МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВР розгляне законопроект про порядок проведення мирних заходів

05/30/2009 | Майдан-ІНФОРМ
ВР розгляне законопроект про порядок проведення мирних заходів

• Київ • •

http://maidan.org.ua/static/news/2009/1243693523.html

КИЇВ – Протягом наступного пленарного тижня, з 2 по 5 червня, Верховна Рада України планує розглянути у сесійній залі низку законопроектів, які стосуються діяльності релігійних організацій та питань захисту суспільної моралі. Одним із найважливіших з них є законопроект про порядок організації і проведення мирних заходів. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

У середу, 3 червня, до порядку денного засідання Парламенту включено проект Закону про порядок організації і проведення мирних заходів № 2450, підготовленого Кабінетом Міністрів України.

Важливо відзначити, що стаття 1 законопроекту № 2450 визначає, що сфера дії цього закону “не поширюється на …релігійні обряди і церемонії у випадках, передбачених Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації»”. Такий підхід викликає занепокоєння у експертів та представників Церков, оскільки практика останніх п’ятнадцяти років показала, що чинний Закон про свободу совісті у цьому аспекті дискримінує релігійні організації, порівняно з фізичними особами та іншими організаціями, та не відповідає статті 39 Конституції України, яка гарантує кожному право на мирні зібрання.

Як зауважив з цього приводу виконавчий директор «Інституту релігійної свободи» Максим Васін: “У парламенті вже давно були спроби законодавчо врегулювати механізм реалізації права на мирні зібрання, у відсутності якого громадяни зараз керуються безпосередньо конституційними положеннями як нормами прямої дії. Однак для релігійних організацій не можна залишати нині діючий порядок, передбачений статтею 21 Закону про свободу совісті та релігійні організації, оскільки він фактично дискримінує віруючих порівняно з іншими громадянами”.

У п’ятницю, 5 червня, Верховна Рада планує розглянути проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту суспільної моралі) № 1340, внесеного народним депутатом Г.Москалем. Законопроект передбачає кримінальну відповідальність за окремі випадки порушення чинного законодавства щодо обігу продукції та організації видовищних заходів еротичного чи сексуального характеру.

Протягом іншого пленарного тижня у Парламенті, 16 – 19 червня, планується до розгляду у другому читанні законопроект № 1171 про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо обмеження споживання і продажу слабоалкогольних напоїв (автори – народні депутати М.Томенко, Н.Королевська, Є.Суслов). На переконання авторів ініціативи, “наслідком прийняття проекту має стати зниження рівня масового споживання населенням України, зокрема молоддю, слабоалкогольних напоїв, що сприятиме підвищенню рівня морального, духовного та фізичного здоров’я суспільства”.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ
http://www.irs.in.ua

Відповіді

 • 2009.05.30 | Мартинюк

  Тимошенко готує підстави для розгону мінтингів і демонстрацій?

  Схоже вона таки серйозно намірена на конституційний перворот.
  Не дарма вона ще минулого року вносила дуже цікаві зміни до закону про військовий стан.
  Кажуть що це закон також чекає свого часу ще з минулого року.
  Ті хто вже почитав проект кажуть що то антидемократична лажа .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.31 | Sean

   Схоже. Текст законопроекту - тут (л)

   http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=32431


   Рекомендую звернути увагу на детальний висновок Головного експертного управління, котре рекомендує цей закон повернути талановитому розробникові
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.31 | Sean

    а тут - мій маленький давній текст про цей проект (л)


    http://maidanua.org/static/mai/1211287451.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.31 | Мартинюк

     Виглядає що Тимошенко активізовує старі плани

     державно-конституційного первороту.
     До речі минулого року вона пропхала якісь дивні зміни до закону про військовий стан.
     І міністерством оборони вона не просто так "зацікавилася".
     Боюся що це все є приготуванням "політичного приданого" до "антиконстиційного весілля" хз Тимошенко з Януковичем.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.05.31 | Адвокат ...

      Невже політичний секс ТЮлі з Хамом Ви вважаєте

      анти-контитуційним актом, ане політичним, чи, прости Господи, статевим?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua