МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Києві в книгарні "Є" Про колаборціонізм і не тільки

05/09/2009 | igorg
Книгарня „Є”
запрошує Вас на презентацію книги
Герхарда Гнаука
„Хмара та верба. Польські роки Марселя Райх-Раніцкого”,
яка відбудеться 11 травня.
Початок – о 18.00.

Герхард Гнаук народився у 1964 році в Варшаві. Вивчав історію, славістику та політологію у Майнці та Західному Берліні. З 1988 року працює журналістом, у 1995-98 роках працює у F.A.Z. (Frankfurter Allgemeine Zeitung) у відділі політики, з 1999 стає кореспондентом газети Die Welt у Варшаві, висвітлює події у Польщі та Україні.
Герхард Гнаук написав книгу про німецького літературного критика, публіциста Марселя Райх-Раніцкого „Wolke und Weide. Marcel Reich-Ranickis polnische Jahre” („Хмара та верба. Польські роки Марселя Райх-Раніцкого”).Передмову до польського видання написав відомий британський історик Норман Дейвіс.
Марселя Райх-Раніцкого називають „Папою від літератури”. Він вважається чи не найавторитетнішою людиною Німеччини (а дехто вважає, що і у Європі) з питань літератури. Створив телепрограму про нові книги „Літературний квартет”. Його автобіографія „Моє життя” (1999) продавалася в Німеччині тиражем більше мільйона примірників. Цього року за книгою зняли художній фільм.
П’ять бурхливих післявоєнних років Райх-Раніцкий будував комунізм – міністерство публічної безпеки (MBP) відіслало його з місією в „окупований” Берлін і в Лондон, де він офіційно був польським консулом, і крім того – резидентом польської розвідки. Коли влада його викинула зі служби, почав у Варшаві нову кар’єру – літературного критика. У 1958 році втік з сім’єю до Західної Німеччини.
Що означала робота Райх-Раніцкого в адміністрації гетто – колаборація чи стратегія виживання? Яка роль євреїв, які після Освенціму вирішили увійти в нову, комуністичну, владу? Чи правий Раніцкий, називаючи себе жертвою не тільки нацистського, але й комуністичного режимів? На ці питання намагатиметься відповісти Герхард Гнаук у книгарні «Є» 11 травня.
***
Адреса книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3 (ст. м. «Золоті Ворота»).

Відповіді

  • 2009.05.09 | Хвізик

    Re: В Києві в книгарні "Є" Про колаборціонізм і не тільки

    igorg пише:
    > Адреса книгарні «Є»:
    > вул. Лисенка, 3 (ст. м. «Золоті Ворота»).
    її там троха важко знайти, вона так, наче у дворі будинку. при тому входити треба не там, де вивіска Книгарня Є, а у двір поруч :))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.09 | observеr

      важливо не сплутати з пабом - не раз спостерігав,

      як люди входили не в той підвал і надовго там залишались :3)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.05.10 | Isoлято

        Та ще простіше: "з тилу" йоперного театру!

        Там така велика "Є" на вивісці, шо ні з чим не сплутаєш...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".