МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Португальський військовий корабель полонив піратів

05/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Найробі (Рейтерс) - португальський військовий корабель Corte-Real захопив, роззброїв і затримав 19 піратів, озброєних великою кількістю вибухових речовин після того, як вони спробували напасти на танкер, що належав Норвегії в Аденській затоці.

Танкер М. В. Kition, що транспортував сиру нафту, звернувся по радіо за допомогою в п'ятницю в другій половині дня після того, як моторний човен, повний піратів, з автоматами і реактивними гранатами спробував його захопити, повідомив капітан-лейтенант Олександер Фернандіш з борту військового корабля НАТО Corte-Real. "Вони були приблизно в 20 морських милях на південь від нас, і ми були в найближчим військовим кораблем, і ми відразу ж послали туди нашого вертольота", сказав Фернандес.

Пілоти вертольота Марко Коїмбра і Педро Гомес-Брас помітили моторний човен і почали стежити за піратами, які спостерігши вертоліт, втекли на піратське судно-матку. Португальський ескорт-фрегат почав полювання на судно з 19 озброєними до зубів піратами. Після швидкого переслідування судно було перехоплено, і ввечері, вісім морських піхотинців взяли його на абордаж.

Спецназівці виявили чотири 200г палички з хімічних фугасів P4A, чотири АК-47 і один реактивний гранатомет та дев'ять гранат до нього, заявив Фернандес. "Це був майже кілограм вибухових речовин, сказав він. "При правильному використанні ним можна зробити достатній отвір у корпусі судна щоб утопити його.

"Це вперше ми помітили брізантні вибухові речовини на борту піратського судна, як правило, досі вони вдовольнялися АК-47 і РПГ", сказав Фернандес, додавши, що він не вважає, що вибухові речовини є сигналом ескалації насильства. "Вони думали, що вибухові речовини їм аж так потрібні, але насправді РПГ є кращою, бо більш наступальною зброєю".

За повідомленням Фернандеша, пірати не стріляли ні в норвезьке судно під багамським прапором, ні в вертоліт, ні в морських піхотинців. "Вони здалися одразу, сказав він.

Після консультацій з португальською владою в Лісабоні, Corte-Real, який минулого тижня був відкликаний з інших обов'язків виключно для боротьби з піратством в районі Перської затоки, випустив піратів на волю, заявив Фернандес. Кожен військовий корабель НАТО по боротьбі з піратством, який бере участь в місії Operation Allied Protector повинен дотримуватися своїх національних законів у стосовно захоплених піратів.

reuters.com

Відповіді

 • 2009.05.03 | Хвізик

  чомусь я ся не дивую,що в піратів вся зброя совєцького виробницт

 • 2009.05.03 | miner

  гуманізЬм на марші

  поматросив і бросив полонив і відпустив

  Колись був хороший морський звичай. Спійманих піратів — вішали. А тепер не просто відпускають, а ще й консультують щодо зброї.
  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > "Це вперше ми помітили брізантні вибухові речовини на борту піратського судна, як правило, досі вони вдовольнялися АК-47 і РПГ", сказав Фернандес, додавши, що він не вважає, що вибухові речовини є сигналом ескалації насильства. "Вони думали, що вибухові речовини їм аж так потрібні, але насправді РПГ є кращою, бо більш наступальною зброєю".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua