МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Велике інтерв'ю Балоги (л)

06/26/2009 | omela
http://www.unian.net/ukr/news/news-323133.html

Два уривки:

ПРО ЯЦЕНЮКА:

Вважається, що з вашої ініціативи свого часу звільнили Яценюка з посади спікера парламенту. Для чого це було? Чи ці обставини сприятимуть подальшому діалогу з «новим обличчям»? І чи взагалі є ймовірність його перемоги на президентських виборах?

Для коректності уточню: за звільнення Яценюка виступила більша частина нинішнього складу Верховної Ради. Це промовистий факт! За це рішення голосували у тому числі й народні депутати з Єдиного центру. До цього призвела, скажемо так, багатовекторність позиції молодого політика. Він утратив відчуття командної гри, а в окремих епізодах своєї спікерської кар`єри виступав у формі іншого політичного клубу.

Арсеній Петрович, очевидно, хотів переграти всіх: Президента, прем`єра, свою фракцію, опозицію. І тому з якогось моменту перестав працювати на державу. Свого часу я відверто попереджав Яценюка, що зміна пріоритетів із державних на особисті неминуче позначиться на його політичній історії, що за це орденів не чіпляють і у фанфари не трублять. Як відомо, у підсумку так і сталося.

Зрозумійте мене правильно: справа ж не в Яценюкові, а в тій непослідовній лінії, яку він проводив як Голова Верховної Ради. У його президентських амбіціях бачу очевидні сильні й слабкі сторони. Але не буду виступати ні промоутером, ні тараном Яценюка.ПРО "НАШУ УКРАЇНУ":

Відродження НСНУ – справа рук самого НСНУ... Партія відновить свої кондиції, якщо тільки сама цього захоче. Зусиль тільки Безсмертного тут буде замало.

У мене особисто немає того критичного песимізму стосовно долі НСНУ, який висловлюють деякі політики й політологи.

Якщо в суботу НСНУ заявить про свій вихід з коаліції та переконає в цьому фракцію, тоді в Президента з’явиться можливість оголосити дострокові вибори. Чи скористається Ющенко нагодою, аби розпустити Раду?

Пізно, усі поїзди вже вдаль загуркотіли... Коаліції де-факто не існує давно, проте Президент ніяк не зреагував на цю неконституційну, неприродну ситуацію. І міністри від НУ–НС спокійно продовжують працювати в уряді, який не спирається на парламентську більшість.

До того ж хто мені скаже, яким чином можна переконати всю фракцію, більша половина депутатів якої не є членами НСНУ і давно вже не дивляться у бік Ющенка, вийти з коаліції? Це все сценарії, якими Президентові зручно тиснути на Раду й Кабмін (чи створювати видимість тиску), але в нинішній ситуації з практичної точки зору вони незастосовні.

Відповіді

 • 2009.06.26 | Odesa

  Половина депутатів не може бути більшою чи меншою,

  а більша половина депутатів цього донині не розуміє...
  І ця людина буде забороняти нам колупатися в носі?
  Балога - це Медведчук-лайт. На щастя, час таких діячів невпинно спливає.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.27 | omela

   приємно, що не знайшли до чого ще прискіпатися

   авжеж, слушність висловленого паном Балогою важко заперечити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.27 | Д. А.

    А навіщо, пробачте, прискіпатися до Балоги?

    Його потяг прогуркотів ще феєричніше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua