МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Життя – за Жуків острів

06/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ

Президенту України Віктору Ющенку
Голові Верховної Ради України
Володимиру Литвину
Генеральному прокурору України
Олександру Медведьку
Міністру внутрішніх справ України
Юрію Луценку
Міністру охорони навколишнього
природного середовища
Георгію Філіпчуку

Життя – за Жуків острів

Відкрите звернення Оргкомітету Громадянської Асамблеї України

Ми, члени Оргкомітету Громадянської Асамблеї України, з болем і тривогою сприйняли звістку про жорстоке вбивство активіста-еколога Олексія Гончарова та звіряче побиття його дружини, що сталося серед білого дня на подвір’ї його власного будинку.

Впродовж останніх років Олексій Гончаров неодноразово звертався до правоохоронних органів з вимогами припинити на теренах природного ландшафтного заказника «Острів Жуків» ведення кримінального бізнесу з гідронамиву та видобутку піску. Ми переконані, що саме бажання помсти, підігріте усвідомленням повної безкарності, спонукало організаторів цього кримінального бізнесу переступити через людське життя. Не вперше захисники довкілля в Україні стикаються з насильством з боку тіньових ділків, що отримують надприбутки з хижацької експлуатації природних ресурсів. Але вперше ціною за активну громадянську позицію стало життя. Життя за Жуків острів. Життя за пісок!

Ми вважаємо, що вбивство людини через її активну громадянську позицію не є випадковим. Це вбивство – закономірний результат багаторічного ігнорування владою всіх рівнів ролі й значення громадянського суспільства для країни, небажання і недопущення суспільного діалогу щодо значущих для країни і людей питань, приниження ролі громадянина в управлінні своєю державою.

Ми вважаємо, що непрозорість інформації про видачу дозволів на видобуток природних ресурсів створює комфортне середовище для злочинців. А багаторічна бездіяльність правоохоронних органів в царині збереження природних ресурсів уможливлює будь-які дії злочинців проти порушників їхнього бандитського комфорту, навіть фізичну розправу, навіть вбивство! Ми переконані, що розслідування вбивства Олексія Гончарова і побиття його дружини має для українського суспільства визначальний характер. Результати розслідування, реагування на системні причини, що призвели до цього злочину, мають наочно продемонструвати, чи залишається у кожного з нас шанс бути громадянином власної країни, жити і діяти на благо суспільства без загрози для життя свого і своїх близьких.

Ми звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Мінприроди з наступними вимогами:

 1. Знайти та покарати замовників вбивства та вбивць Олексія Гончарова.
 2. З`ясувати причини вбивства Олексія Гончарова та вжити належних заходів з недопущення подібних трагедій у майбутньому, зокрема:
  • оприлюднити відомості про всі компанії, які отримали ліцензії на видобуток піску, гравію, каміння, тощо, а також географію дії цих дозволів;
  • провести розслідування всіх фактів незаконного видобутку піску та гідронамивів на території заказника «Острів Жуків», інших природоохоронних територіях України та інформувати громадськість про хід та результати цього розслідування.
 3. Терміново розробити та ухвалити спеціальні заходи щодо підсилення оперативного контролю за природокористуванням на природоохоронних територіях, включаючи створення воєнізованих мобільних підрозділів з розширеними повноваженнями.

 

Оргкомітет Громадянської Асамблеї України бере на себе зобов'язання відслідковувати дії  відповідних правоохоронних структур та систематично оприлюднювати їх результати для найширшої громадськості України.

Оргкомітет Громадянської Асамблеї України

Відповіді

 • 2009.06.02 | ГРАД

  Можу передбачити відповідь МВС на звернення

  Ознак злочину не виявлено. Боже, яке страшне САМОГУБСТВО!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.02 | Адвокат ...

   Тіпа таво... Дванадцять пострілів собі у скроню,

   і усі не сумісні з життям...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.02 | Мартинюк

    Луценку зараз не до таких дрібниць

    він ловить маніяків та агресивних мігрантів. У всякому разі таке випливає із новин.
    Піарівське трублення про дуже доречно зловленого у Київській області ( на перший день відновлення Луценка в посаді) "маніяка" чомусь змушують згадати про вибивання признаннь і списування всіх злочинів на першого хто попався під руку.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua