МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до адміністрації США, урядів і громадськості краї

07/28/2009 | Ініціативна група
Ми - інтелектуали і політики, урядовці і громадські діячі, фахівці і бізнесмени, науковці і журналісти - написали цього листа, бо для нас Україна є не просто позначкою на географічній карті. Ми незгодні миритися з тим, щоб нашу країну використовували як місце для присвоювання нечесних статків. Ми хочемо жити в сучасній демократичній правовій державі, яка захищатиме інтереси відповідальних громадян, а не здирників, керуватиметься верховенством права, а не клановими інтересами. Ми прагнемо відкритого суспільства, свободи і процвітання, а не диктатури, сваволі і злиднів. Ми дивимося в майбутнє і пам’ятаємо минуле.

Багато хто з нас брав участь у Помаранчевій революції 2004 року, захищаючи свою свободу, європейські та євроатлантичні цінності. Багато хто докладав зусиль для просування реформ у політиці та економіці, державних інститутах, науці, культурі та освіті. Ми розуміємо: сучасна Україна – це європейська країна, вірний та надійний стратегічний партнер США, член Європейської спільноти демократій. Ми почуваємося невід’ємною частиною Центральної та Східної Європи, регіону, що в тривалій боротьбі вистраждав і отримав право на вільний демократичний розвиток.

Саме тому такою значущою і важливою для нас стала публікація в «Газеті виборчій» 15 липня 2009 року відкритого листа до адміністрації Президента Обами, підписаного провідними інтелектуалами і колишніми політиками з Центральної та Східної Європи. Ми цілковито підтримуємо ідеї цього документу і вповні поділяємо занепокоєність його авторів. Переконані, найбільш реалістична політика - це політика, що відстоює цінності свободи і демократії. Саме така політика, підкріплена чітким усвідомленням суспільних реалій і забезпечена силою, зрештою виявляється найбільш успішною і вигідною.

Україна може і має зробити свій внесок у безпеку, стабільність і процвітання нашого спільного регіону. Наша країна є ключовою для подальшого розширення простору свободи і демократії на Сході Європи. Ми докладаємо всіх зусиль зсередини держави, щоб зробити це. Але нам потрібна ваша допомога і ваша солідарність. А саме:

1. Україна має бути реально включена у людський простір Заходу. Йдеться насамперед про лібералізацію візового режиму з ЄС та Сполученими Штатами. Тільки у спілкуванні, у широких культурних, інформаційних, наукових, освітніх, фахових обмінах і особистих контактах можна розвинути необхідну довіру, яка стане міцним фундаментом партнерства між нами.
2. Україна, на жаль, не може стати членом НАТО вже сьогодні. На заваді цьому стоїть багато чинників - і в середині країни, і за її межами. Але, прагнучи цього, ми можемо і маємо розвивати наше співробітництво, активно виконувати річну Національну програму, отримувати професійну допомогу, брати участь у формуванні спільної безпекової стратегії і робити свій практичний внесок у безпеку союзу демократій. Усвідомлюємо, що на часі не гучні декларації, а повсякденна, копітка праця. Саме така праця наш найкоротший шлях до Альянсу.
3. Політика «Східне партнерство» повинна стати дієвим інструментом модернізації України й інших країн-учасників, а не відкупним внеском від Брюсселю. Справа не в грошах, а в прикладі і соціальному знанні, важливому досвіді перетворень, здійснених країнами Центральної та Східної Європи. Україна потребує насамперед кардинальної інституційної реформи, і хоча ми сподіваємося на допомогу Європейського Союзу, але і США можуть зробити дуже багато.
4. Енергетична безпека Європейського Союзу вимагає безпечного транзиту, а отже енергетичної безпеки України. Запорукою цього є не лише диверсифікація постачання енергоносіїв, але, у першу чергу, прозорість енергетичного ринку. Сприяння збільшенню прозорості українського енергоринку та його інтеграції до загальноєвропейської системи відповідає власним інтересам США та ЄС.

Ми прагнемо демократичної солідарності не проти когось, а проти минулого - заради майбутнього і заради наших спільних цінностей. Ми противники тих сил, які прагнуть тиранії й поневолення, що є ворогами всіх вільних суспільств.
Ми впевнені - безпека Європи та цілого Євроатлантичного простору є неподільною. Вона гарантується безпекою України, і навпаки. Стабільна Європа та її зростання не існуватимуть при нестабільній і небезпечній Україні. Спільне усвідомлення взаємної залежності і взаємної необхідності – ключ до правильних дій. А правильні кроки сьогодні - підвалини під наше і ваше майбутнє.

*************

Юрій Андрухович, письменник

Володимир Горбулін, колишній Секретар Ради національної безпеки і оборони України, доктор технічних наук, академік Національної академії наук України

Еміне Авемілева, адвокат, голова громадської організація "Ліга кримськотатарських юристів "Ініциум"

Ділявер Акієв, юрист, громадська організація "Ліга кримськотатарських юристів "Ініциум"

Наталя Беліцер, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, доктор біологічних наук

Євген Бистрицький, доктор філософських наук

Ольга Веснянка, журналістка, координаторка Київського медіа-кіноклубу та ВМГО "Молодіжний правозахисний центр"

Ігор Гирич, завідуючий відділом Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, кандидат історичних наук

Михайло Гончар, директор енергетичних програм Центру НОМОС

Сергій Грабовський, кандидат філософських наук

Сергій Данилов, заступник директора Центру близькосхідних досліджень

Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи

Сергій Квіт, президент Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Ілько Кучерів, директор Фонду "Демократичні ініціативи"

Олександр Литвиненко, доктор політичних наук

Мирослав Маринович, віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові, колишній член Української Гельсінкської Групи та в’язень сумління

Олександр Попов, аналітик креативної компанії "Gruppa Tovarischey"

Микола Рябчук, письменник, журналіст

Михайло Свистович, радник ВГО Альянс "Майдан"

Олександр Северин, радник ВГО Альянс "Майдан", кандидат юридичних наук

Галина Яворська, доктор філологічних наук

Рефат Чубаров, перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу

Олександра Коваль, президент ГО "Форум видавців"

Олександр Муратова, кінорежисер, Київ

Відповіді

  • 2009.07.30 | Сергій Кабуд

    прекрасно написано. кожне слово поділяю

    http://www.newsvine.com/world-news

    it will stay there under Featured writers for a while

    constant url is here:

    http://skabud.newsvine.com/_news/2009/07/30/3091000-open-letter-to-the-us-administration-and-the-governments-and-citizens-of-the-eu-and-usa-from-leaders-of-ukrainian-academia-politicians-activists-businessmen-journalists
  • 2009.07.30 | kotygoroshko

    а хто це?

    Ініціативна група пише:
    > Олександр Муратова, кінорежисер, Київ
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.30 | Абу

      виправлено

      майже одразу. Олександр Муратов

      kotygoroshko пише:
      > Ініціативна група пише:
      > > Олександр Муратова, кінорежисер, Київ
  • 2009.08.01 | Сергій Кабуд

    я розумію що написати сторінку і перекласти це добре але мало

    http://skabud.newsvine.com/_news/2009/07/30/3091000-open-letter-to-the-us-administration-and-the-governments-and-citizens-of-the-eu-and-usa-from-leaders-of-ukrainian-academia-politicians-activists-businessmen-journalists#comments

    ------
    хочете бути почутими - пояснюйте читачам і коментуйте

    ширте вашу точку зору

    бо сам факт того що ви її маєте нічого не дає крім спянілого романтізму і самозакоханості на тему тим які 'микруті'
  • 2009.08.01 | Sean

    а от і у ДТ згадали (л)

    http://www.dt.ua/1000/1600/66784/

    Нас побіжно, а Гавела, Валенсу та інших приблизно отак:

    "Як людина, котра поважала Гавела за інтелект, а Валенсу — за сміливість, я відмовляюся вірити, що це писали вони. Тому що це — пам’ятник людському недоумству й легкодухості. Було в радянські часи таке журналістське кліше — «вічно вчорашні». Так називали колишніх ветеранів вермахту, діячів білогвардійської еміграції, а також, за сумісництвом, українських буржуазних націоналістів. Словом, усіх, хто, на думку тодішніх ідеологів, навічно застрягнув у похмурому минулому. На жаль, це кліше підходить і авторам листа. Хочеться тільки сподіватися, що прислівник «вічно» тут усе-таки не на місці. Бо ніщо не вічне під місяцем. Навіть недоумство і легкодухість."

    не мав нагоди дізнатися, хто такий цей пан Никитенко, але тепер пам'ятатиму, що це той, у кого стало розуму і духу скажімо Гавелу (!) приписати недоумство, а Валенсі (!) - легкодухість. Я б сказав, що прикольний чувак, але російські тексти, хоч би і написані у Києві, мене "не приколюють".
  • 2009.08.01 | Sean

    а оце просто феєрія (л)

    http://odnarodyna.ru/articles/6/767.html

    мені дуже сподобалося - і рівень і практично всьо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.01 | Абу

      прекрасний текст!



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".