МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

От стріляйте мене але я не розумію

06/03/2009 | DADDY
З одного боку: "Нафтогаз" не має коштів для поточної оплати за поставки російського газу і змушена вести переговори з російськими державними банками Внєшекономбанком ("ВЕБ") и "ВТБ" про кредит на 1,5 млрд. доларів.
З іншого боку: Mіжнародні резерви НБУ в травні 2009 р. збільшилися на 3 млрд 297,14 млн дол. – до 27 млрд 791,87 млн дол.
Якось незрозуміло: чому потрібно йти до москалів з простягнутою рукою і просити кредит на покриття штучно створеної «дірки» в платоспроможності НАКу, якщо маємо за травень в двічі більші надходження до «міжнародних ресурсів» НБУ. У нас що НАК і НБУ існують в різних державах?
Насправді все зрозуміло: Україну штучно заганяють все глибше в боргову яму перед москалями аби потім просто здати за борги у чергову вонючу кацапську імперію.
Але як нахабно і цинічно це робиться! –КАПЕЦ!

Відповіді

  • 2009.06.03 | Shadow

    Re: От стріляйте мене але я не розумію

    Все вопросы к специалистам: Стельмаху и Ющенко
  • 2009.06.03 | Відкрита Полтава

    Re: відповідь Ви самі і дали. На жаль, вона правильна

  • 2009.06.03 | Мартинюк

    В Зімбабаве також не розумли як це так може бути

    В банку бабло є, а нормальному зімбабвійцю як випити, то вистачає лише на місцеву зімбабвійську бузу - на віскі вже нема.
    Тому знайшли на той банк управу, заставили його фінасувати наприклад футбольну команду , меліорацію болота з гіпопотамами і ще масу інших потрібних і корисних речей. В результаті нещодавно Зімбабве взагалі відмовилося від національної валюти. Використовують доллар і південноафриканських ранд. Бо там в ПАР народ ще не дійшов до того рівня аби ставити такі питання. Деталі про Зімбабве дуже добре описала Уляна.

    А якщо без приколів то пояснюю - валютний фонд, це як вода у водосховищі - її накопичують і керовано попускають , регулючи подачу води нижче по течії. Фонд призначений гасити коливання власної валюти - він то збільшується, то зменшується . В цьому ніякої катастрофи немає, хоча в нас про це істерично кричать чи то фонд збільшується, чи то фонд зменшується. Це маятник, який стабілізує обмінний курс і фінасову ситему взагалі. Тому гаслоа Юлі Тимошенко про те що в "маятника надто велика болванка, давйте здомо її в металолом і проп"ємо" є не продуктивною. Хоча близькою і "зрозумілою" простим українцям.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.04 | Andrij

      Чому нe можна позичити в НБУ замість Внєшекономбанка?

      Хоча, питання трeба ставити руба про тe, ЧОМУ Нафтогаз має борги. Дe гроші поділись?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.04 | Koala

        Дійсно, населенню продаємо вдвічи дешевше

        ще й рівень оплати десь так 70-80%.
        І де ж гроші поділися?
      • 2009.06.04 | 123

        не думаю що НБУ має право позичати комерсантам гроші

  • 2009.06.04 | Свинья на радуге

    Нет ли в этих цифрах политической манипуляции?

    DADDY пише:
    > З іншого боку: Mіжнародні резерви НБУ в травні 2009 р. збільшилися на 3 млрд 297,14 млн дол. – до 27 млрд 791,87 млн дол.
    Тут могут быть нюансы.
    Далеко не все золотовалютные резервы НБУ - это зелёный кэш с портретами экс-президентов. Есть ещё евро, а есть ещё и ценные бумаги. Стоимость которых хрен знает каким макаром исчисляется. Есть беспардонная ложь, а есть статистика. Чуть приподнялись фондовые рынки - о, стоимость ценных бумаг повысилась. А их ликвидность - отдельный вопрос.
    Май это месяц минимальной потребности экономики в валюте. Поэтому нахомячить кое-каких излишков можно было. Но 3 ярда - ну не знаю. Не в нынешнем состоянии. Похоже, сюда ещё и транш МВФ приплюсовали. Но в следующие месяцы потребность в валюте будет только расти, а новых источников её не предвидится.
    DADDY пише:
    > Якось незрозуміло: чому потрібно йти до москалів з простягнутою рукою і просити кредит на покриття штучно створеної «дірки» в платоспроможності НАКу, якщо маємо за травень в двічі більші надходження до «міжнародних ресурсів» НБУ. У нас що НАК і НБУ існують в різних державах?
    Попробуйте найти в открытых, заслуживающих доверия источниках структуру золотовалютных запасов НБУ. Сколько всё-таки в них зелёных хрустящих (или не хрустящих) долларов. Сколько чего за последние полгода было потрачено или накоплено.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.04 | DADDY

      Може маніпуляції і є, але

      маючи навіть просто 27 млрд (навіть без маніпулятивного збільшення в травні, хоча я далекий від думки, що "дід" Стельмах підіграє ЮВ, подаючи гарну статистику), чому не виділити ДЕРЖАВНОМУ підприємству Нафтогаз необхідні 1,5 млрд? А змушувати його йти чомусь саме до москалів по гроші?!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.04 | Свинья на радуге

        "Просто" не бывает.

        DADDY пише:
        > маючи навіть просто 27 млрд
        Возвращаемся к вопросу о структуре золотовалютных запасов. Попробуйте поискать в открытых, заслуживающих доверия источниках подтверждение того, что все эти 27 ярдов - это готовые к употреблению доллары. Или хотя бы евро. Не для меня, для себя.
        >
        > (навіть без маніпулятивного збільшення в травні, хоча я далекий від думки, що "дід" Стельмах підіграє ЮВ, подаючи гарну статистику),
        Дело ж не в ЮВТ. Если некоторая часть наших "резервов" - это не живые деньги, а неликвидные или замороженные деривативы, то крайний тут именно что Стельмах.
        >
        > чому не виділити ДЕРЖАВНОМУ підприємству Нафтогаз необхідні 1,5 млрд? А змушувати його йти чомусь саме до москалів по гроші?!!
        Тоталитарная российская экономика достаточно прочно сидит в кэше (акции-херакции это ж как-то не по-пацански, понимаете), поэтому может давать в долг.
  • 2009.06.04 | yes

    Чому НБУ не може бути платіжним інститутом?Тільки дуже винятково

    НБУ на придбану валюту, золото та інші цінності ДРУКУЄ гривню. Система залишається надійною, якщо монетарна частина не перевищує авуари більш, ніж на 30%.

    5 мільярдів авуарів видати на бік - створює загрозу для гривні, бо це напевно вже буде за 40% перевищення.

    Треба ще врахувати, що у період падіння гривні, відбувався процес зменшення її у економіці, а це могло загрожувати повною зупинкою економіки. Тому НБУ (і у цілому світі) вдавалися до рефінансування банків, тобто повернення національної валюти (гривні) в економіку без поповнення авуарів.

    Яке зараз співідношення між авуарами і паперовими грошима в Україні - це не розголошується, але думаю не таке вже і оптимістичне.

    Щоб Україна могла розплачуватися за борги через НБУ, а не уряд, то потрібно мати потужний власний видобуток золота, платини та дорогоцінного каменю. Але тут конкретні палки вставляють, як і у аипадку видобутку власного газу та нафти, і урану і т.д.





    DADDY пише:
    > З одного боку: "Нафтогаз" не має коштів для поточної оплати за поставки російського газу і змушена вести переговори з російськими державними банками Внєшекономбанком ("ВЕБ") и "ВТБ" про кредит на 1,5 млрд. доларів.
    > З іншого боку: Mіжнародні резерви НБУ в травні 2009 р. збільшилися на 3 млрд 297,14 млн дол. – до 27 млрд 791,87 млн дол.
  • 2009.06.04 | saha

    Можна тільки це повинно робитися наступним чином

    Уряд выпускаэ ОВГЗ десь на 4 млд грн.
    пыд цы ОВГЗ НБУ друкуэ 4 млд грн
    грошы в Уряд ОВГЗ в НБУ
    дальше Уряд даэ гроші Ощадбанку чи Укрексымбанку як капітал вносить.
    Ті надають позику Нафтогазу.
    Нафтогаз купує за ці грн долари і розраховується.
    Потым продаэ газ і повертає в банк.
  • 2009.06.04 | DADDY

    я не розумію не технічні деталі, а принцип

    Ясно, що НБУ не може кредитуати комерційні підприємства.
    Ясно, що структура золото-валютних резервів не дозволяє ось так просто витягти з шафи 1,5 млрд у.о
    І решта технічних, ліцензійних та інституціональних деталей та подробиць ясна і відома давно.
    Не ясним є принципове питання: чому уряд однією рукою заштовхує Нафтогаз у боргову яму, іншу руку, в положенні "подайте за ради Бога", простягує саме до ворога - Московії, а ПіАр-ним органом розповідає про зростання валюти в державних засіках? НБУ-державний орган?-державний. Нафтога?-державний.Борг за газ чий?-державний. Так, плять, сплатіть зовнішній борг і не просить як жебрак милостиню у того, хто хоче вас пограбувати і повернути у рабство.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".