МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обережно: РФ постачатиме до Білорусі недопрацьовані ракети

05/20/2009 | keymaster
Питання постачання російських ракетних комплексів С-400 "Тріумф" і "Іскандер" до Білорусі буде вирішено позитивно, заявив генеральний секретар Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) Микола Бордюжа журналістам на 5-ій Міжнародній виставці озброєння і військової техніки "Milex-2009", що відкрилася у вівторок в Мінську.

"Я позитивно оцінюю можливість постачання комплексів С-400 і "Іскандер" до Білорусі", - сказав Бордюжа. За його словами, "питання постачання ракетних комплексів С-400 і "Іскандер" будуть розглянуті і вирішені найближчим часом", повідомляє NEWSru.com.

В той же час генеральний директор російського ФДУП "Рособоронекспорт" Анатолій Ісайкін заявив у вівторок, що офіційного звернення білоруської сторони безпосередньо в "Рособоронекспорт" з питань постачання ЗРК С-400 поки не було. Для того, щоб дати імпульс цьому питанню, необхідна міжурядова угода, зазначив він. А технологічний цикл щодо постачань ЗРК С-400 до Білорусії може зайняти не місяці, а роки, наголосив Ісайкін.

В середині квітні цього року ЗМІ повідомляли з посиланням на джерела в апараті білоруського лідера, що президент Білорусі Олександр Лукашенко має намір найближчим часом домагатися від Москви передачі новітніх зразків військової техніки на вкрай вигідних для Мінська умовах.

За даними ЗМІ, в рамках створення єдиної регіональної системи ППО РФ і Білорусі Мінськ розраховує отримати ракетні комплекси "Іскандер", тактичні ЗРК Тор-м2 і системи ППО С-400, а також російські літаки. Нагадаємо, проект створення системи ППО РФ і Білорусь розроблений в Москві як відповідь на плани США по розгортанню ПРО і можливе розширення НАТО.

Раніше повідомлялось, що Лукашенко дивується появі в російських ЗМІ пропозицій припинити постачання зброї до Білорусі в зв'язку з її зближенням із Заходом.

"Коли були складні відносини із Заходом, в Росії всі були за Білорусь. Сьогодні в поважаних виданнях, які читають і російські керівники, заявляють: чи варто поставляти до Білорусі таку зброю як (ракетний комплекс) "Іскандер", якщо Лукашенко змінив вектор зовнішньої політики", - заявив Лукашенко в щорічному зверненні до народу і парламенту Білорусі.

"Ми ніколи не просили у росіян "Іскандери". Ми їх самі купимо. Але скажу прямо, ми їх самі зробимо, якщо треба, окрім ракет, а ракети купимо", - пообіцяв Лукашенко.

newsru.ua/world

Ми ж нагадаємо, що під час війни в Грузії Росія застосувала "Іскандери": зокрема, для обстрілу Ґорі, практика військового використання показала значний відсоток технологічного браку. Щоправда, менший, ніж у розрекламової російської "Булави", у якої з 11 пробних запусків вдався лише один. Залишається сподіватися, що білоруси, як і обіцяв Бацька, допрацюють російські комплексит та збільшать їх надійність.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua