МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чорнобиль: час розплати настав

04/30/2009 | lustration
www.lustration.org.ua

26 квітня весь світ відзначав річницю трагедії аварії на Чорнобильській АЕС. Все ніби і нормально - пом`янули людей, провели скорботні заходи, політики розпиналися перед народом з жалісливими тирадами, але ловлю себе постійно на думці, що з року в рік чогось не вистачає.
А не вистачає, мабуть, оцінки того, хто повинен відповідати за Чорнобильську трагедію. При Міжнародному агенстві ООН з атомної енергії скликали комісії з цього питання, які вказували, що основна причина у вибуху полягала у недбалості, непрофесійності працівників ЧАЕС, які не знали, що робити під час екстренної ситуації.
Але ж подивімося глибше у проблему. Винною є злочинна радянська влада на чолі з правлячим комуністичним режимом. Сьогодні Горбачов, людина, яка повинна першою відповідати перед законом та суспільством за аварію на Чорнобильській АЕС, спокійно з лекціями роз`їжджає по Європі і хвалиться, яким мудрим керівником він був. Ганьба!
Скажіть мені, що заважало тоді партійним чиновникам заборонити проведення горезвісного першотравневого параду та широкого оповіщення народу про трагедію. Евакуація людей здійснювалася приховано, ніби для того, щоб не сіяти паніку в населення, але ж скільки людей можна було врятувати.
Керівництву Радянського Союзу не вистачало мужності визнати помилку. В питаннях під грифом секретно, коли мова йшла про ядерну енергетику, краще було пожертвувати життям людей та так, ніби нічого не сталось.
Перевтілення радянщини спостерігаємо зараз у Росії, спадкоємиці «тюрми народів». Пригадайте вибух на атомному підводному човні «Курськ». Неквапливість російського уряду та Путіна показати таємниці гігантської субмарини призвели до того, що енна кількість ні в чому не винних моряків загинула. Щось схоже, але в набагато легшому варіанті, відбулося і в селищі Ожидові Львівської області 2007 року, де вибухнули цистерни з фосфором. Журналісти тут же охрестили Ожидів другим Чорнобилем. Але і тут владі на народ знову було наплювати.
Питання чому так поводиться влада, коли життя громадянина держави висить на волосинці? Як на мене, все пояснюється дуже просто. Ні керівництво, ні методи у колишніх республіках СРСР не змінилися. І я найбільше побоююсь, що і не зміняться. Адже сьогодні видно, що колиші комуністично-кагебістичні функціонери готують собі достойну заміну, а народ не опирається такому стану речей.
Подивіться, сьогодні Україну знають не за нашими світовими ученими, родючими грунтами, привітними людьми, унікальним геополітичним становищем, а власне за Чорнобилем. Можливо, під кінець 2000-х ситуація вже і змінилася в зв`язку з подіями Помаранчевої революції, але ж всередині 90-х саме так і було.
Казав ж колись Пророк Шевченко: «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте». Бо в іншому випадку ми так і будемо лише скорботно зітхати і вшановувати пам`ять жертв Чорнобильської катастрофи, а тим часом ненависні комуняки будуть отримувати підвищені пенсії за свої злодіяння.
Чорнобиль став для нас однією з форм геноциду, бомбою сповільненої дії, яка може не раз показати себе. Україна переживає демографічну кризу, яка відкотила нас на задвірки Європи за народжуваністю. Фахівці ООН визнали українців вимираючою нацією і це тоді, коли ми накінець вибороли довгоочікувану незалежність і нам ніби нічого уже не заважає.
Чорнобиль - це реквієм навіть не стільки за жертвами трагедії, як свідчення безпорадності України перед червоною отрутою, яка ще й досі випиває усі життєдайні соки з нашої землі.
ГО «Люстрація» докладе усіх зусиль, щоб розпочати судовий процес щодо заборони комуністичної ідеології, представником якої на Україні є КПУ. Якщо світова спільнота дала оцінку злочинам нацистського режиму, то чому комунізм ще й досі не покарано. Переконаний, що «Нюрнберг - 2» не за горами, де усі кати українського народу будуть відповідати за скоєне. Україна повинна очиститись!

Олег Осуховський
Голова ГО «Люстрація»

www.lustration.org.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua