МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правоцентристи зберігли домінування в Європарламенті

06/08/2009 | Майдан-ІНФОРМ
БРЮССЕЛЬ, 8 червня. /Дмитро Шкурко - УКРІНФОРМ/. Загальноєвропейські вибори, які відбулися у період з 4 по 7 червня поточного року, побили історичний рекорд низької явки виборців. Свої голоси на виборах до Європарламенту віддали лише дещо більше 43 відсотків європейців.

Певне пожвавлення на виборчих дільницях і навіть черги можна було спостерігати у Бельгії, де за неучасть у голосуванні передбачено адміністративну відповідальність - штраф від 400 євро і аж до ув'язнення для особливо злісних порушників електорального законодавства. У цій країні, як і в Люксембурзі, де діють подібні закони, явка виборців наблизилася до 90 відсотків. Разом з тим, найменший інтерес вибори викликали в Іспанії - тут на дільниці прийшли дещо більше 24% виборців.

Вибори загалом продемонстрували певне зниження уваги європейців до діяльності євроінституцій. Цей феномен є досить тривожним показником для євроінституцій у цілому, і ще має стати об'єктом дослідження європейських аналітичних центрів.

Незважаючи на низьку явку виборців, вибори до Європарламенту відбулися.

У результаті домінування в Європарламенті зберігла за собою Європейська народна партія/Партія європейських демократів - ця політична сила отримала 267 з 736 місць в Європарламенті. На другому місці - Партія європейських соціалістів - 159 голосів, за нею - Європейські ліберали з результатом у 81 депутатське місце.

У цілому Європарламент, як і прогнозувалося, зберіг правоцентристське домінування. Наскільки ефективним воно виявиться, продемонструє майбутнє затвердження нового складу Єврокомісії. Жодна з "найчисельніших" політичних груп в Європарламенті не може самотужки забезпечити проводження бажаних рішень. Усі лідери вимушені будуть шукати підтримки та ситуативних коаліцій з меншими за чисельністю, але важливими політичними групами - Партією зелених (51 голос), Об'єднаними лівими (35 голосів), Союзом за Європу націй (33 голоси), а також з іншими, дрібнішими, фракціями та незалежними депутатами, на частку яких припадає близько 90 місць у новому складі Європарламенту.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=813814

sean

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua