програли інформаційну війну на Заході і на Сході. Наші опоненти у питанні інтеграції до НАТО зі Сходу були набагато активнішими і виграли цю битву. Я підкреслюю – битву, але не війну", - додав він.

Говорячи про ставлення Росії до можливого приєднання України до НАТО, Яценюк зазначив, що "є два варіанти: Росія приєднується до НАТО, або вона вічно - проти НАТО".

"Іншої формули тут немає", - сказав він.

При цьому Яценюк наголосив, що тим часом Росія розширює Договір про колективну безпеку, який, на його думку, не є системою колективної безпеки.

"Це, на мою думку, військова структура колишнього Радянського Союзу. Розширення ДКБ на кордонах з Україною мене, як колишнього міністра закордонних справ, не може не непокоїти. Це означає, що ми знаходимося між двома вогнями. І хоч ці вогні не рівноцінні, однак це ще одна військова сила, яка практично оточила Україну", - сказав він.

"Білорусія – це союзні війська, найдовший кордон "руський", Чорноморський флот і Придністров'я. Подивіться на географічну карту і ви самі переконаєтесь", - додав Яценюк.

Водночас він виключив можливість військового конфлікту в Криму.

"Крим не приєднається до Росії. Але він залишається точкою нестабільності... Росія ніколи не піде на військовий конфлікт у Криму. З однієї простої причини: військово вона вже присутня у Криму, тобто на території України. Це не означає, що Росія зменшить активність на території Криму. Маю зауважити, що вона надзвичайно активна в інформаційному плані", - сказав Яценюк.

Він також зазначив, що Росія – "дуже складний партнер".

"Але водночас росіяни розуміють прагматизм і, так би мовити, слово. Якщо ти сказав: "Так", то маєш відповідно чинити, або не говори: "Так". У нас виходить, що політики говорять Росії: "Так", а потім біжать до Брюсселя і підписують іншу декларацію. А потім повертаються знову до Росії", - сказав Яценюк.

Він також висловив переконання, що 29 квітня після зустрічі в Росії "привезуть якийсь документ по газу".

"Гратимуть у дурника, заперечуючи, щó насправді було у Брюсселі", - додав Яценюк.

Українська правда

Відповіді

 • 2009.04.29 | Микола Гудкович

  Це він тільки щойно зрозумів, що спочатку треба консультуватися?


  З одного боку, краще пізно, ніж ніколи. З іншого — до чого тепер це? Може, він звернувся до Президента з аналітичною запискою? До МЗС?
  Чи потім казатиме, що казати про цю помилку було помилкою, бо треба було спочатку вирішувати питання з тими, хто ухвалює рішення? :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.29 | Hadjibei

   Ну якщо вже Яценюк є кандидатом у президенти

   то Україна дійсно таки докотилася до краю.
   На виборах треба голосувати проти всіх.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.30 | Сергій Кабуд

    Яценюк достатньо чесно вималював картину

    при тому що не поставив себе під 'отруєння' зайвою прямотою

    голосувати на виборах треба,

    а ще важливіше дбати, щоб голоса не були сфальшовані а це буде , особливо на сході
 • 2009.04.29 | Odesa

  Бачите: Яценюк - нормальний кандидат.

  А не - "Тимошенко, Янукович, Литвин, Симоненко і Тигіпко ЩЕ ГІРШІ". Заява цілком адекватна і виважена. Головне в практичному сенсі те, що наразі Яценюк не вчинив жодної дурниці. Він не випадково став уособленням змін у масовій свідомості. Ніщо не завадить йому посісти посаду Президента, навіть неоковирна організація кампанії, навіть несамовита підтримка Ющенка... Волю до життя нації, що вже пробудилася, неможна спинити маніпуляціями. Це будуть ще одні Пилявці чи Кумейки на шляху до нашої Перемоги. Я доросла людина і чудово бачу всі його вади, але водночас і - якісно вищий рівень культури і більший масштаб особистості, ніж у попередників та суперників. Добре, що "знайшовся"!..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.30 | ОлегS

   Вам не кажется, что для кандидата в Президенты этого мало:

   "Головне в практичному сенсі те, що наразі Яценюк не вчинив жодної дурниці"

   Я бы в большей степени ориентировался на то, что политик СДЕЛАЛ и СПОСОБЕН сделать. Перечень того, чего он "не вчинив" и от чего увернулся - не аргумент "за", по-моему. Как говорит народная мудрость "Не ошибается тот, кто ничего не делает".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.02 | Odesa

    Ні, не здається, бо ...

    ОлегS пише:
    > "Головне в практичному сенсі те, що наразі Яценюк не вчинив жодної дурниці"
    >
    > Я бы в большей степени ориентировался на то, что политик СДЕЛАЛ и СПОСОБЕН сделать. Перечень того, чего он "не вчинив" и от чего увернулся - не аргумент "за", по-моему. Как говорит народная мудрость "Не ошибается тот, кто ничего не делает".

    По-перше, Яценюк робив у сенсі практичному, і до біса, і добре.
    По-друге, йшлося про ІНФОРМАЦІЙНІ дурниці під час виборчої кампанії. Для перемоги на виборах це таки - чимало.
 • 2009.04.29 | Чучхе

  Це можна розглядати в плані надзавдання що стоїть перед Яценюком

  А саме - максимально дистанціюватися від Ющенка, бо їх прив"язка тягне (як Арсенію здається) його рейтинги вниз

  Ось запам"ятайте моє слово: ближче до жовтня не буде у Ющенка більш жорстокого і принципового критика, окрім Арсенія Петровича, який і Юля в цьому плані перескочить
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.29 | Микола Гудкович

   Якщо він її в конструктиві перевершить, то буде чудово

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.29 | Чучхе

    З конструктивом у Яценюка з Тимошенко повний паритет

    Вони обоє нічогісінько не зробили для країни

    (хіба що Тимошенці в плюс можна записати домовленість по ГТС, але тут просто її особисті інтереси співпали з державними
  • 2009.04.29 | yes

   Re: Все йде за моїм планом.

   Дистанціювання від Ющенка означає лише одне - нацдемівський електорат Яценюка не цікавить, а цікавить той самий електорат, що і Тигипка, Януковича, Симоненка, Мороза іт.д.

   Треба віддати належне йому, що він визначився конкретно - з ким йому по дорозі до влади. Виступаючи проти УПА чи НАТО він означає, що він буде йти напівденно-східний електорат.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.29 | Микола Гудкович

    Він не виступає проти УПА або НАТО

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.29 | Мартинюк

     Він демонстративно дистанціюється від цього

     Можливо це відповідоє його поглядам.
     Бабло ж головне, а не якісь там політичні орієнтири.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.29 | Sean

      А что подумал кролик, - никто не узнал, потому что он был очень

      воспитанным.(с)
     • 2009.04.30 | 123

      Дистанцюється? А коментує хто?

      З його "дистанційних" коментарів ясно, що він прихильник НАТО і позиція "УПА - це гитлерівці" не є його позицією. Інша справа, що він не формулює це так як Ющенко - але наскільки це добре чи погано з практичної точки зору, сказати важко: чи може досягти прогресу в суспільному сприйнятті НАТО і УПА продовження тактики Ющенка - велике питання. Євроантлантична інтеграція за президенства Ющенка нмд не посунулася вперед, щодо УПА прогрес є, але неочевидно, що подальший прогрес полягає в продавлюванні того, що погано продавлюється.
 • 2009.04.29 | Горицвіт

  Ну тут він вже м'якше висловився, ніж "Еху Москви"

  Хоча може це через те, що його не стали питати прямо, як він ставиться до вступу. З третього боку, слова про "програну битву, але не війну" ніби натякають, що він таки за.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.30 | ОлегS

   Непревзойденное мастерство наших политиков:

   Строить речь намеками, позволяющими трактовки в обе стороны.

   Горицвіт пише:
   > Хоча може це через те, що його не стали питати прямо, як він ставиться до вступу. З третього боку, слова про "програну битву, але не війну" ніби натякають, що він таки за.

   Противникам НАТО всегда можно будет сказать, что он не был однозначно "за", а сторонникам - что он "ніби натякав". Каждый услышит то, что нравится.Лично меня такие спецы по НЛП и ораторскому искусству уже достали, а Вас еще нет?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.30 | Горицвіт

    мені якраз не подобається

    ОлегS пише:
    > Строить речь намеками, позволяющими трактовки в обе стороны.
    >
    > Горицвіт пише:
    > > Хоча може це через те, що його не стали питати прямо, як він ставиться до вступу. З третього боку, слова про "програну битву, але не війну" ніби натякають, що він таки за.
    >
    > Противникам НАТО всегда можно будет сказать, что он не был однозначно "за", а сторонникам - что он "ніби натякав". Каждый услышит то, что нравится.Лично меня такие спецы по НЛП и ораторскому искусству уже достали, а Вас еще нет?


    А ви читали його інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви"? Десь тут є обговорення. Там взагалі анекдотичні фрази: "народ ще не готовий ... а яка моя думка, я вам не скажу... от як народ стане готовий, тоді мене питайте".

    Як таке може подобатися?

    Але для об'єктивності треба відзначати і "натяки".
 • 2009.04.29 | Днепропетровец

  Re: Яценюк вважає помилкою лист про намір вступити до НАТО (/)

  Sean пише:
  >
  >
  > Депутат від НУ-НС Арсеній Яценюк вважає помилкою підписання у 2008 році керівництвом України листа до Генсека НАТО про бажання України приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі.
  >
  > "Я відверто скажу, що, приміром щодо питання НАТО ми втратили дуже багато, починаючи ще з підписання листа до НАТО. На мою думку, перед тим, як надсилати такого листа, ми мали провести консультації не лише з українськими партнерами по альянсу, але насамперед з тими, хто впливає на рішення, серед інших і з Німеччиною", - сказав Яценюк в інтерв’ю BBC.
  >
  > "Я не хотів, щоб вийшло так, ніби ми оголосили весілля, а наречена про це нічого не знає. Але саме так і сталося", - додав він.
  >
  > На питання, чому ж тоді він, будучи тоді спікером парламенту, підписав такий документ, Яценюк відповів:
  >
  > "Так, я підписав його. Цей документ не мав бути офіційною заявою. Він мав бути лише свідченням нашої спільної позиції. Ми мали намір подивитися на реакцію партнерів. Принаймні так робиться в МЗС. Це - звичайна процедура, коли узгоджений документ надсилається неофіційними каналами. Він також не оприлюднюється, поки не стає зрозумілою позиція партнерів".
  >
  > "Так сталося, що ми програли інформаційну війну на Заході і на Сході. Наші опоненти у питанні інтеграції до НАТО зі Сходу були набагато активнішими і виграли цю битву. Я підкреслюю – битву, але не війну", - додав він.
  >
  > Говорячи про ставлення Росії до можливого приєднання України до НАТО, Яценюк зазначив, що "є два варіанти: Росія приєднується до НАТО, або вона вічно - проти НАТО".
  >
  > "Іншої формули тут немає", - сказав він.
  >
  > При цьому Яценюк наголосив, що тим часом Росія розширює Договір про колективну безпеку, який, на його думку, не є системою колективної безпеки.
  >
  > "Це, на мою думку, військова структура колишнього Радянського Союзу. Розширення ДКБ на кордонах з Україною мене, як колишнього міністра закордонних справ, не може не непокоїти. Це означає, що ми знаходимося між двома вогнями. І хоч ці вогні не рівноцінні, однак це ще одна військова сила, яка практично оточила Україну", - сказав він.
  >
  > "Білорусія – це союзні війська, найдовший кордон "руський", Чорноморський флот і Придністров'я. Подивіться на географічну карту і ви самі переконаєтесь", - додав Яценюк.
  >
  > Водночас він виключив можливість військового конфлікту в Криму.
  >
  > "Крим не приєднається до Росії. Але він залишається точкою нестабільності... Росія ніколи не піде на військовий конфлікт у Криму. З однієї простої причини: військово вона вже присутня у Криму, тобто на території України. Це не означає, що Росія зменшить активність на території Криму. Маю зауважити, що вона надзвичайно активна в інформаційному плані", - сказав Яценюк.
  >
  > Він також зазначив, що Росія – "дуже складний партнер".
  >
  > "Але водночас росіяни розуміють прагматизм і, так би мовити, слово. Якщо ти сказав: "Так", то маєш відповідно чинити, або не говори: "Так". У нас виходить, що політики говорять Росії: "Так", а потім біжать до Брюсселя і підписують іншу декларацію. А потім повертаються знову до Росії", - сказав Яценюк.
  >
  > Він також висловив переконання, що 29 квітня після зустрічі в Росії "привезуть якийсь документ по газу".
  >
  > "Гратимуть у дурника, заперечуючи, щó насправді було у Брюсселі", - додав Яценюк.
  > > Українська правда

  ++ наш Днепропетровско - Одесский товарищ ;) Думаю между струйками по любому проскочит.
 • 2009.04.30 | Хвізик

  я не пойму ніяк:

  чого всі на яценюка так кидаються, ніби він червоною тряпкою їм перед очима махає?
  при тому, кидаються буквально всі, незалежно од поглядів

  кожне має головою думати, а не дупою, дорогі товариші
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.30 | Сергій Кабуд

   саме це

   я послухав його сьогодні і помітив що він має якості які ..як би це правильно сказати- ну якщо шо, то ворог більше втратить від його не приведи Господи загибелі чи подібного ніж так

   він розумний, обережний, чесний, молодий(!), витриманий і діпломатичний

   і згадалося як він твори пропонував школярам писати про всіх українських героїв війни незважаючи на..
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.30 | Хвізик

    Re: саме це

    Сергій Кабуд пише:
    > і згадалося як він твори пропонував школярам писати про всіх українських героїв війни незважаючи на..
    це була абсолютно розумна і красива пропозиція, бо це чудовий спосіб навчити дітей самостійно думати і аналізувати
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.30 | Bogun

     "как-будто би і за Украіну, но вот вопрос за какую"

     А Яценюк взагалі має чітку позицію хоча б до чогось крім своєї молодості, чи він балансує на тонкій межі популізму. А взагалі, що він може запропонувати нового народу. Він мені нагадує хитру суміш Гриценка і Литвина, "как-будто би і за Украіну, но вот вопрос за какую".
  • 2009.04.30 | RedBagira

   Re: я не пойму ніяк:

   Хвізик пише:
   > чого всі на яценюка так кидаються, ніби він червоною тряпкою їм перед очима махає?
   > при тому, кидаються буквально всі, незалежно од поглядів

   Я так понимаю, как раз из-за того, о чем говорилось в этой теме. Слишком уж он скользкий: это я говорил, то я не говорил, это читать, это не читать, а там я рыбу заворачивал. Как в том анекдоте: "Я же кивал".
   Надоели сюрпризы. Голосуешь за одну предвыборную программу, на выходе получается хрен знает что.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.03 | Odesa

    Re: я не пойму ніяк:

    RedBagira пише:
    > Хвізик пише:
    > > чого всі на яценюка так кидаються, ніби він червоною тряпкою їм перед очима махає?
    > > при тому, кидаються буквально всі, незалежно од поглядів
    >
    > Я так понимаю, как раз из-за того, о чем говорилось в этой теме. Слишком уж он скользкий: это я говорил, то я не говорил, это читать, это не читать, а там я рыбу заворачивал. Как в том анекдоте: "Я же кивал".
    > Надоели сюрпризы. Голосуешь за одну предвыборную программу, на выходе получается хрен знает что.

    То голосуйте за Януковича чи Тимошенко. Тоді жодних сюрпризів не буде, гаплик буде гарантовано. Чи Ви бачите якісь інші варіанти дій?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua