МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко знову передумала - криза є і триватиме півтора року(/)

06/24/2009 | Мартинюк
Ю.Тимошенко: Україні залишилося боротися з кризою не менше півтора років


Україні залишилося боротися з кризою не менше півтора років. Про це прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила сьогодні на засіданні уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

На минулому засіданні Кабінету міністрів 17 червня ц.р. Ю.Тимошенко заявила, що показник промислового виробництва в травні говорить про те, що криза в Україні "як мінімум зупинена".

"Звичайно, якщо брати показники за січень-травень відносно до того ж періоду минулого року, то ми відзначаємо істотне падіння. Проте, в травні відносно до квітня цього року вже є невелике зростання – 1,3%, хоча в деяких галузях ще є стагнація", - сказала прем'єр.

Ю.Тимошенко підкреслила, що в травні в порівнянні з квітнем ц.р. зростання виробництва в видобувній промисловості склало 2,3%, в харчовій промисловості – 5,7%, у виробництві готових метизів – 7,2%. За словами прем'єра, єдиною галуззю, в якій в травні було зафіксовано зростання в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, є сільське господарство – на 2,3%.

Відзначимо, 2 червня ц.р. керівник представництва Світового банку (СБ) в Україні Мартін Райзер відзначив стабілізацію економічної ситуації в Україні. Україна проходить процес значних структурних змін, відзначив М.Райзер. Деякі підприємства металургійної і хімічної галузі в Україні в результаті подорожчання енергоносіїв не зможуть конкурувати на світовому ринку, відзначив керівник представництва СБ в Україні.

За його словами, для економічної стабільності в Україні важлива фіскальна обережність. Він підкреслив, що необхідно інвестувати в інфраструктуру, зокрема, морально "застарілу", порадивши Мінекономіки модернізувати законодавство, щоб підтримати структурні зміни в економіці і забезпечити, "щоб фірми, які не вижили, могли вийти з ринку, а їх активи можуть бути перерозподілені".

В той же час 30 травня ц.р. голова місії Міжнародного валютного фонду в Україні, заступник директора Європейського департаменту МВФ Джейла Пазарбазіолу і М.Райзер заявляли, що в Україні зберігається ризик переростання складної ситуації в окремих банках в системну банківську кризу.

За словами Дж.Пазарбазіолу і М.Райзера, системна банківська криза може початися у разі падіння довіри до банків до тієї межі, коли вкладники починають вважати, що жоден банк не є достатньо безпечним, і замість переходу в інші банки взагалі покидають банківську систему.

Нагадаємо, 21 травня ц.р. Ю.Тимошенко заявляла, що Україна вступила в стадію "м'якої стабілізації економічної кризи". "Падіння в головних галузях економіки зупинилося, банківська система отримала назад частину коштів, які вийшли на початку кризи. Я переконана, що далі почнеться підйом і стабілізація ситуації", - сказала Ю.Тимошенко.
24.06.2009
http://www.rbc.ua/ukr/top/2009/06/24/558181.shtml

Відповіді

  • 2009.06.24 | Микола Гудкович

    Вона вже давно передумала


    Десь півроку тому вона казала, що їй тепер треба бути антикризовим прем'єром протягом двох років.
  • 2009.06.24 | ГРАД

    Юлія Володимірівна постійно марять

    Це у неї після незаконих екперементів на мозку, що провели кляті інопланетяни... .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua