МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Подарунок-бюст короля Карла XII встановлять в Краєзнавчому музеї

06/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Облдержадміністрація вирішила встановити подарунок шведів - погруддя шведському королеві Карлу XII в Полтавському обласному Краєзнавчому музеї 26 червня. Про це Новинам Полтавщини повідомив заступник голови ОДА Андрій Баранов. За його словами, шведська делегація дуже здивувалася відмові мерії Полтави прийняти в подарунок пам'ятник. «Шведи навіть не повірили спочатку – перепитували мене, як це мерія відмовила» - відзначив Баранов. За його словами, облдержадміністрація зараз завершує всі процедури щодо спрощеної схеми розмитнення вантажу.

Днями пам'ятник-бюст доставили до України авіарейсом "Стокгольм-Київ". «26 червня поїздом дружби, який спеціально для шведської делегації організувала туристична фірма, бюст урочисто прибуде до Полтави» - відзначив Баранов. За його словами, цього дня урочисто передадуть погруддя музею.

Раніше мерія Полтави відмовилася прийняти в подарунок пам'ятник королеві Карлу XII шведського скульптора Бернарда Енгмунда від шведської громадської організації Асоціації друзів шведського військового музею Стокгольма з нагоди 300-річчя Полтавської битви. Мерія починаючи з березня не була впевнена, чи являє скульптура історичну і художню цінність, чи відповідає концепції розвитку Державного історико-художнього заповідника "Поле Полтавської битви", тому не оформила відповідних документів на погруддя.

За матеріалом ІА "Новини Полтавщини".

Відповіді

 • 2009.06.22 | АБВГ

  Якби він був лисий і з кепкою в руці то художня цінність була б

  незаперечною.
  Естети в цивільному.
  Ще років 10 їм відпущено воду мутити, дітям і внукам жити не давати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.22 | 2

   А он и был лысым. Под париком волосы быстро терялись.

   томущо антисанитария.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.22 | АБВГ

    Сила шведської армії базувалась на тому ж, на чому й сила козакі

    Кожний шведський солдат отримував свій наділ землі і міг воювати спокійно, знаючи, що сім"я з голоду не помре. Тобто воював за своє.
    Шведський солдат був освідченим і тому міг діяти самостійно.
    Навпаки, Запорізьке козацтво в час Полтавської битви під піввіковим впливом Російської імперії в значній мірі втратило ці чесноти.
    Цікаво, що той же шлях, що й українська старшина, пройшла і частина шведської еліти під тим же тлетворним впливом зі Сходу. В часи наполеонівських війн значна частина офіцерського корпусу російської армії, що вторглась в Фінляндію, була шведського походження.
    Війни за Фінляндію супроводжувались все тими ж жахами, що й за Україну. Горіло все і стікало кров"ю.
    Ну і ще додам. В середині 19-го століття в Петербурзі серйозно проробляли питання виселити всіх фінів вглиб Росії.
    Що й провів вже Сталін в 1930-ті на окупованій частині Фінляндії, а також Карелії і Інгерманландії.
    І для гурманів. Червоною гвардією фінів в 1918 командував царський полковник Свєшніков. Значна частина російських окупаційних військ воювала на боці червоних фінів за Імперію під червоними прапорами.
 • 2009.06.22 | Тарас Токар

  Біографія Івана Мазепи - рекомендую почитати (л)

  http://www.mazepa.name/biograph/mazepa1.html - крім тої, що є на цій сторінці, уважно подивіться розділи, що розташовані у правій колонці.
 • 2009.06.22 | Тарас Токар

  бюст ЮВТ БЮТ встановив би без проблем

  Замінивши пам'ятники Леніну. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua