МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Полтаві розпочалася Полтавська битва між гілками влади

06/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Проблемам підготовки до відзначення 300-ліття Полтавської битви була присвячена сьогоднішня прес-конференція міського голови Андрія Матковського. Передусім він офіційно заявив: як власник заповідника «Поле Полтавської битви» міська рада сьогодні не готова прийняти у подарунок скульптуру Карла ХІІ від автора, шведського скульптора Бернарда Енглунда, хоча і вдячна за пропозицію. Тут немає ніякої політики. По-перше, її хоче передати не держава Швеція, а приватна особа та ще й як гуманітарну допомогу. По-друге, до цього часу не представлено ніяких необхідних документів для розгляду цього питання, зокрема, які б прояснили – наскільки цінна скульптура короля для музею в художньому плані, чи відповідає концепції розвитку заповідника? Для цього потрібні висновки науково-методичної і мистецької рад. До того ж для перевезення через кордон України художніх цінностей передбачена відповідна процедура. Наприклад, коли представники міської влади в квітні поточного року приймали у Великій Британії в дар художньому музею картини з приватної колекції Любові Атаманюк, то після надання британською стороною необхідних документів їх супроводжував представник Державної служби по переміщенню цінностей через кордон України.. Поки що ж мер порадив керівництву облдержадміністрації, яка стала промотором гуманітарної акції, відповідно розпоряджатися скульптурою. А саме передати її інтернатним закладам для дітей чи людей похилого віку. Якщо ж відповідні папери будуть у міської влади на руках, тоді можна й повернутися до розгляду цього питання спілкуючись безпосередньо з власником скульптури.

Від згаданого факту Андрій Матковський перейшов до загальної ситуації навколо підготовки до ювілею Полтавської битви. Він назвав спроби віце-прем’єра Івана Васюника та голови ОДА Валерія Асадчева завадити проведенню запланованих міською радою заходів з нагоди 300-річчя Полтавської битви такими, що не відповідають вимогам законодавства. ОДА та Державний оргкомітет роблять все можливе, щоб не відбулися деякі проекти, заплановані на 27 червня. Наприклад, більше року проводилися переговори з українською громадською організацією «Геральдична палата» (керівник Олекса Руденко), яка має величезний досвід в організації військово – патріотичних фестивалів, щодо проведення за участю «Геральдичної палати» та деяких міжнародних громадських організацій заходу на полі Полтавської битви. Але на Олексу Руденка чинився тиск задля відмови, тому що захід мовляв не відповідає планам державного оргкомітету.

Не відповідає дійсності й звинувачення, ніби мерія не подала на розгляд державного Оргкомітету та облдержадміністрації план своїх заходів.

Міський голова ще раз наголосив: всі заплановані заходи відбудуться. Вони затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради 17 червня. Андрій Матковський запросив для участі в їх організації і громадські організації.

Звинувачення у політичному підґрунті міських заходів Андрій Матковський відкидає. Жодного образливого кроку щодо представників будь-яких країн допущено не буде. Більш того, якщо попередні ювілеї уславлювали зброю, то теперішній – мир і згоду між народами. Через триста років Полтава стане містом примиренням, цьому присвячений головний пам’ятний знак, який відкриють 27 червня, саме тому буде підписано угоді про партнерство між російським Краснодаром та шведським Крістіанстадтом.

Йдеться також про піднесення туристичного авторитету Полтави, створення сприятливих умов для розвитку туризму внаслідок чого гості лишатимуть свої гроші у міській скарбниці.

Як відомо, на передостанній сесії міської ради прийнято звернення до всіх політичних партій з вимогою утриматися від проведення акцій, які суперечать затвердженій концепції відзначення ювілею. Але, говорить мер, нас не всі почули. Так, голова Полтавського обласного відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта», народний депутат Микола Кульчинський листовно заявив про бажання провести акції, присвячені 300-літтю воєнно-політичного виступу гетьмана Івана Мазепи та укладенню українсько-шведського союзу. Це, зокрема, громадська панахида за полеглими козаками та жалобна хресна хода. Міський голова нагадав: історики заперечують факт участі козацтва безпосередньо у Полтавській битві. Про це свідчать і листи керівника адміністрації Президента. А українсько-шведський договір підписували 1708 року на Чернігівщині. Наміри «Просвіти» мерія розцінює як провокацію, вияв неповаги до полтавців, туристів і навіть до самої історії.

Майже в той самий час і тим же маршрутом хочуть пройти і представники Православного братства Олександра Невського. Але ці, навпаки, хочуть гучно святкувати ювілей перемоги. Всім, хто буде звертатися з подібними листами, щодо проведення заходів, які розпалюватимуть протистояння, мерія відповідатиме «ні». Непогоджені акції опротестовуватимуть у судах. Правоохоронці належним чином зустрічатимуть радикально налаштовані неофіційні делегації. Порядок у Полтаві, а отже безпека її мешканців та гостей – гарантовані.

А от політиків офіційно не запрошували, щоб уникнути небажаних ексцесів. Це стосується й очільників ОДА.

Відповідаючи на численні запитання журналістів міський голова підкреслив, що очікуються тисячі гостей і організатори думають про їхнє розміщення, а самим заходам оцінку мають дати перш за все самі полтавці.

За матеріалом http://www.rada-poltava.gov.ua/news/2009/6/18/17174344/

Відповіді

  • 2009.06.19 | Борис

    Re: Ющенко, Васюник і Асадчев - по одну сторону

    КомсоБЮТ - по іншу. А регіонали, які не входять до ще існуючої коаліції, взагалі не беруть участі у розборках. Вони тихенько спостерігають.
  • 2009.06.19 | Тарас Токар

    Re: Фактично, між собою з'ясовують відносини представники

    Ющенка і Тимошенко. Цікаво було б почути офіційні точки зору щодо відзначення 300-річчя Полтавської битви самих Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua