МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правозахисника – в «дурку»!

05/15/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Правозахисника – в «дурку»!

Як твердять експерти (група фахівців із Дніпропетровська з питань психіатрії), про що сповістила суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Валентина ВАЛУЄВА на судовому засіданні 14 травня цього року, правозахисник і журналіст Анатолій РУДЕНКО не може відповідати за свої вчинки, тобто є людиною психічно нездоровою.
Щоправда, самі експерти на суд не з’явилися, посилаючись при цьому на свою велику зайнятість. Однак група адвокатів Анатолія РУДЕНКА, як і раніше, наполягає на тому, аби ці експерти були присутніми на судовому засіданні й дали відповіді на всі запитання.
Вони сподіваються на те, що на 11-ту годину 26 травня медексперти все ж з’являться в суді, оскільки мова йде про долю людини. Крім того, син звинувачуваного в здирництві, Петро РУДЕНКО, попросив суд про те, аби свої висновки з експертизи здійснив незалежний лікар із Харкова. В кулуарах щодо цього називається прізвище відомого (і далеко не тільки в Україні) лікаря-психіатра і правозахисника-дисидента за часів Радянського Союзу Семена ГЛУЗМАНА.
Пікантність же ситуації в тому, що це була вже друга експертиза, і висновки попередньої суперечать висновкам нинішньої. При цьому ще важливо зазначити, що приблизно за два тижні виповниться два роки, як цей правозахисник перебуває за гратами: в слідчому ізоляторі. Але, за останніми відомостями, друга комісія медекспертів вважає, що Анатолій РУДЕНКО був психічно нездоровим ще з самого початку перебування. Нагадаю, що проти Анатолія РУДЕНКА два роки тому Криворізька міська прокуратура порушила кримінальну справу за статтею 189 ч.2 КК України (вимагання із загрозою для життя). Приводом же для таких дій прокуратури послужив лист названого правозахисника до тодішньої лідерки місцевої організації БЮТ Любові БАЛАБАТ.

Сергій ЗІНЧЕНКО,
редактор часопису «Промінь Просвіти», м. Кривий Ріг.
_____________________________________________________________________

Анатолій Руденко, в минулому офіцер КДБ, бізнесмен, створив у Кривому Розі організацію "Наша Правда" та часопис "Земля і Воля". До арешту встигли побачити світ декілька номерів часопису. Пан Анатолій дуже відверто розповідає розповідає про корупційні схеми в яких й сам був учасникам (як бізнесмен що змушений платити). Втім себе він не виправдовує. Як правозахисник захищав селян с.Красіно від Газпрому з Харкова (вони зруйнували людські городи).
Про причини своєї правозахисної діяльності пише так:
"Мені стукнуло 50 і я оглянувся на прожиту частину свого життя. Я побачив стільки несправедливості навколо мене. Я побачив, яка злочинна держава, в якій я живу. Я подумав, чого ж молодогвардійці не побоялися і виступили проти окупантів, а я слухаю нових ворогів мого народу і не борюся за свободу своїх дітей?! І я вирішив, що я повинен в Кривбасі повести за собою чесних людей. Якщо не я - то хто?!"
"Земля і Воля", №1 від 24 травня 2007 року.
Незадовго після цього його було заарештовано за заявою Любов Балабат.
Ця пані очолювала БЮТ, згодом її звідти звільнили (певно що за нєнадобностью), зараз вона пробує очолити Криворізьку просвіту. Хорошим кадрам робота завжди знайдеться. http://www2.maidan.org.ua/n/free/1241532610 та http://prosvita.at.ua/photo/11-0-128-3 http://prosvita.at.ua/news/2009-04-29-71 http://prosvita.at.ua/news/2009-02-03-29
Власне те в чому звинувачують Анатолія називають "стьоб". Якщо це має вагу для правосуддя то тим більшу вагу мають мати його статті в "ЗіВ" де він зізнається що давав хабарі й розповідає як його кришували.
Будучи в увязненні пан Анатолій й тут займається правозахисною діяльністю. Він надає успішну юридичну допомогу співкамерникам й декому серед них щастить вийти на волю. Йому пропонують визнати вину, отримати термін який уже відсидів й вийти на волю. Але він відмовляється.
Отож хіба це поведінка нормальної людини? Звісно шизофренік! Саме такий як Глузман, генерал Петро Григоренко й академік Сахаров. 100% безумець який не усвідомлює з чим взяв боротися і проти чого підняв голос. Но так прєдатєлям і нада!

Відповіді

 • 2009.05.19 | zаброда

  Re: Правозахисника – в «дурку»!

  А хіба Ґлузмана теж шизофреніком визнавали ?!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.19 | igorg

   Сахарова також не визнали, але річ не втім

   Проблема в способі думок. Здається саме в Дніпропетровську місцеві психіатри "діагностували й лічили" Плюща.
   А основна проблема в тому, що в Україні уже виник ПРЕЦЕДЕНТ застосування карної психіатрії до тих хто надто багато знає, говорить, рогбить й не бажає йти на компроміси.
  • 2009.05.19 | igorg

   Ось тут ті хто пройшов через це

   http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%B8%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%8F

   * Бродский, Иосиф Александрович
   * Плющ, Леонид Иванович
   * Григоренко, Пётр Григорьевич
   * Новодворская, Валерия Ильинична
   * Горбаневская, Наталья Евгеньевна
   * Игрунов, Вячеслав Владимирович
   * Буковский, Владимир Константинович
   * Есенин-Вольпин, Александр Сергеевич
   * Медведев, Жорес Александрович
   * Тарсис, Валерий Яковлевич
   * Старчик, Петр Петрович
   * Кузнецов, Виктор
   * Яхимович, Иван
   * Кукобака, Михаил
   * Потылицин, Сергей
   * Ковгар, Борис
   * Летов, Егор
   * Стефанович, Елена Викторовна
   * Иванов, Порфирий Корнеевич
   * Тарасов, Александр Николаевич

   Сьогоднішня проблема застосування набагато серйозніша тому, що використовується НІ БИ ТО не у звязку з певним способом мислення чи політичною позицією чи опором каральній системі. Тому є великий ризик що це буде поза увагою громадськості й міжнародних інстанцій. Бо особа Анатолія Руденка то не є особа Григоренка чи Плюща. Й звинувачення яке йому висунуте не політичне, а кримінальне. Й рівень його правозахисної роботи не політичний а скоріше економічний.
   Але зважте, що це є застосування психіатрії для розправи на регіональному рівні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua