МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

на журналістів та власників "Українського тижня" здійснюють тиск

05/26/2009 | Bestt
http://www.pravda.com.ua/news/2009/5/26/95394.htm


Керівництво і працівники журналу "Український тиждень" заявляють про спробу адміністративного тиску на видання збоку державних органів.


Про це йдеться у листі керівників і журналістів видання на адресу президента Віктора Ющенка, прем’єра Юлії Тимошенко, спікера Володимира Литвина і голови комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради Ганни Герман.

Працівники "Українського тижня" заявляють, що впродовж останнього місяця щодо журналу ведеться "безпрецедентна кампанія тиску" і здійснюються "наполегливі спроби його дискредитації".


У листі також йдеться про те, що останнім часом керівництву видання почали надходити анонімні телефонні погрози та вимоги його закрити.

"Мали місце ніяк не анонімні, а цілком персоналізовані дзвінки керівникам проекту з секретаріату президента, а деяким журналістам – зі Служби безпеки із порадами "змістити акценти" в матеріалах журналу", - сказано у ньому.

Керівництво УТ припускає, що їхній "журнал свідомо послаблюється", щоб в якийсь момент "зробити власникам "пропозицію, від якої неможливо відмовитися" й задешево отримати напередодні передвиборчих жнив готовий інструмент впливу...".

"Доведеться повторити те, що вже було сказано для вужчої аудиторії: "Український тиждень" – чи не єдине видання, що не належить жодній політичній силі, не пов’язане жодними партійними, бізнесовими чи особистими зобов’язаннями, а отже є зразком бездоганно незалежної журналістики...", - йдеться у листі.

Документ підписали шеф-редактор "Українського тижня" Юрій Макаров, головний редактор Сергій Литвиненко, генеральний директор Микола Шейко, голова редакційної ради Роман Цуприк, журналісти та працівники журналу, всього 34 підписи.

Відповіді

 • 2009.05.26 | Адвокат ...

  На цю тему раджу почитать ще й осьо: (л)

  http://www.telekritika.ua/redpolitics/2009-05-26/45811
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.26 | Боббі

   Ну може хоча б один антиетатичний поп. журнал буде?

   Бо:
   > що державні органи, в тому числі й ті, що прямо покликані захищати свободу слова, у випадку «Українського тижня» розуміють своє призначення дещо спотворено. Ми вимагаємо негайно припинити адміністративний тиск на наше видання.
   чи не найкраще свідчення того, що щось забзділось в датському князівстві, і має бути виброшене на смітник. а в цьому випадку - нащо утримувати державні органи, які не те що не виконують своїх функцій, а навіть навпаки, працюють проти свого призначення?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.26 | Адвокат ...

    Подивимо сь...

    Бо поки що все скидає на яку сь колотнечу в середині УТ, що ї учасники є за слабкими, аби отримати остаточну перемогу. Або ж, то є ПіАр`кампанія УТ. Або певний тиск на тих, хто хвінанзує УТ. А мо`,-- й ще що сь.
 • 2009.05.26 | ziggy_freud

  не сподобалось порівняння партійців з щурами

  в одному з чисел його навіть винесли на обкладинку...

  Нєча на зєркало пєнять, колі рожа кріва (епіграф до "Мертвих Душ" Гоголя)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua