МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Україні знов настає Білоруська весна!

04/30/2009 | keymaster
З 3-го по 18 травня в Києві відбуватиметься найбільший у Східній Європі фестиваль сучасної нецензурованої білоруської культури «Білоруська весна 2009». Фестиваль завітає до України вже втретє і розпочнеться на Майдані Незалежності веселим перформансом «Лижі на асфальті». Також "Білоруська весна" відвідає Львів, Тернопіль, Харків, Донецьк, Івано-Франківська та інші міста.

Цього року до України приїдуть письменник Уладзімір Арлов, етно-гурт «Джамбібум», поет Андрей Хадановіч, художник Алесь Пушкін, Вільний театр та багато інших учасників.

Серед подій «Білоруської весни 2009» – музичні концерти, поетичний слем, літературний вечір, кінопокази і фотовиставка. Білоруська культура відкриється українцям з різноманітних ракурсів: з посмішкою – під час карнавальної ходи; серйозно – на круглому столі про цензуру у ЗМІ і книговиданні.

За словами організаторів, «фестиваль покликаний репрезентувати в Украні свіжу й актуальну білоруську культуру поза стереотипами; зміцнювати зв'язки на людському, а не державному рівні».

Організаторами фестивалю є Ініціатива Солідарність - спільнота українських білорусів та небайдужих до Білорусі українців, які прагнуть розвивати українсько-білоруські зв’язки, а також творча ініціатива Білоруський десант - об’єднання зацікавлених білоруською культурою молодих людей, готових просувати її в Україні.

"Білоруська весна 2009" дружить з фестивалями DocuDays, WizzArt, Київськими лаврами та Семінарами творчої молоді. Також нам допомагають: кіноклуб НаУКМА, Мистецьке об'єднання «Остання Барикада», журнали ШО і Телекритика; Молоде Радіо, а також мистецькі портали Azh.com.ua, Sumno.com. Партнером фестивлю у Білорусі є культурна кампанія «Будзьма», budzma.org.
Анонси, звіти, фоторепортажі та всі новини фестивалю шукайте на сайті belarus.org.ua


Програма фестивалю в Києві
вхід на події вільний, якщо інше не зазначено

Перформанс "Лижі на асфальті"
3 травня 13.00
Майдан Незалежності, проїжджа частина
Всім охочим буде запропоновано позмагатися у швидкісному бігу на лижах по асфальту, що імітує популярний серед найвищого керівництва Білорусі лижероллерний спорт. Радянські спортивні марші занурять учасників і глядачів в атмосферу білоруської дійсності.

Карнавальна хода Брестського "Вільного театру"
3 травня 14.00
Хрещатик
Атмосфера середньовічного карнавалу-маскараду наповнить головну вулицю Києва. У параді візьмуть участь Вільний театр, барабанщики, Київський театр вогню.

Презентація мультмедіа-диску „34”, показ найкращих відеоробіт
5 травня 18.30
кіноклуб НаУКМА, Набережно-Хрещатицька 27
“34” – білоруський андеграундний неполічний CD-проект, який сполучає відео, аудіо, флеш-графіку, фото і тексти. Мультимедіа-журнал є альтернативою швидкісному інтернету, до якого не мають доступ більшість білорусів. Проект презентують його редактори.

Показ фільму «Білоруський вальс» та виставка художника Алеся Пушкіна «Руки білорусів» спільно із "Семінарами творчої молоді"
8 травня 14.00
Межигірська 21
Білоруський художник Алесь Пушкін здобув славу скандального політичного перформера. Йому вдається дотепно жартувати з існуючого в Білорусі політичного режиму, за що неодноразово потрапляв до в'язниці. Художник презентує фільм про себе та виставку власних творів.

Фотовиставка «Білоруська витримка, 30'»
8 -17 травня
галерея "РА" вул Б.Хмельницького, 32
Молоді фотохудожники закарбовують на знімках білоруську сучасність у всіх її проявах. Унікальна можливість "підглянути" за нашими сусідами через об'єктиви їхніх фотокамер.

Концерт гурту «Джамбібум» (етно - ф'южн)
11 травня 19.00
клуб «Чеширський кіт», вул. Скляренка, 9
Вхід 40 грн
Гурт «Джамбібум» вже добре відомий українським слухачам. Якісне звучання, цікаві тексти та потужна енергія молодих білоруських музикантів як завжди створять дивовижну атмосферу та подарують справжню насолоду всім поціновувачам етномузики.

Камерний виступ гурту «Джамбібум» в Чайному клубі, акустика
12 травня 19.30
бульвар Дружби Народів 7, к.60
Вхід 70 грн
В затишному залі Чайного клубу Джамбібум вперше виконуватиме акустичну програму. На гостей чекає багато гарної музики, смачного чаю та справжня домашня атмосфера.
Показ документального фільму "Королівство дохлих мишей", В.Дашук, 2009
13 травня 18.30
кіноклуб НаУКМА, Набережно-Хрещатицька 27
Прем`єрний показ документального фільму відомого білоуського режисера Віктара Дашука.

Літературний вечір У.Арлова та О.Ірванця
14 травня 18.30
Книгарня "Є", вул Лисенка, 3
Уладзімір Арлов - відомий білоруський письменник, історик та просто цікава людина - вперше в Києві. Він виступить в парі зі своїм перекладачем на українську - відомим українським письменником Сашком Ірванцем. Літературний вечір буде також зустріччю давніх друзів.

Командний поетичний слем Україна-Білорусь: матч-реванш
(дата й місце проведення будуть вказані на сайті belarus.org.ua)
Поетичне змагання між національними збірними України і Білорусі набуває принципового характеру. Після прикрої минулорічної поразки від білоруської команди, українська збірна налаштована рішуче... У великій літературній битві честь прапору захищатимуть найкращі поети своїх країн

Круглий стіл «Цензура у ЗМІ, книговиданні: Білорусь-Україна», спільно із фестивалем "Київські лаври"
18 травня 15.00
Володимирська, 57, середня зала
Чи може боротьба з тероризмом, порнографією, аморальністю стати прикриттям для узаконеної цензури? Про це говоритимуть білоруські та українські редактори, журналісти, видавці і письменники; до дискусії запрошені члени Національної експертної комісії з питань етики й моралі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua