МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Парламент запровадив паспорта для тварин. І прописку. І негайно.

06/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Відповідно до ухваленого сьогодні закону “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин”, кожна особа, яка розводить тварин, має зареєструвати всіх своїх тварин. Закон набуває чинності з дня опублікування. Реалізацію продуктів від тварин без ID заборонено.

Як передає кореспондент УНІАН, за даний закон проголосувало 249 із 435 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Цей закон визначає організаційні та правові засади ідентифікації та реєстрації тварин з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів’я тварин щодо статі, віку, породи та місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні.

Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Дія закону не поширюється на фізичних осіб, що займаються розведенням тварин та утриманням для власного споживання продуктів харчування тваринного походження.

При цьому забороняється реалізація і закупівля продуктів тваринного походження, отриманих від тварин, що не були ідентифіковані і зареєстровані відповідно до цього закону.

Об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози. Законом визначено порядок ідентифікації та реєстрації тварин

Законом визначені повноваження Кабінету міністрів у сфері ідентифікації та реєстрації тварин.

Закон передбачає, що державний нагляд і контроль за дотриманням вимог щодо ідентифікації тварин здійснюють у межах своїх повноважень: орган державного управління, що здійснює функції адміністрації ветеринарної медицини України; Міністерство внутрішніх справ України; спеціально уповноважений центральний орган державної виконавчої влади у сфері охорони здоров’я; центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики та їх органи на місцях.

Порушення законодавства у сфері ідентифікації та реєстрації тварин тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідальність несуть особи, винні у:

невиконанні розпоряджень уповноважених органів та осіб про усунення фактів порушення у сфері ідентифікації та реєстрації тварин;

створенні перешкод уповноваженій особі у здійсненні контролю і нагляду за дотриманням вимог щодо ідентифікації та реєстрації тварин.

Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім статті 10 "Державна підтримка робіт з ідентифікації та реєстрації тварин", яка набирає чинності з 1 вересня 2009 року.

- за матеріалами УНІАН

Відповіді

 • 2009.06.04 | 123

  Що вони ухвалюватимуть як матимуть коаліцію 300+

  І не буде Президента з правом вето.

  Мало не здасться нікому, боюся...
 • 2009.06.04 | Громадянин

  Це щоб потім оподаткувати. І кожну курку - на десяток яєць.

 • 2009.06.04 | Боббі

  Тепер їстемо імпортоване м'ясо з-під прилавків?

  бо, слід розуміти, мороки з вирощуванням тварин побільшає як і з продажею м'яса, і як завжди, це "впорядкування" призведе то появи та процвітання тіньової економіки...

  дивно, що не було згадано "фінансову кризу"
 • 2009.06.04 | Skapirus

  Та щоб вони перевішалися

  В розгар т.зв. пташиного грипу на базарах в Кіровоградській області (до речі, там це грип не був зафіксований) місцеві базарні вертухаї вимагали наявності довідок про здоров"я тварин від всіх, хто торгував яйцями (навіть десяток-другий) чи продавав молодняк птиці. Довідку за 30 грн. виписували ветлікарні без жодного огляду птиці чи тварин. Те, що курка відразу перестає нестися, якщо в неї щось негаразд зі здоров"ям - мало кого цікавило. З тих пір поголів"я птиці суттєво скоротилося, а народ з села дуже часто купує м"ясо та яйця в промислових виробників.

  Тепер я думаю можна буде чекати рейдів по селянським дворам з метою збору інформації, хто і що тримає, після чого зобов"яжуть платити за купи нікому непотрібного паперу без жодної реальної допомоги з боку ветеринарів.
 • 2009.06.04 | igorg

  Чужа влада вчергове взялася за село, ось де ще лишилися ті хто

  залишається поза контролем! Ось де джерело для наповнення бюджету! Ось де ті хто заважає збільшити продаж м'яса та молока в супермаркетах!!!
  Тепер бабусі й дідусі що тримають хай і сталінських корів мають поділитися з бідними чиновниками, що вже схудли від проклятої кризи. Ви лишень уявіть чого буде коштувати отой паспорт на козу чи на вівцю. А штрафів скільки зберуть!
  Наступним кроком треба буде окільцювати птицю й лічильники на зад кожній пристроїти аби успішно керувалося!
  І бачте як їх ті нахабні українські селяни дістали! Яка одностайність!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.04 | 123

   соціалізм -ето контроль і учьот, як відомо

   і головне нмд - що ніяких перехідних періодів, усе запровадити негайно. з завтрашнього дня автоматично мають з*явитися ай-ді у всіх кіз.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.04 | Боббі

    Аж надто схоже на антиутопію нашої співвітчизниці(л)

    складається враження, що політикани всього світу вирішили втілити в життя найгірші антиутопії 20 століття.

    Коротке посилання: http://links.i.ua/go/-1703624714
  • 2009.06.04 | W.Scherbyna

   Re: Чужа влада вчергове взялася за село...

   Справді, ЧУЖА ВЛАДА!.. Раніше повідомлялося, що реєстрація чи паспортизація однієї свині виноситиме господарству 60 грн. Це більш, ніж 10% вартості відлученого поросяти, придатного для початку відгодівлі. І повно "мінінгіту"...
   Це їм потрібно, щоб створювати дедалі більш нестерпні умови для легальної роботи в Україні і при тому ще й предендувати на гроші, які, чи справа, чи зліва будуть пропонуватися перевіряючим з тих служб (і не однієї ж...), в компетенції яких є вся ця беліберда. А чи реально перевірити, від паспортизованої корови чи кози пропонується молоко чи сир, наприклад?..
   Єдиний напівзахід - вето Президента на цей закон.
   Але це ЧУЖУ ВЛАДУ не змінить...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.04 | 123

    "перевірити, від паспортизованої корови чи кози молоко"

    У Вас неправильна постановка питання. Якщо хтось не може довести що його молоко від корови з пропискою - то апріорі це молоко вважається бомжацьким, з усіма наслідками. :)

    W.Scherbyna пише:
    > Справді, ЧУЖА ВЛАДА!.. Раніше повідомлялося, що реєстрація чи паспортизація однієї свині виноситиме господарству 60 грн. Це більш, ніж 10% вартості відлученого поросяти, придатного для початку відгодівлі. І повно "мінінгіту"...
    > Це їм потрібно, щоб створювати дедалі більш нестерпні умови для легальної роботи в Україні і при тому ще й предендувати на гроші, які, чи справа, чи зліва будуть пропонуватися перевіряючим з тих служб (і не однієї ж...), в компетенції яких є вся ця беліберда. А чи реально перевірити, від паспортизованої корови чи кози пропонується молоко чи сир, наприклад?..
    > Єдиний напівзахід - вето Президента на цей закон.
    > Але це ЧУЖУ ВЛАДУ не змінить...
 • 2009.06.04 | Селянин

  Re: Спасибі Маленкову - ми знову про корову

  Згідно дарвіністській науці, люди - теж тварини. Їх уже встигли ідентифікувати. Тепер прийшла пора більш детально розібратись із скотським населенням - ослами, баранами, козлами - особливо з тими, які заважають жити і плідно працювати.
 • 2009.06.04 | Горицвіт

  криза обмілила потоки корупційних грошей, тому створюють нові

  Мабуть, "зовсім по правилах" отримати ті ID буде неможливо, тому будуть спрощені шляхи за хабарі, як завжди.

  Якась копійка піде і в бюджет.

  Заодно створюються робочі місця для армії контролерів.

  ---
  Всередині цього ж тренду (хоч і не так яскраво) - і заборона грального бізнесу, і комендантська година для підлітків (десь було в новинах про такий проект).
 • 2009.06.04 | 123

  а як вам - дані "щодо породи"? на безпородних-

  окрему пеню можна запровадити.
 • 2009.06.04 | igorg

  Немає значення що вони приймають, ніхто не

  сумнівається в чиїх інтересах це робиться бо добре знають що це за компашка.
  Ось візьмемо скажімо енергозбереження. Уряд ніби зробив якісь кроки. Тобто прийняв певні постанови. І що? Не виділивши ні копійки на енергозбереження уже направив у ВНЗ комісії по перевірці із завданням оштрафувати на 50-100 тис.грн. Ну як вам такі дії? Як таке наповнення бюджету по кругу. Тобто тіпа фінансуємо і відразу забираємо.
 • 2009.06.04 | Max

  Все цілком логічно.

  Невже хтось із панства гадає, що тварини повинні мати більше свободи, як люди? :sarcastic:

  От і урівняно нас із бидлом. Офіційно. :hot:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua