МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зупинити антипрофспілковий законопроект Хари!!!!(/)

06/11/2009 | lawer88
Група Фірташа-Бойка сьогодні захоплює фонди соціального страхування

Поки глядачі слухняно спостерігали за “сантабарбарою” Юлії Тимошенко та Віктора Януковича, країна опинилася у справжній біді. Сьогодні, 11 червня, у Верховній Раді України має відбутися голосування щодо прийняття у другому читанні та вцілому законопроекту “Про соціальний діалог в Україні”.

І чим страшний законопроект з такою красивою назвою? – спитаєте ви. Але справа в тому, що в разі прийняття Парламентом даного законопроекту під фактичним контролем бізнес-групи екс-міністра Юрія Бойка та мільярдера Дмитра Фірташа опиняться три фонди: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. А сумарний бюджет цих фондів у 2009 році становитиме близько 20 млрд. грн. з урахуванням постійно зростаючих видатків на допомогу із безробіття.

Схема дерибану проста, як і усе геніальне. Законопроект “Про соціальний діалог в Україні”, авторами якого стали народні депутати з фракції Партії Регіонів Василь Хара, Олександр Стоян та Ярослав Сухий, спрямований, передусім “на регулювання взаємних відносин держави, об’єднань роботодавців та професійних спілок”. Але профспілки та об’єднання роботодавців поділяються проектом на “репрезентативні” і “нерепрезентативні”. Тобто на ті, що матимуть повноваження для участі у “соціальному діалозі” та “співуправлінні”, і ті, що відповідних прав не матимуть. А “критерії репрезентативності”, прописані у законопроекті за пропозицією Михайла Папієва, народного депутата та екс-міністра праці в обох урядах Януковича, дозволяють очолюваній нардепом-“регіоналом” Харою Федерації профспілок України (ФПУ) проголосити “нерепрезентативними” близько стоні всеукраїнських профспілок та їхніх об’єднань, які не входять до її складу. Крім того, делегувати своїх представників до правлінь і наглядових рад фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування віднині зможуть не окремі всеукраїнські профспілки, а тільки “репрезентативні об’єднання профспілок”, вимогам до яких відповідає... лише сама ФПУ.

Таким чином прийняття законопроекту дозволить ФПУ стати монополістом на “захист прав трудящих”, Партія Регіонів в образі ФПУ отримає суттєву електоральну базу на будь-які вибори, а особисто Василь Хара, близький до Юрія Бойка та Михайла Папієва, зможе фактично одноосібно контролювати усіх 15 членів правлінь фондів від “профспілкової сторони”. Крім того, відповідно до підписаного у квітні цього року між Федерацією роботодавців України (ФРУ) та Конфедерацією роботодавців України (КРУ) меморандуму, очолювана паном Бойком Федерація роботодавців має в “стороні роботодавців” у правліннях фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування 8 голосів з 15. Таким чином, після консолідації паном Харою “профспілкових політичних активів” разом вони контролюватимуть 23 з 45 голосів у правлінні кожного з фондів, що дозволить призначити їхніми виконавчими директорами делегованих “групою Фірташа” фінансових управлінців.

Ситуацію коментує Олексій Кляшторний, керівник Центру соціальних досліджень Конфедерації Вільних профспілок – другого за значенням після ФПУ профспілкового об’єднання, що виступає традиційним конкурентом Федерації:

“Василь Хара не настільки простий, щоб завтра ж прибрати з правлінь фондів представників “неФПУшних” профспілок. Спочатку він займеться “внутрішньою ротацією”, в рамках якої замінить тих профспілкових представників, висунутих галузевими профспілками у складі очолюваної ним Федерації, яких не розглядає як стовідсотково відданих особисто собі. А члени правлінь та наглядових рад від “альтернативних профспілок”, над якими висітиме дамоклів меч виведення зі складу цих органів в зв’язку із їхньою “нерепрезентативністю”, в усіх принципових питаннях самі голосуватимуть так, як їм скаже Хара.”

Як виявилося, у своїх намаганнях зупинити “законопроект Хари” представники КВПУ вдалися до підтримки своїх іноземних партнерів з Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) та Міжнародної організації праці. Маргарита Тух, залучений МКП міжнародний консультант з питань трудового права, стверджує:

“В теперішній версії законопроект “Про соціальний діалог” дійсно не відповідає стандартам МОП. Він позбавляє багато профспілок їхніх місць у три- та двосторонніх органах соціального діалогу не тому, що ці профспілки є справді нерепрезентативними, а тому, що репрезентативність визначається з використанням суб’єктивних, нечітких та не повністю адекватних критеріїв.”

Проте один з народних депутатів, що побажав залишитись для читачів невідомим, днями розповів, що “бізнесова частина” фракцій ПР та БЮТ впевнені у позитивному голосуванні за законопроект “Про соціальний діалог”, зважаючи на підписані ними у квітні взаємні зобов’язання в рамках меморандуму між організаціями роботодавців. Нардепи впевнені, що провал ідеї політичної “широкої коаліції” між їхніми силами не вплине на консолідоване результативне голосування по даному законопроекту, що уособлює їхні спільні бізнес-інтереси, де бізнесмени із БЮТ виступають молодшими партнерами групи Бойка-Фірташа.

Країна дійсно потроху перетворюється у мурашник, а громадяни – у безправних істот із усе меншими можливостями щось обирати. Хай живе "сантабарбара"!

Текст законопроекту можна завантажити тут - http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=31507

Сергій Денисенко

http://h.ua/story/205668/#photo

Відповіді

 • 2009.06.11 | Sean

  а скажіть-но принагідно, як Ваша ласка, лівий товаришу

  lawer88 пише:
  > Група Фірташа-Бойка сьогодні захоплює фонди соціального страхування

  А що це за група, хто туди входить крім Фірташа-Бойка, де у них явки, які їхні паролі? Бо шось подібне я чув переважно від адептів секти ім.ТЮ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.11 | lawer88

   Re: грець їм всім...

   мені начхати на усі буржуазні угруповання буржуазної Верховної Ради...
   що група Фірташа-Бойко, що група Коломойського-Кіпермана, що група Губського-Фельдмана.. усіх до бісу!!!!!!!

   але ж мені не пох на те, що змова ключових бізнес-гравців веде до прийняття антипрофспілкового законодавства, яке саме в такому варіанті унеможливлює будь-які спроби опору великому капіталу з боку профспілок...

   тому якщо Волинець готовий розпочати боротьбу, я готовий його підтримати навіть за умов його БЮТівської ангажованості....
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.11 | Боббі

    Увага! ВЕЛИКИЙ КАПІТАЛ!

    Скажіть, а що це таке: великий капітал? І чим він відрізняється від капіталу не великого?

    І чи не краще б було ліквідувати ті дурацькі фонди взагалі, разом з примусовими стягненнями на їх користь?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.11 | lawer88

     Re: Увага! ВЕЛИКИЙ КАПІТАЛ!

     Краще б було Фонди соціального страхування демократично віддати всім(!!!) великими і невеликим профспілкам, а не цикліть їх в руках монополістів від псевдо-профспілок ФПУ та уряду
    • 2009.06.11 | shu

     +1. Золоті слова. Навіщо ці фонди окрім як проф-ам та олігархам?

 • 2009.06.11 | Микола Гудкович

  Мало знаків оклику. Чотири — це курям на сміх. От якби десяток…


  За Вашою формою подачі матеріалу — не ображайтесь — губиться смисл. Принаймні я так не сприймаю, не знаю щодо інших.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.11 | lawer88

   Re: Мало знаків оклику. Чотири — це курям на сміх. От якби десяток…

   якщо вам, шановний Гудковичу, знаки оклику заважають осягнути смисл тексту, то я умиваю руки...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.11 | Микола Гудкович

    Ходіть з немитими. Знаки оклику — це вершина айсберга

    Доречі, якщо профспілки виродяться в те, в що вони перетворилися в США, то я б навіть спробував обійтися без них. Та й у нас вони мало чого позитивного роблять. І взагалі, здається, не в Харі тут справа.
 • 2009.06.11 | Д. А.

  Все це нагадує бійку свиней біля корита

  І більш нічого. НМД, звісно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua