МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТівський мер домігся закриття газети за критику

05/24/2009 | Иван Перов
В последнем номере газеты "Фортеця" редакция разместила письмо одного из жителей города, в котором он высказал критическое мнение о перспективах развития туристической сферы в городе. И указал, что, в частности, фестиваль "Технопарк" при предыдущем мэре Мазурчаке, как и другие подобные мероприятия, проходили более креативно и творчески. Это стало поводом написать 22 мая письмо городского головы соучредителям газета "Фортеця" - крупному промышленному предприятию "Подольский цемент" (им принадлежит 60%, 40% - у коллектива) с "рекомендацией" уволить главного редактора и прекратить выход газеты. Самое смешное, что на той же странице размещены материалы других каменчан, которые похвально отзываются о мэре Нестеруке. Однако, один единственный критический отзыв разгневал главу города до такой степени!

Впрочем, многие люди считают, что требование закрыть газету имеет другую причину: на протяжении 13 лет существования газета давала свлово ВСЕМ политическим партиям и движениям, которые высказывали здесь свою точку зрения. После тернопольского опыта БЮТ просто зачищает информационное пространство. А ведь в 2002 году "Фортеця" была единственной в области, которая размещала предвыборные материалы о Тимошенко!

Ирония судьбы? Главный редактор газеты Ольга Жмудовская по телефону подтвердила, что такой разговор действительно был, и правление "Подольского цемента"приняло решение передать свою часть в собственности газеты местному совету, редактора уволить, а выпуск газеты прекратить.

Иван Перов

Відповіді

 • 2009.05.24 | Odesa

  Re: БЮТівський мер домігся закриття газети за критику

  Иван Перов пише:
  >правление "Подольского цемента"приняло решение передать свою часть в собственности газеты местному совету, редактора уволить, а выпуск газеты прекратить.

  Що за ліберальність - "уволіть"!? Расстрєлять, как бєшеную сабаку!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.05.25 | Мартинюк

  А яке місто і який регіон?

  Так зромів що десь на Поділлі, але де ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.25 | Мартинюк

   Перепрошую - це Камянець-Подільський, область Хмельницька

   Великий "привіт" тамтешньому полумяному бютівцю Леву Бірюку ( якщо він ще у БЮТі)
 • 2009.05.25 | Sean

  одначе

  чи нема копії того листа за 22-ге число?

  Cпитайте письмово у засновників, що стало причиною таких рухів.

  Якщо буде бажання скористатися новинною стрічкою "Майдану" - дуже прошу.

  Мер БЮТівський? ТЮлю носом у це..у цю справу.

  p.s. Поставив у біжучий рядок на першій
 • 2009.05.25 | Фортеця

  Re: БЮТівський мер домігся закриття газети за критику

  Хренова газета, вона сама себе знищила, а приписали все меру.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.25 | OlalaZhm

   Re: БЮТівський мер домігся закриття газети за критику

   Шо Ви кажете? Це як - сама? Дозволила, сволоч така, висловити іншу думку якійсь звичайній людині?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.25 | drstrabon

    Re: БЮТівський мер домігся закриття газети за критику

    Так шо ж там насправді сталось? бо народ в недоумєнії,в т.ч. на камподнеті ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.26 | oze

     Re: БЮТівський мер домігся закриття газети за критику

     розповідали, що на прес-конференції в понеділок мер ставив в приклад інші міські газети, які також отримали цей лист, але прийшли до нього і показали його, розповіди, хто його приніс, і не надрукували, коли мер попросив цього не робити. А ця газета - не прийшла. Неслухняна. А значить - ворог.
     Якщо чесно, то аж якоїсь критики в тому листі - гулькін хвіст. Схоже, це справді привід для закриття, не більше
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.10 | Ольга Жмудовська

      Re: БЮТівський мер домігся закриття газети за критику

      Сьогодні до мене в редакцію зателефонувала Віра Шпильова, яка працює місцевим кореспондентом "Голосу України" в нашому регіоні, і гнівно почала питати у мене, чому на сайті "Майдан" досі бігає стрічка "Бютівський мер домігся...", якщо газета виходить, як виходила, а все історія була грубою інсінуацією, яку сфабрикувала наша газета і, зокрема, я, як головний редактор. Мало того, вона ще й звинуватила мене в тому, що я - Іван Перов.
      Я не Іван Перов, чесне слово. І навіть не знаю, хто саме носить таке ім`я або має такий псевдонім. А якби й знала, то не сказала б. Бо ця людина написала правду в той момент, коли я перебувала в шоковому стані і не знала, що мені робити. Прийти в себе і зосередитись мені допомогли дзвінки та мейли дуже багатьох людей і, особливо, журналістів з м.Хмельницького, Кам`янця-Подільського, а потім й інших міст України. А вони переважно дізналися про мою халепу з замітки того самого Івана Перова.
      Власне, "Бютівського мера" із стрічки й справді пора було прибрати, оскільки конфлікт вичерпав себе. Усі ми люди, і я більше схильна вважати, що можливо мер би й не реагував так емоційно, якби хтось з його ж оточення не намагався аж занадто перед ним вислужитися і не провокував би його на демонстрацію аж занадто "твердої руки". Насправді мер вже за декілька днів зустрівся зі мною, і ми дійшли спільної думки, що свобода слова - це величезна цінність, а в опублікованому нами критичному листі хоч і були різкі судження, але фактично його репутація господаря, що дбає про про громаду, під сумнів поставлена не була, і у редакції не було підстав вимагати від автора критичного листа додаткових матеріалів чи, тим більш, відмовляти йому у публікації. Навпаки, ми вважаємо, що така відмова значно болючіше вдарила б і по репутації газети, і рикошетом - по репутації мера.
      На посаду міського голови він прийшов рік тому, після позачергових виборів. Ми в редакції схильні вірити, що цей прикрий інцидент був лише випадком, який допопоміг більш чітко визначити принципи і межі у стосунках влади і незалежної об"єктивної журналістики, до яких ми звикли за роки існування газети (газета виходить з 1996 року).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.10 | Тарас Токар

       Re: що відбувається зараз?

 • 2009.06.10 | Тарас Токар

  Re: "демократично"Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua