МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Екологи проти байкерів: 2 раунд

05/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Друга атака байкерів на Жуків острів.

Не так давно вщух конфлікт щодо проведенян на території заказника «Острів Жуків» байкерського фестивалю "Український оппозит-2008", проведення якого київським природоохолронцям вдалось зупинити, як з’явилась інформація про проведення наступного аналогічного заходу.
З повідомлення на інтернет-сайті http://motoua.net/2009, 9-10 травня 2009 року на території острова Жуків планується проведення заходу «Motorua: відкритття сезону – 2009» (піратська вечірка). Відкриття мотосезону передбачене на 500 учасників. Програма передбачає заїзд всіх учасників на територію острова на мотоциклетному транспорті, різноманітні розваги (серед яких заявлено і т.з. «пьяні розваги» та «еротичні конкурси»), страйкбол, рок-концерт, святковий салют, продаж та розпиття спиртних напоїв, спорудження наметового табору, розпалювання багать. Згідно з оголошенням, з організаторами можна зв’язатись за телефоном у Києві (044) 331-55-77.

Захід грубо не узгоджується з вимогами природоохоронного законодавства і Положенням «Про ландшафтний заказник місцевого значення «Острів Жуків». Зокрема грубо порушуються вимоги Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Бернської конвенції «Про охорону диких видів флори та фауни та середовища існування у Європі» та національного законодавства про охорону навколишнього природного середовища України. Забруднення території, пошкодження рослинного та грунтового покриву, потужний шумовий фактор, розлякування тварин у сезон розмноження - все це має бути неухильно зупинене, а сам захід перенесено в інше місце.

Громадські природоохоронні організації звернулись до Державної екологічної інспекції, Прокуратури м.Києва та МВС з проханням зупинити проведення фестивалю на о.Жуків.

Члени Національного екологінчого центру України переконані, що захід є черговим кроком до визнання території заказника «Острів Жуків» таким, що втратив природну цінність і його подальшої забудови. Аналогічна практика паплюження цінних природних ділянок для їх подальшої забудови вже відпрацьована в Києві. Так, спаплюжено і знищено Феофанію, все більше і більше тиску зазнає острів Труханів. На черзі – заказник «Острів Жуків».

Відповіді

 • 2009.05.04 | натураліст ярослав

  Re: Екологи проти байкерів: 2 раунд

  здається, нарешті знайдеться робота "Беркуту". Це має бути цікавіше, ніж боротьба з бабусями чи похоронною процесією, та й закону відповідає.
  Два питання щодо ситуації: чи є погодження КМДА на байкер-вечір? Хто підписав?
  Чи почали турагенства замовляти гелікоптери, щоб показати гламурним туристам спільні розваги беркутів і байкерів в майже натуральних умовах?
  І серйозно: знову пахне криміналом, оскільки зараз час нересту і тиші в лісі (птахи на гніздах). І знову зрозуміло, що міська влада потребує нагальних змін.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua