МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Полтавська битва дала Україні можливість здобути суверенітет

06/29/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Полтавська битва, 300-річчя якої відзначається цими днями, дала Україні можливість віднайти суверенітет і незалежність. Про це заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук заявила журналістам на полі Полтавської битви. "Вона (битва) дала нашій країні історичний шанс - знаходження суверенітету і самостійності", - сказала вона. Ставнійчук зазначила, що, на жаль, результатом битви стала поразка українського національно-визвольного руху, але водночас це була перемога українського духу в боротьбі за свою свободу. На її думку, історія вчить бути мудрішими, результатом чого вона назвала співпрацю України, Росії і Швеції для відновлення пам'ятників історії поля Полтавської битви.

"Ще чотири роки тому на цьому місці була порожнеча. Але 2006 року Ющенко видав відповідний указ, і на місці видатної битви розпочалися роботи для відбудови історичних об'єктів, які вдалося реконструювати спільними зусиллями", - зазначила Ставнійчук.

В свою чергу, щодо підготовки до 300- ліття баталії, голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев уточнив полтавським журналістам, що відповідний Указ Президента ініціювала саме ОДА. Завдяки намаганням обласної влади військову базу з поля ліквідували, а землю лишили в дежавній власності. Згодом сюди планують провести енергоживлення для проведення масштабних заходів і ярмарків. "Місто зробило лише редут на полі Полтавської битви" - відзначив Асадчев. Саме ОДА вклала гроші в благоустрій території, розчищення рослинності, в ремонт дорог на Яківці, вул. Зіньківської, тощо. "Ротонда (арка примирення) також повністю збудована за обласні гроші - близько 1,5 млн. грн" - сказав Асадчев.

"Якби ми зайняли позицію супротиву, як це робить міська влада, взагалі б нічого не відбулося..." - резюмував Валерій Асадчев.

Полтавська битва, яка вирішила результат Північної війни, відбулася 27 червня (10 липня за нашим стилем) 1709 року.

Джерело: ІА "Новини Полтавщини".

Відповіді

 • 2009.06.29 | Олена Весел

  Перепрошую, але триста років бачила Полтавську битву

  в день 400-ліття взяття козаками Москви
 • 2009.07.01 | Сергей

  Re: Полтавська битва дала Україні можливість здобути суверенітет

  Читал одного историка, помоему Каныгин, что к Полтавской битве привели разногласия в масонской орг-ии, членами кот были и Карл и Петр, якобы Петр изда секр указ про необх контроля над Константинополем, что шведам не понравилось и привело к разборкам.
  Карл был выше по иерархии в ложе чем Петр, поэтому и не беспокоился про исход битвы, думал что ее просто не будет. Загадкой есть именно участие козаков в этой битве. Достоверно ли это?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua