МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Моралісти" накинулися на "Фокус" (/)

07/17/2009 | Sean
http://pravda.com.ua/news/2009/7/17/98450.htm

Нацкомісія з питань захисту суспільної моралі на своєму наступному засіданні має намір розглянути питання про наявність у журналі "Фокус" матеріалів еротичного характеру і запросити на нього керівників видання.


Янукович дивився на бійки в Раді по телевізору
Про це пише Комерсант-Україна, описуючи засідання комісії, яке відбулося у четвер.

На ньому члени Нацкомісії обговорили питання про визнання продукцією еротичного характеру номера журналу "Фокус" від 3 липня.

За словами голови комісії Василя Костицького, у цьому номері було розміщено "фотоколаж, на якому зображені певні посадові особи держави в цікавій позі".

При цьому він не став демонструвати присутнім нашумілу картинку з зображенням сексуальної сцени між чоловіком і жінкою з обличчями депутата Арсенія Яценюка і прем'єра Юлії Тимошенко.

"Ці посадові особи не стали піднімати питання про захист своєї честі та гідності. Ми можемо розглядати дане зображення як еротичне, хоча журнал "Фокус"не зареєстрований як видання еротичного характеру", - сказав Костицький.

Він зачитав проект постанови, у якій журналу пропонувалося вилучити з обігу номер від 3 липня як такий, що не відповідає вимогам закону про захист суспільної моралі.

"Однак видавці самі вилучили цей номер з обігу", - зазначив Костицький.

Водночас член Нацкомісії Володимир Кметик нагадав, що журнал "Фокус" не вперше став об'єктом розгляду Нацкомісії.

Раніше на обкладинці одного з номерів була зображена жіноча туфелька, каблук якої закінчувався національним гербом.

"Це тенденція! Потрібно доручити апарату національної комісії вивчити питання про можливість закриття журналу та притягнення головного редактора до кримінальної відповідальності", - вигукнув інший член Нацкомісії Данило Яневський.

Незважаючи на цей заклик, Нацкомісія вирішила перенести розгляд справи "Фокуса" на наступне засідання, яке відбудеться у вересні, і запросити на нього керівників видання.

Відповіді

 • 2009.07.17 | Микола Гудкович

  А й «Фокус» же хороший. Лаврам Мітрофанова і «Юлії» позаздрили?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.17 | klepton

   Той хай Юля та Кролік позиваються до Фокуса у суді

   Комісію по моралі треба розпустити. Чого це якась бидлота буде вирішувати за мене що можна дивитися, а чого не можна.
 • 2009.07.17 | Горицвіт

  цей випадок яскраво показує порочність самої ідеї "захисту мора"

  "захисту моралі". Я не читаю журнал "Фокус", але очевидно, що мстять за карикатуру на прем'єра. Але типу легітимно, бо боряться за мораль. І це неминучий наслідок самої системи, де державний орган імперативно "регулює мораль".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.17 | Боббі

   Яка шкода що до 2004 року такого нагляду за мораллю не було!

   Щоб присікав усілякі спроби зображення "державних мужів" у "цікавих позиціях" та інші аморальні витрибенькі оранжевой гадіни
  • 2009.07.17 | Sean

   повністю згоден

 • 2009.07.17 | Анатоль

  Я думаю, це Яценюк привертає увагу до цієї теми, бо там

  хороший юмор на Юлю.
  Юлі вигідно було б замовчати це.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.17 | Горицвіт

   так вона і мовчить, тільки тихо мстить руками НЕК

   Анатоль пише:
   > хороший юмор на Юлю.
   > Юлі вигідно було б замовчати це.
 • 2009.07.17 | Sean

  і ще до теми (/)  Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі розглянула низку порушень українського законодавства сайтами rupor.info та vkontakte.ru.

  До уваги членів комісії був представлений експертний висновок НЕК, який свідчив, що «статті «Греко-католики клянутся сжигать магазины с антиукраинской литературой» та «Псевдобандеровцы превратились в нацистов», розміщені на сайті http://www.rupor.info/, містять інформацію, яка носить провокативний характер, має ознаки пропаганди, релігійної ворожнечі та непрямі ознаки пропаганди національної ворожнечі, чим порушує вимоги чинного законодавства України в сфері захисту суспільної моралі».

  Члени комісії одноголосно підтримали цей висновок. Про прийняте рішення буде повідомлено СБУ.

  Також, розглянувши представлені гр. Костянтином Усовим фотозображення процесу препарування собаки, що розміщені на одній з веб-сторінок vkontakte.ru, члени комісії оцінили їх як такі, що пропагують насильство і жорстокість.

  Про рішення НЕК було повідомлено представника МВС України, який зазначив, що проти двох осіб, які розміщували ці фотозображення, буде порушено кримінальну справу.

  «Телекритика»
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua