МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Свідомий", "свідоміт" - а що це таке? :)

04/30/2009 | zmej_gorynych
Ось вельми часто "свидомитамы", "свидомыми" шовінюги та яничари різних мастей називають українців-патріотів своєї країни. Інколи, залежно від контексту, ці слова вживаються у вигляді синоніма до ще однієї категорії - "бандерівець".
Причому, вживаючи ці слова, названі види гуманоїдів по замовчуванню рішуче себе протиставляють цим категоріям. Добре. Намотаймо це на вус і звернімося до російських тлумачних словників (бо ж ні українську, ні будь-яку іншу мову країни свого проживання, окрім Росії, вони як правило, не бажають розуміти та розмовляти нею. Хизуючись, так би мовити, своєю "унтерменшістю" та низьким IQ :) )

Отож, дивимося в словники.
1. Один (толковый словарь Ожегова. http://encyc.mir-x.ru/157466.html):

СОЗНАТЕЛЬНЫЙ
-ая, -ое; -лен, -льна. 1. Обладающий сознанием (во 2 знач.). Человек - существо сознательное. 2. Правильно оценивающий, вполне понимающий окружающее. Сознательное отношение к че-му-н. 3. Намеренный, совершенный по размышлении, обдуманный. С. обман. Сделать что-н. сознательно (нареч.). || сущ. сознательность, -и, ж. (ко 2 и 3 знач.).

Що ми бачимо?
"Сознательным" дорікають, що вони є:
а) "Обладающие сознанием"
та б) "Правильно оценивающие, вполне понимающие окружающее".
Натомість себе прямо протиставляють цим категоріям. Тобто, самі позиціонують себе як "не обладающие сознанием" та "неправильно оценивающие, не вполне понимающие окружающее".

2. Два (Толковый словарь Ефремовой. http://encyc.mir-x.ru/slovar.asp?search=%D1%EE%E7%ED%E0%F2%E5%EB%FC%ED%FB%E9&id=1):

СОЗНАТЕЛЬНЫЙ
1. м.
Тот, кто отдает себе отчет в окружающей действительности и в том, как следует действовать, кто убежден в правильности своих взглядов, действий.
2. прил.
1) Соотносящийся по знач. с сущ.: сознание, связанный с ним.

Бачимо, що шовінюги та яничари категорично не відносять себе до "тех, кто отдает себе отчет в окружающей действительности и в том, как следует действовать, кто убежден в правильности своих взглядов, действий".

3. Три (толковый словарь Ушакова. http://slovari.yandex.ru/dict/ushakov/article/ushakov/18-1/us436003.htm?text=%D1%81%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9&encid=ushakov&stpar1=1.1.1):

СОЗНА'ТЕЛЬНЫЙ, ая, ое; -лен, льна, льно.
1. Обладающий сознанием (см. сознание в 4 знач.). Человек — существо сознательное. 2. Отдающий себе отчет в окружающей действительности и в том, как надлежит действовать, обладающий сознательностью (см. сознательность во 2 знач.). Сознательная деятельность общественного человека находится в тесной зависимости от его идей. Плеханов. Сознательно (нареч.) относиться к порученному делу. 3. Намеренный, обдуманный, совершенный в состоянии сознания (см. сознание в 5 знач.).

Бачимо те саме.

Висновок (бачу два варіанти. Хоча перший не виключає другий. Як і навпаки):
1. Подиву гідна самокритика шовінюг та яничарів.
2. Несусвітенна дурість, коли самі себе заганяють в елементарну пастку.

:sol:

Відповіді

 • 2009.04.30 | Sean

  одна з луб'янських мислебацил

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.30 | zmej_gorynych

   Якщо й так, то вона ж просто напрочуд ідіотська :)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.30 | Sean

    бо розрахована на саме таких реципієнтів

    рівно як і мислебацили кшталту "ліберасти", "хохляндія", "амерікоси", "укри", "толерасти", "майдауни" тощо.

    Реципієнти з відповідною до їхнього IQ готовністю підхоплюють бацили і під задоволене "гггг" розносять далі.
 • 2009.04.30 | ziggy_freud

  цікаво виходить з протилежністю свідомих

  російською це:

  бессознательные, невменяемые. Если продолжить аналогии, то - зомби, коматозники и далее...

  право же, нашли чем гордиться ;-)

  реакція на "бандерівця" теж показова. Хто не бандерівець, той в кращому разі "мельниківець".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.30 | zmej_gorynych

   Так отож :)

  • 2009.04.30 | Адвокат ...

   Уґу(с)! Бо про двійкарів їм у школі-студії КҐБ ім. Л.П. Бєрія

   ніц не вповіли... :(
  • 2009.04.30 | AxeHarry

   Re: цікаво виходить з протилежністю свідомих

   Щоб таке розуміти - Це ж треба мати як мінімум 2-ходове мислення ("якшо зробити так, то тоді получаєцця отак, що має оті наслідки/результати", а фофудьісти мають конструктивну особливість - Прямоточний Реактивний Моск.(моск - від слова москва). Тобто - що увійшло у вухо - Без осмислення з більшою швидкістю вилітає через ротову порожнину (соррі за каламбур).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.30 | zmej_gorynych

    Re: цікаво виходить з протилежністю свідомих

    AxeHarry пише:
    > Щоб таке розуміти - Це ж треба мати як мінімум 2-ходове мислення ("якшо зробити так, то тоді получаєцця отак, що має оті наслідки/результати", а фофудьісти мають конструктивну особливість - Прямоточний Реактивний Моск.(моск - від слова москва). Тобто - що увійшло у вухо - Без осмислення з більшою швидкістю вилітає через ротову порожнину (соррі за каламбур).

    Ну, тут навряд чи варто аж так високомірно ставитися до ворога.
    Справа в реципієнтах. І влучніше Шона навряд чи в цьому аспекті можна висловитись: "Реципієнти з відповідною до їхнього IQ готовністю підхоплюють бацили і під задоволене "гггг" розносять далі."

    Просто згадайте реципієнтів Вохи Крупського. П"янь, рвань, пристосуванці, кар"єристи та інша сволота, котра патологічно не бажала/не вміла/не хотіла працювати. Розбавлені певним процентом дійсно ошуканих ідейних комуністів (тобто, людей, котрі бачили існуючу в той час несправедливість і ладні були її поламати. І поміняти на будь-що. Особливо на щось в "блискучій обгортці". Це абсолютно без іронії, а радше зі співчуттям до особистих трагедій) та фанатиків. Що й витворило "грємучую смєсь".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.30 | selu

     Re: цікаво виходить з протилежністю свідомих

     Це не з Леніна почалося. Ще Крилов писав байки про вумників: "А філозоф - без огурцов"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua