МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Подарунок до Всесвітнього день довкілля: Суд захистив Гранітно-

06/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ
ПРЕС – РЕЛІЗ
5 червня 2009 року
Контактна особа:м. Миколаїв, Антоніна Галкіна, тел. 46-60-51

Саме напередодні Всесвітнього дня довкілля, що відзначається 5 червня, 3.06.2009 року Колегія суддів Вищого Адміністративного суду України прийняла рішення на користь Антоніни Галкіної та Олександра Малицького, які позивалися до Миколаївської обласної ради та НАЕК «Енергоатом» в особі ВП Южно-Українська АЕС.

Предмет суперечки – 27,72 га території регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», які рішенням №.10 обласної ради від 6 липня 2006 року вилучено під хвостову частину Олександрівського водосховища на річці Південний Буг, що є частиною Южноукраїнського енергокомплексу.

Довгий шлях до цього рішення суду розпочався с того, що представники природоохоронної громадськості намагалися переконати депутатів обласної ради не приймати це рішення. Головними аргументами проти нього були – невідповідність законодавству України, порушення міжнародних зобов’язань нашої держави, нанесення непоправної шкоди цієї унікальної місцевості, негативний вплив на якість питної води в пониззі Південного Бугу, загрози підтоплень у майбутньому.

Однак, не зважаючи на наведені аргументи депутати все ж підтримали пропозицію атомного відомства.

24 липня 2006 року, не тільки захищаючи гарантоване Конституцією України право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, але й виконуючи обов’язок – всемірно охороняти землю, повітряний простір, водні та інші природні ресурси як першооснови свого життя і життя суспільства, Галкіна та Малицький звернулися до суду щодо відміни рішення обласної ради. Їх інтереси представляла еколог-юрист МБО «Екологія-право-людина» Ольга Мелень, яка є лауреатом 2006 року найбільшої в світі Екологічної Премії Голдмана.

22 січня 2007 року суд першої інстанції підтвердив, що спірне рішення порушує право жителів на участь в розробці та здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального і комплексного використання природних ресурсів /в цьому випадку – через своїх представників – депутатів Миколаївської обласної Ради/, а також на здійснення загального використання природних ресурсів. Також суд визнав, що оскаржуване рішення не є ані законним, ані обґрунтованим, ані розсудливим та скасував рішення Миколаївської обласної Ради № 10 від 6 червня 2005 року «Про вилучення земельних ділянок».

Миколаївська обласна рада та НАЕК «Енергоатом» не погодилися з рішенням суду про скасування рішення обласної ради та подали апеляційні скарги.

Нажаль, Одеський апеляційний адміністративний суд не вивчивши сумлінно та всебічно матеріали справи, скасував рішення суду першої інстанції.

І ось, після касаційного звернення Галкіної та Малицького, 3 червня 2009 року Вищий Адміністративний суд України скасував рішення Одеського суду та направив справу на новий розгляд.

Відповіді

  • 2009.06.07 | натураліст ярослав

    Re: Подарунок до Всесвітнього день довкілля: Суд захистив Гранітно-

    Супер, вітаємо!
    Тепер треба посилити тиск щодо спуску води до 8 м. Чи є свіжі матеріали щодо підтоплення в Доманівському районі? Чи була реакція щодо затоплених памяток культури?

    ярослав


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua