МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Історична справедливість на Сіверщині(\)

05/05/2009 | saha

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області за позовом ВО "Свобода" зупинив чинність рішення райради "Про використання символіки часів Великої Вітчизняної війни в день державного свята – День перемоги".

15 квітня 2009 року Прилуцька районна рада Чернігівської області ухвалила рішення про використання червоних більшовицьких прапорів під час святкування Дня перемоги.

23 квітня, Чернігівська обласна організація ВО "Свобода" звернулася до прокурора Чернігівської області з вимогою дати правову оцінку діям Прилуцької районної ради, яка ухвалила рішення, згідно якого цьогоріч під час святкування Дня Перемоги у Прилуках та Прилуцькому районі на будівлях офіційних установ будуть вивішені червоні прапори – символи комуністичної ідеології та неіснуючої держави – Радянського Союзу. За це рішення проголосували депутати фракції БЮТ у повному складі, Нашої України, Партії Регіонів, СПУ та КПУ.

Рішення Прилуцької районної ради є порушенням ст. 20 Конституції України, - зазначив під час прес-конференції голова Чернігівської обласної організації ВО "Свобода" Андрій Міщенко, – згідно з якою державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України.

Це політика подвійних стандартів, що сповідує Блок Юлії Тимошенко і "НУНС" коли на заході України засуджують злочини комунізму, виступають за визнання ОУН-УПА, вступ України в НАТО – наголосив Андрій Міщенко, – а на сході БЮТ та "Наша Україна" яких є більшість у райраді приймають провокативне рішення. Саме тому ВО "Свобода" однозначно виступає за люстрацію, адже ці депутати сиділи років 20 назад з партквитками КПУ в кишені, а сьогодні сидять у тій же залі, але під прапорами інших політичних партій. Хотілося б нагадати про 20 мільйонів українців, котрі загинули від російського комуно-соціалізму під червоним прапором це для прикладу за рік зникає з мапи Європи Австрія, Македонія та Бельгія разом узяті. Чернігівська обласна організація ВО "Свобода" наголошує: українці у Другій світовій війні боролися проти загарбників не за комуністичну ідеологію, а за рідну землю. До речі саме бажання диктаторів Сталіна та Гітлера розділити світ, призвело до другої світової війни. В обох диктатурах до речі офіційними символами були червоні прапори.

Поки прокуратура області проводить перевірку за заявою Чернігівської "Свободи", Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області прийняв до провадження адміністративний позов ВО "Свобода" та, враховуючи очевидність порушення вимог чинного законодавства, зупинив чинність рішення райради "Про використання символіки часів Великої Вітчизняної війни в день державного свята – День перемоги". Суд заборонив Прилуцькій районній раді та всім суб'єктам, перерахованим в рішеннях Прилуцької районної ради Чернігівської області від 15 квітня 2009 року, вчиняти будь-які дії, спрямовані на повне або часткове виконання зазначеного рішення до набрання законної сили рішення Прилуцького міськрайсуду по цій справі.

Сьогодні документи передали до державної виконавчої служби.

Також сьогодні ВО "Свобода" подає аналогічний позов на рішення Запорізької міської ради.

Відповіді

  • 2009.05.05 | saha

    Ну і хто буде розказувати що НУ проукраїнська сила?

    про БЮТ і ПР уже все давно відомо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua