МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Львівський УБОЗ таки затримав «Рембо». З другого разу

05/23/2009 | keymaster
В місті Рогатин Івано-Франківської області в результаті спецоперації працівників УБОЗ ГУМВС України у Львівській області із залученням бійців відділу швидкого реагування "Сокіл" було затримано особливо небезпечного злочинця, що знаходився в міждержавному розшуку, уродженця Донецької області, 1958 р.н., відомого у кримінальних колах на прізвисько "Рембо".

Під час затримання "Рембо" працівники підрозділу швидкого реагування "Сокіл" застосували вогнепальну зброю, у результаті чого він був поранений в плече.

Зловмисник був неодноразово засуджений, зокрема за розбій, навмисне вбивство, втечу з міст позбавлення волі, посягання на життя правоохоронця та здирництво. Останній раз його було засуджено до 15 років позбавлення волі, але з місць позбавлення волі він втік. В міждержавний розшук він був оголошений в травні 2008 року.

За попередніми висновками прокуратури Рогатинського району Івано-Франківської області зброя працівниками міліції була використана правомірно. Під час огляду у зловмисника вилучено гранату РГД-5 та фальшиві документи на інше прізвище. Затриманого направлено до Львівської області.

Слід зазначити, що наприкінці квітня цього року у Львівській області намагалися затримати "Рембо", але він вчинив непокору, взяв в заручники одного з працівників УБОЗ Львівської області, поранив працівника міліції і його змушені були відпустити, побоюючись за життя людей.

Прес-служба ГУБОЗ МВС України

Ось про попередню спробу затримання:

Операція львівського УБОЗу із затримання Костянтина Литвиненка, у кримінальних колах Львівщини відомого як “Рембо”, завершилася повним провалом. Злочинець захопив заручника та втік від правоохоронців.

Спроба затримання відбулася на початку травня у Соснівці, проте відомо про це стало тільки зараз.

Спочатку за квартирою, де переховувався Литвиненко, встановили технічне спостереження, а потім до операції підключили спецпідрозділ “Сокіл”.

Коли “Рембо” вийшов на вулицю з вдягнутим на голову мотоциклетним шоломом, до нього підскочив один зі спецназівців та вистрілив холостими набоями. Литвиненко вихопив пістолет і забіг назад у під’їзд п’ятиповерхівки.

Через балкон він перебрався до сусіда, колишнього ув’язненого, де зустрівся з двома працівниками технічного відділу, які і здійснювали за ним стеження із сусідського помешкання.

Литвиненко взяв одного з “технарів” у заручники і вийшов із ним на вулицю. “Сокіл” не відважився активно діяти, побоюючись за життя свого колеги. “Рембо” відійшов із заручником за рік будинку, принагідно вистріливши одному з бійців “Сокола” в стегно з травматичного пістолета на гумові кулі.

У втікача теж вистрілили і теж з пістолета на гуму, але він був одягнутий у бронежилет і тому не постраждав. Скориставшись загальною розгубленістю і вибухом світло-шумової гранати, переслідуваний копнув заручника і безслідно зник.

Як пише місцева газета “Ратуша”, в цій ситуації Литвиненко вчинив навіть благородно, “бо ті, хто знають подробиці його легендарної біографії, розуміють, що “Рембо” міг залишити за собою і гору трупів”.

Костя Литвиненко – відомий “діяч” кримінального життя Червонограда. Прізвисько “Рембо” отримав за те, що свого часу займався легкою атлетикою і єдиноборствами. Стріляв із двох рук, добре маскувався, хоча в жодних військах спецпризначення, попри чутки, ніколи не служив.

Займався чистим рекетом. Жодних злочинних “понятій” не дотримувався, мав серед криміналітету Червонограда, швидше, статус “прокаженого” - міг не прийти на “стрілку”, а ввечері постукати у двері до того, хто її “набив”, “і, завдаючи удару, поцікавитись: “Ти щось хотів?!” Його боялись, але не поважали. Весь Червоноград він тримав у кулаку, активно користуючись силовими методами і корупційними моментами.

У 1997 році обласний суд засудив “Рембо” на 15 років - Литвиненку інкримінували, окрім рекету, пограбування та вбивство. Коли Литвиненко відсидів 11 років, його перевели на поселення в село Боровиця на Волині. В лютому 2008 року Литвиненко з цього поселення несподівано втік.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua